Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosy.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
 Co warto zwiedzić...
Fotograficzny spacer po Ślesinie.

Oryginalnym zabytkiem miasta jest łuk triumfalny zwany "Bramą Napoleona" z orłem Księstwa Warszawskiego wzniesiony w roku 1812 przez właściciela miasta - dziedzica z Piotrkowic - Walkanowskiego (Walichnowskiego) herbu Wieruszowa na cześć Fryderyka Augusta. W 1972 roku łuk został zniszczony. Odbudowano go w latach 1976 – 1977.


Z innych zabytków należy wymienić jeszcze neogotycki kościół p.w. św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie rozbudowany w latach 1889-1907 na fundamentach gotyckiej świątyni z 1604 r. z późnobarokowymi obrazami sw. Mikołaja i Walentego w ołtarzach bocznych. Wewnątrz znajduje się zabytek architektoniczny godny obejrzenia - kropielnica kamienna z X wieku.

W centrum rynku usytuowany jest pomnik Świętej Rodziny zbudowany w 1922 roku
przez mieszkańców Ślesina w dowód wdzięczności za odzyskanie niepodległości.
Zniszczony podczas drugiej wojny światowej został odbudowany w 1991 r .Nie można zapomnieć o sanktuarium maryjnym w Licheniu z Kościołem św. Doroty - to neogotycki kościół z 1854 r. w którym od 29 września 1852 roku do 2 lipca 2006 r. znajdował się cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej, bazyliką i Golgotą. Bazylika Licheńska to Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski - największa świątynia w Polsce, 7 w Europie, 11 na świecie, ze słynącym z łask cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Licheń w 1458 r. uzyskał prawa miejskie, które utracił - podobnie jak Ślesin - w okresie zaborów.


Na terenie gminy kompania z 17 DP, junaków i 37 robotników zbudowało 7 schronów, które były obsadzone we wrześniu 1939 przez Batalion ON "OPALENICA", który miał osłaniać odwrót ARMII POZNAŃ. Schrony zlokalizowane są nad brzegiem jezior Mikorzyńskiego i Ślesińskiego oraz kanału Warta - Gopło.

W Biskupiu zlokalizowany jest zespół pałacowy obejmujący pałac murowany z 1905 r. oraz park z połowy XIX wieku, który obecnie jest własnością prywatną.


Również w Mikorzynie jest zespół pałacowy z drugiej połowy XIX wieku obejmujący pałac, park o powierzchni 8,65 ha i owczarnię, gdzie obecnie działa Ośrodek Wypoczynkowy Wityng.


Natomiast w Piotrkowicach można znaleźć zespół dworski z XIX wieku obejmujący dwór, park o powierzchni 5,7 ha, czworak i spichlerz. To dwór Mielrzyńskich z czwartego ćwierćwiecza XIX w., rozbudowany na początku XX wieku. Obecnie mieści się tam szkoła podstawowa.

W Wąsoszach mieści się kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych z 1863 roku oraz plebania z połowy XIX wieku, w kościele znajduje się pasja z około 1700 roku w głównym ołtarzu i obraz św. Barbary z 1684 roku, który przeniesiono z rozebranego w II połowie XIX w. kościoła św. Barbary, który stał na przeciwległym brzegu jeziora i należał do klasztoru bernardynów z Kazimierza Biskupiego. Jest tu też rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, pozostałość krucyfiksu z ok. 1750 r; 3 epitafia z XIX w. - Rafała Mierzyńskiego, jego syna i Henryka Mierzyńskiego; monstrancja z XIX w; 9 blach wotywnych pochodzących z XVIII i XIX w. Otynkowany w latach 50-tych XXw., polichromia z lat 70-tych. W XV w. kościół wspomniano jako dawno istniejący. Murowana świątynię wybudowano w końcu XVI w., ale uroczystej konsekracji dokonał sufragan gnieźnieński - ks. bp Jan Gniazdowski 6 grudnia 1662 r. Kościół spłonął w 1849 r. W 1863 r. do ocalałego prezbiterium dobudowano nawę, którą powiększono o jedno przęsło w latach 1865 - 1917. W 1865 r. dobudowano od południa zakrystię, a w 1873 r. od północy kaplicę Najświętszej Marii Panny fundacji Mierzyńskich z Piotrkowic.

W Półwiosku Starym znajduje się cmentarz ewangelicko-augsburski zboru ewangelicko-augsburskiego z 1883 r. Założony został dla dokonania pochówku zmarłej 5 lutego Fanny Hess - rezydentki dworu w Wąsoszach, która dożywotnio zarządzała folwarkiem w Półwiosku Starym. W okresie międzywojennym dokywano tam pochówku okolicznej ludności wyznania ewangelickiego. We wrześniu 1939r. pochowano tutaj załogę zestrzelonego samolotu niemieckiego.


Wykaz ważniejszych zabytków:

Ślesin:
- Układ urbanistyczny: XIV-XIX w.
- Zespół kościoła par. p.w. św. Mikołaja bpa i Dobrego Pasterza
- Cmentarz par. rzym.-kat., ul. Kościelna: pocz. XX w.
- Cmentarz żydowski, ul. Różopole, XIX w.
- Pomnik rozstrzelanych w 1939 r., ul. Różopole,
- Łuk triumfalny (na cześć Napoleona I): mur., 1812; zniszczony 1972, odbudowany 1976-1977.
Większość zabytków pochodzi z okresu pełnego średniowiecza kiedy to król Kazimierz Wielki nadał prawa miejskie biskupom poznańskim, właścicielom miasta i z czasów kiedy to w wyniku zaborów Ślesin stał się własnością dziedziców z Piotrkowic oraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. kiedy przywrócono samorząd. Okupacja hitlerowska doprowadziła do zniszczeń pomników, kościołów i ich wyposażenia, ale też wtedy założono park miejski. Po 1945 r. budowano liczne pomniki, od lat 60-tych dzięki marianom zaczęło rosnąć znaczenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Jednak to po przełomie w 1989r. i zmianie ustroju zaczęto uświadamiać sobie wagę ochrony zabytków i dokonań kulturalnych naszych przodków dlatego też można znaleźć np. nowe pozycje książkowe o naszej gminie czy wytycza się ścieżki rowerowe wspierające lokalną turystykę.
Układ urbanistyczny Ślesina wywodzi się z czasów lokacji miasta w 1358 r. Zachowała się też małomiasteczkowa zabudowa z murowanymi parterowymi domami, dwutraktowymi z centralnie umieszczoną sienią przelotową, krytymi dwuspadowymi dachami ustawionymi kalenicowo do osi drogi oraz bardziej okazałe piętrowe domy z przełomu XIX w. i XX w. Zachowanymi obiektami przemysłowymi są nieczynne już młyn zbożowy i olejamia. Znaczny rozwój terytorialny jest zauważalny od lat 70-tych XX w. i to wtedy powstały osiedla domków jednorodzinnych.

Licheń Stary:
- Kościół par. p.w. św.Doroty: mur., 1854; dobud. prezbiterium 1872; dobud. zakrystii i kruchty 1903; przebud. i rozbud. 1978
- Pozostałości zespołu folwarcznego, ul. Klasztorna: spichlerz, mur. 2. poł. XIX w.; gorzelnia, mur., 2 poł. XIX w.
- Wiatrak koźlak: drewn., 1 poł. XIX w.
- Cmentarz par. rzym.-kat. XIX
- Pomnik powstańców 1863 r.: kamień, beton, 1967 r.

Biskupie:
- Zespół pałacowy

Ignacewo:

- Pomnik Powstańców 1863 r., kamień, 1918 r., odbud. 1957 r.

Kijowiec
- Dwór: glin.-mur., 2 poł. XIX w., przebud. Ok. 1940 r.
- Relikty megalitowe: neolit

Kolebki:
- Pastorówka: ob. dom nr 1, mur., ok. poł. XIX w., przebud. 1892 r.

Makarowo i Lizawy:
- Cmentarz ewangelicko-augsburski, XIX w.

Mikorzyn:
- Zespół pałacowy

Ostrowąż:
- Kościół par. p.w. Niepokalanego Serca NMP i Św. Jakuba Ap., drewn., 1946-1948
- Cmentarz rzym.-kat., XIX w

Piotrkowice:
- Zespół dworski na który składa się dwór wraz z parkiem i pozostałościami zabudowań gospodarczych.
Dwór należał do właściciela folwarku Władysława Mierzyńskiego, który go wybudował w latach 80-tych XIX w. Podczas II wojny św. majątek przejęli Niemcy, a po wojnie dobra rozparcelowano i od 1948 r. mieści się tam szkoła podstawowa. Dwór jest zbudowany z cegły, otynkowany, oparty na planie wydłużonego prostokąta z piętrową częścią środkową ze skrzydłami. To przykład klasycznej siedziby szlacheckiej usytuowanej między dziedzińcem a parkiemw stylu angielskim.

Pogorzele:
- Cmentarz ewangelicko-augsburski, 2 poł. XIX w.

Półwiosek Stary
- Cmentarz ewangelicko-augsburski, 1883 r.

Różnowa:

- Pomnik powstańców 1863 r

Szyszyńskie Holendry:
- Cmentarz ewangelicko-augsburski, XIX w.
Kolonię osadników niemieckich w Szyszyńskich Holendrach założono w 1764 r. i wtedy też powstał cmentarz.
Sama wieś była znaczącym ośrodkiem, gdyż istniał tu kantorat czynny jeszcze o II wojnie światowej. Najstarszy zachowany nagrobek Juliusa Stewina pochodzi z 1934 r. Na cmentarzu grzebano ewangelików ze Ślesina, Szyszynka i oczywiście z Szyszyńskich Holendrów.

Tokary:
- Pomnik na miejscu pochowania pomordowanych Niemców uciekających przed nadchodzącą armią sowiecką 20 stycznia 1945 r. Większość z nich stanowiła cywilna ludność, byli to koloniści niemieccy z Besarabii. Do połowy lat 90-tych XX w. o miejscu tym świadczył tylko krąg grochodrzewów zasadzonych przez okoliczną ludność.

Wąsosze:
- Zespół kościoła par. p.w. Wszystkich Św.
- Zespół dworski
- Cmentarz par. rzym.-kat., 1 poł. XIX w.

Wierzelin:
- Cmentarz ewangelicko-augsburski, 2 poł. XIX w.
- Kapliczka, mur., 1946 r.

Wygoda:
- Cmentarz ewangelicko-augsburski, 4 ćw. XIX w.

Źródło: dane ze strony www UM w Ślesinie
Źródło: "Ślesin i okolice - szlaki rowerowe", Wydawnictwo i Bank Geoinformacji w Poznaniu.
Źródło: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Ślesin 2003, 2005.
Napisane przez mark dnia lipiec 13 2007 · 130 komentarzy · 35165 czytań · Drukuj

Dodaj do:

Komentarze
#31 | oskar dnia październik 29 2010 18:30:11
Też znam tę legendę o zatopionym kościele, ale nie jest nam znany powód jego zatonięcia,i już nigdy się nie dowiemy, ktoś popełnił w przeszłości błąd i jej nie spisał.W Nowinach Kijowskich nigdy nie było własności ziemskiej,po przez własność ziemską rozumiemy założenie dworsko-folwarczno-parkowe,jeśli takie założenie nie istnieje, nie możemy mówić o własności ziemskiej.To co wiem w okolicach o których Pani wspomina mieszkał bogaty gospodarz o nazwisku Kuzke, lecz był to tylko bogaty gospodarz, co nie stanowiło własności ziemskiej.W pobliżu Kijowca własność ziemska to Lisewo Marii Mittelsteaedt 312h,następnie Dąb Krystofa Lucra 180h,Szyszynek Zieleszkiewicza 50h,majątek ten był kiedyś znacznie większy, ale poprzez częściową parcelację został pomniejszony do 50h.Odnośnie Nowin Kijowskich w przewodniku po Guberni Kaliskiej z 1911r nie ma wzmianki o własności ziemskiej w tej miejscowości.Własność ziemska zaczynała się powyżej 50h.
#32 | ... dnia październik 30 2010 00:40:15
a to znacie???? http://www.rycerz-bandyta.księgozbiór.malbork.pl/?rycerz-bandyta,18,,,1
#33 | .... dnia listopad 02 2010 07:21:28
znamy, znamy, ale nigdy tak szczególowo tego nie czytałam. super stronka!
a czy ktos ma moze dostęp do informacji o samolocie, który zestrzelono w Piotrkowicach? i tym co pozniej sie stało?
#34 | ciekawy dnia listopad 07 2010 22:08:25
oskar a może masz jakieś mapy okolicznych jezior najlepiej z głębokościami? a może ktoś inny posiada takie cuda?
I jeszcze jedno czy słyszeliście o czołgu który podobno zatonął w jeziorze licheńskim? Może macie jakieś miejsca na jeziorach gdzie coś się najprawdopodobniej znajduje?
#35 | Oskar dnia listopad 08 2010 00:01:27
Bardzo chciałbym Tobie pomóc,ale niestety takich map nie posiadam,podoba mi się że interesujesz sie takimi sprawami.O zatopionym czołgu a raczej zatopionym samochodzie osobowym którym jechali oficerowie niemieccy,przepraszam uciekali ,przed nadchodzącym frontem to słyszałem.Wiadomość tę przekazała mi pewna Pani która urodziła się w Licheniu,było to kilka lat temu.Zdarzenie to znała od bezpośredniego świadka ,którym był jej własny ojciec.Otuż uciekający Niemcy zmusili tego Pana do pokazania im drogi ,człowiek ten zabrany siłą myślał cały czas jak uciec,skierował ich na bagna ,udało mu się wyskoczyć z samocodu i ukryć pod drewnianym mostkiem.Niemcy poszukiwali go,jednak spieszyli się i dali sobie spokój,Ten Pan widział jak po kilkunastu metrach Niemcy nie znając terenu wjechali w bagna i utoneli , miało to się stać w okolicach mostku przy drodze prowadzącej z Lichenia do Gosławic.Nigdy nie byłem w tym miejscu ale most na pewno istnieje ,tylko że już nowy.Nie wiem jak się odnieść do przekazanej mi chistoryjki ale ta Pani mówiła prawdę.Nie wiem czy wiesz że w parku w okolicach pomostu znajduje się mnóstwo łusek od pocisków do czołgu.
#36 | ciekawy dnia listopad 09 2010 20:53:48
wielkie dzięki oskar bardzo mi pomogłeś jak coś znajdę ciekawego to dam znać.Grin
#37 | tadzio dnia czerwiec 24 2011 10:29:41
przepraszam ale co za osoba to pisała gdyz cmetarz zydowski jest w miejscowosci rózopole przy ul.Tulipanowej a nie w ślesinie przy ul.Rózopole wogule nie ma czegos takiego
#38 | Mirek dnia wrzesień 20 2011 14:51:46
A ta świątynia to już złotem ocieka czy na razie tylko diamenty wbijane są do ścian? Pfft
#39 | nikt dnia listopad 09 2016 18:01:16
nie

Dodaj komentarz
Nick:


Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostrzeżenie IMGW

Burze z gradem

(stopień I)

Obszar:województwo wielkopolskie
Ważność: od 2017-07-20 7:30 do 2017-07-21 7:30
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: pełnia lata

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca sezonowa w barze przy plaży
Zatrudnię młodą uczącą się osobę do pracy sezonowej
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Po 10 latach istnienia Serwisu Gminy Ślesin portal powinien...

zachować swoją obecną formę, ale pod innym adresem

zamienić się w stronę na portalu społecznościowym Facebook

zakończyć swoje funkcjonowanie

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło