Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kopalnia w Ościsłowie
06/03/2016 11:41
Pomimo negatywnych skutków jakie niesie za sobą budowa odkrywki węgla brunatnego, głosujący w naszej ankiecie zdecydowanie popierają te plany. Za taką decyzją opowiedziało się 80% internautów. Pozostałe osoby, 19%, negatywnie oceniło inwestycję.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 1
mark

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
Powitanie Mikołaja na Rynku w Ślesinie
Na ślesińskim Rynku zabłysnęła świąteczna choinka. Światła na choince uroczyście i w asyście dzieci włączył Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin Mariusz Zabowrowski. Oczekując na oficjalny przyjazd Mikołaja na scenie zaprezentowały się grupy wokalne DoReMi i Studia Piosenki z M-GOK w Ślesinie wykonując okolicznościowy repertuar świąteczny.
Mikołaj na Rynek wjechał quadem w asyście druhów strażaków z OSP w Ślesinie. Jak Mikołaj został zauważony słychać było głośne słowa powitania „Mikołaju, Mikołaju witamy Cię w naszym kraju”. Mikołaj zaproszony przez Śnieżynkę opowiadał zebranym o krainie, z której przybył następnie pojawiły się wspólne tańce i zabawy. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane „czekoladowymi mikołajami”.
Dla wszystkich uczestników przygotowano gorącą czekoladę a zimny grudniowy wieczór rozgrzewały koksowniki przygotowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ślesinie. Na Ślesińskim Rynku zagościła świąteczna atmosfera. Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
Zdjęcia: Henryk Zajfert
mark dnia grudzień 04 2016 20:10:31 · 0 komentarzy · 76 czytań · Drukuj
Występy w spotkaniach tanecznych 'Terpsychora 2016' w Kłodawie
3 grudnia br zespoły taneczne PEREŁKA i BRZDĄCE działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie wzięły udział w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Terpsychora 2016” w Kłodawie. Każdy z zespołów zaprezentował etiudę taneczną w kategorii wiekowej 8-11 lat.
Zespół PEREŁKA za prezentację choreografii pt. „W parku po deszczu…” otrzymał I miejsce. Tuż za nim, na II miejscu, znalazły się BRZDĄCE tańczące układ pt. „Śnieżynki”. Instruktorem i choreografem obydwu grup jest Danuta Pydyńska. W zespole PEREŁKA tańczą: Ola Matela, Patrycja Łopacińska, Marysia Kędzierska, Nikola Orzechowska, Natalia Jasiak, Iga Tomaszewska, Ada Tomaszewska, Kinga Stelmachowicz, Gabrysia Pawlak, Julka Budzińska, a do zespołu BRZDĄCE należą: Natasza Kwiatkowska, Hanna Zielińska, Antosia Radke, Marysia Szmidt, Nadia Kolano, Julka Rachuba, Zuzia Podlasińska, Natalka Maćkowiak, Weronika Robak, Iza Maćkowiak i Natalka Kupińska. Tancerki oprócz pucharów i medali przywiozły z Kłodawy wielką radość, motywację do ciężkiej pracy ogromny zapał do zdobywania kolejnych sukcesów.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia grudzień 10 2016 09:47:50
0 komentarzy · 0 czytań · Drukuj
Gminne manewry strażaków
Ochotnicza Straż Pożarna5 listopada 2016 r. odbyły się Gminne Manewry Jednostek OSP z terenu miasta i gminy Ślesin. Miejscem zbiórki był plac targowiska miejkiego. Po dojechaniu jednostek na miejsce Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Turowski skontrolował gotowość zastępów do brania czynnego udziału w ćwiczeniach. Zdjęcia.
Następnie Kierownik Ochrony Przeciwpożarowej dh Andrzej Pospieszyński przedstawił plan ćwiczeń i podzielił jednostki na dwa plutony, których dowódcami zostali druhowie z jednostek działających w strukturach KSR-G.
Ćwiczenia zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy stanowiły warsztaty z ratownictwa techcznego oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Drugim etapem były ćwiczenia bojowe. Zaaranżowano wypadek samochodu z jedną osobą w środku, który stanął w ogniu. Następnie ogień przeniósł się na sąsiedni las i zagrażał budynkowi.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 11/2016
mark dnia grudzień 10 2016 09:45:47
Czytaj więcej · 0 czytań · Drukuj
IV Runda Halowej Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej 2016/17
SportW najbliższą niedzielę 11. grudnia w Środowiskowej Hali Widowiskowo–Sportowej przy Gimnazjum w Ślesinie zostanie rozegrana czwarta runda Halowej Ligi.
godz. 14.00 Osiedle Powstańców Wielkopolskich - Ignacewo
godz. 14.40 Szyszyn - Wąsosze
godz. 15.20 Szyszyńskie Holendry - Osiedle Północ
godz. 16.00 Piotrkowice - Półwiosek Stary
godz.16.40 Głębockie /Mikorzyn – Licheń Stary
Pauzuje Honoratka
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia grudzień 09 2016 12:20:13
0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Dom płonął, a strażacy szukali hydrantu. Jeden to atrapa, drugi zniknął, w trzecim nie było wody
Przez prawie cztery godziny 35 strażaków walczyło z pożarem domu w Wąsoszach, gmina Ślesin. Akcja z pewnością nie była łatwa, tym bardziej, że strażacy nie mogli znaleźć hydrantu.
– Ten znajdujący się najbliżej domu jest atrapą, drugi niechcący zaorał rolnik, a w trzecim nie było wody – komentuje czytelniczka Przeglądu Konińskiego, świadek pożaru, do którego doszło w niedzielę, około godziny 2.30.
– Strażacy przyjechali błyskawicznie – zapewnia mieszkanka Wąsosz. – Ale co z tego, skoro i tak na początku nie mieli czym gasić?! Wozy strażackie zmuszone były transportować wodę z hydrantu niedaleko remizy, to jest około 1 kilometra od miejsca zdarzenia.
Źródło: Anna Chadaj - przegladkoninski.pl
mark dnia grudzień 07 2016 23:23:10
Czytaj więcej · 1 komentarz · 81 czytań · Drukuj
Grupa 'DoReMi' na powitaniu św. Mikołaja
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w ŚlesinieGrupa wokalna "DoReMi" wystąpiła podczas Powitania Mikołaja na Rynku w Ślesinie. Dzieci zaśpiewały dla Mikołaja świąteczną piosenkę pod tytułem "Pierwsza gwiazdka".
Instruktorem grupy jest Aleksandra Podlaska.
Zobacz występ na profilu M-GOK Ślesin.
mark dnia grudzień 07 2016 23:15:47
0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Pasjonat biegów i jazdy rowerem
InformacjeTurysta, sportowiec-amator - tak w skrócie można przedstawic Artura Lorenca ze Ślesina. Amatorsko biega od sześciu lat. W tym roku startował w kilku biegach i - jak skromnie mowi - zajął dobre miejsca.
W Swarzędzu w półmaratonie do lat 30 był pierwszy. W Karpaczu zajął trzecie miejsce w pełnym maratonie. W II Biegu Papieskim w Licheniu Starym na 10 km był pierwszy. W Ultramaratonie na 100 km w Kaliszu zajął jedenaste miejsce z czasem 8.55 godz.
- Miło było tam spędzić czas, gdyż przyjechało wiele znanych postaci z TV, m.in. Kuba Wesołowski - opowiada.
Źródło: Tadeusz Kucharski - Głos Ślesiński nr 11/2016
mark dnia grudzień 07 2016 23:07:58
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 14 czytań · Drukuj
Automyjnia w Licheniu
InformacjeMyjąc auto w przydomowym ogrodzie warto pomyśleć o zanieczyszczaniu w ten sposób środowiska. Naprzeciw takim potrzebom wyszedł Bogdan Wiśniewski z Lichenia Starego, uruchamiając w tej miejscowości myjnię samoobsługową.
Jest ona do dyspozycji klienta przez całą dobę. Została wyposażona w nowoczesne, łatwe w obsłudze urządzenia. z chemią ekologiczną całkowicie biodegradowalną. W sprawnym myciu auta pomaga wysokie ciśnienie ze środkiem myjącym oraz szczotka z szamponem myjącym.
Po spłukaniu samochodu wystarczy nałożyć wosk, a potem nabłyszczyć wodą osmotyczną i auto mamy jak z salonu. A do tego jeszcze radość, że potrafimy dbać o środowisko. Zapraszamy na ul. Konińską w Licheniu Starym.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 11/2016
mark dnia grudzień 06 2016 23:36:16
0 komentarzy · 11 czytań · Drukuj
Turniej Siatkówki Drużyn Sołeckich i Osiedlowych
Sport4 grudnia 2016 r. odbył się Turniej Siatkówki Drużyn Sołeckich i Osiedlowych w kategorii kobiet i mężczyzn. W kategorii mężczyzn o miano Mistrza Gminy Ślesin walczyło 5 drużyn, a w kategorii kobiet 2 drużyny. Zespoły mężczyzn zajęły kolejno miejsca:
1.Sołectwo Kolebki
2.Sołectwo Piotrkowice
3.Szyszyn
4.Licealiści
5.Sołectwo Szyszynek
W kategorii kobiet:
1.Absolwentki
2.Gimnazjalistki
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego. Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Na zdjęciu drużyna sołectwa Kolebki.
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia grudzień 06 2016 18:11:40
0 komentarzy · 23 czytań · Drukuj
Nabór wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej
mark dnia grudzień 05 2016 21:31:01
0 komentarzy · 17 czytań · Drukuj
25-lecie Klubu Seniora
Członkowie Klubu Seniora w Ślesinie świętowali 25-lecie działalności. Klub powstał 17 listopada 1991 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Do dyspozycji seniorów oddano pomieszczenie wyposażone przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ślesinie.
Pierwszym przewodniczącym został pomysłodawca założenia klubu Ignacy Jurkiewicz. W ciągu 25 lat organizacją kierowali: Zenon Szulczewski, Józef Kuc, Anna Krysińska, a od 8 lat Stanisław Witkowski. Seniorzy są niezwykle aktywni: uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach towarzyskich, organizują wycieczki do najciekawszych zakątków Polski, śpiewają w zespole „Pogodna Jesień", spotykają się na wieczorkach tanecznych, wyjeżdżają do kina, teatru i na koncerty. Dzięki uczestnictwu w projekcie "Energia Pokoleń" realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Koninie mieli możliwość korzystania w okresie zimowym z systematycznych wyjazdów na basen.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 11/2016
mark dnia grudzień 05 2016 21:30:17
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 30 czytań · Drukuj
Pożar budynku mieszkalnego w Wąsoszach
Ochotnicza Straż Pożarna35 strażaków przez ponad 4 godziny zmagało się z pożarem budynku mieszkalnego w Wąsoszach, gmina Ślesin. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło około godz. 02.30, w dniu 4 grudnia 2016r.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożarem objęty był budynek mieszkalny, a ogień wydobywał się na zewnątrz poprzez dach i otwory okienne. Do pożaru został zadysponowany oficer w dyspozycji Komendanta Miejskiego PSP. Uzyskano również informację od sąsiadów, że w budynku nie ma osób.
Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na podaniu wody na palący się budynek. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do dogaszania budynku oraz częściowego rozebrania konstrukcji dachu, która zagrażała zawaleniu. W trakcie prowadzonych działań ratownicy znaleźli dwie 11 kg butle z gazem propan – butan. Butle zostały przez strażaków wyniesione z obiektu i schłodzone. Na szczęście obyło się bez ofiar.
W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin, OSP Licheń Stary, OSP Piotrkowice, OSP Wąsosze i OSP Ostrowąż.
Źródło: konin.psp.wlkp.pl | Tekst: mł. kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie
mark dnia grudzień 04 2016 21:51:24
1 komentarz · 140 czytań · Drukuj
Koncert w wiedeńskim nastroju
InformacjePodobnie jak wiedeńczycy witają Nowy Rok na koncercie, tak i w Ślesinie po raz kolejny rozpoczniemy rok akcentem muzycznym. W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie 6 stycznia 2017 r. odbędzie się Koncert Noworoczny pt. „W wiedeńskim nastroju".
Artyści scen bydgoskich, przy akompaniamencie orkiestry salonowej MODERATO z Bydgoszczy, wykonają najpiękniejsze arie związane z okresem noworocznym. Po raz pierwszy w Ślesinie zagra orkiestra kameralna w pełnym składzie na żywo. Gwarantujemy wspólną zabawę z artystami, moc wrażeń i doznań artystycznych w rozpoczynającym się 2017 r. Bilety do nabycia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 11/2016
mark dnia grudzień 04 2016 20:18:16
0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Imprezy organizowane w grudniu przez ślesiński Dom Kultury
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie3.XII.2016 Turniej Warcabowy godz. 15:00
4.XII.2016 Turniej Szachowy godz. 10:00
4.XII.2016 Turniej Siatkówki godz. 14:00
4.XII.2016 Powitanie Mikołaja godz. 16:00
9.XII.2016 Warsztaty na Kartkę Bożonarodzeniową w Honoratce godz. 17:30
10.XII.2016 Warsztaty na Kartkę Bożonarodzeniową w Wygodzie godz. 11:00
14.XII.2016 Warsztaty ozdób świątecznych dla młodzieży i dorosłych godz. 17:30
15.XII.2016 Opłatek Klubów Seniora godz. 11:00
15.XII.2016 Konkurs na Szopkę godz. 18:00
15.XII.2016 Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową (zgłoszenia do 7.XII.16r) godz. 18:00
17.XII.2016 Konkurs placka drożdżowego (Wąsosze) godz. 14:00
mark dnia grudzień 04 2016 11:45:51
0 komentarzy · 24 czytań · Drukuj
Daniel Olbrychski przyjechał do Ślesina. Co robił wśród lokalnych przedsiębiorców?
InformacjeDaniel Olbrychski był gościem specjalnym Gali Przedsiębiorczości w Ślesinie, która odbyła się 25 listopada.
– W ubiegłym roku mówiłem, że chciałbym, żebyśmy mogli się spotykać chociaż raz w roku. To dla mnie ważne, ponieważ stanowicie państwo bardzo ważną gałąź rozwoju naszej gminy – mówił Mariusz Zaborowski podczas dzisiejszej Gali Przedsiębiorczości, zorganizowanej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Podkreślając, jak ważne dla gminy jest to, żeby rozwijała się przedsiębiorczość. – Samorząd między innymi dzięki podatkom ma fundusze na realizację różnych przedsięwzięć – dodawał burmistrz. Zdjęcia i materiał TV.
Źródło: Marcin Szafrański - przegladkoninski.pl
mark dnia grudzień 03 2016 22:44:28
Czytaj więcej · 3 komentarze · 159 czytań · Drukuj
Zwierzęta pod dobrą opieką
InformacjeZ końcem października przy ulicy Targowej 25 w Ślesinie otworzono Gabinet Weterynaryjny.
Przedsięwzięcie zainicjowały: absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie lek. wet. Marta Szczepanek oraz absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu mgr biologii stosowanej zwierząt hodowlanych Katarzyna Szabelska. Panie mają kilkuletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami oraz szczególne zamiłowanie do chirurgii zwierząt towarzyszących oraz rozrodu koni. Dzięki niezbędnym narzędziom i nowoczesnej aparaturze dostępnej w gabinecie istnieje możliwość diagnostyki wielu chorób i co się z tym wiąże skuteczniejszego leczenia naszych podopiecznych. W gabinecie można wykonać wszystkie niezbędne szczepienia zwierząt oraz zaczipować swojego pupila, a od nowego roku nawet wystawić mu paszport.
Tel. kontakt.: 530-556-533, 602-712-139.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 11/2016
mark dnia grudzień 03 2016 22:42:23
0 komentarzy · 23 czytań · Drukuj
Most Bernardynka czeka na remont i... jeszcze poczeka
InformacjeMost Bernardynka nie doczeka się generalnego remontu w przyszłym roku. Miasto zastanawia się nad innym wariantem rozwiązania tej sprawy, ale szczegółów nie zdradza.
Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina podkreśla, że w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 300 tys. zł. Gmina mogłaby maksymalnie przeznaczyć na remont mostu 400 tys. zł. Jednak o tym, czy taka partycypacja wystarczy samorządy mają rozmawiać w najbliższym czasie. Wiadomo bowiem, że w projekcie konińskiego budżetu na 2017 rok generalnego remontu mostu Bernardynka nie ma.
- Nie zabezpieczyliśmy potrzebnej kwoty, a to są 3 mln zł. W związku z tym most w przyszłym roku nie zostanie wykonany – mówi Sebastian Łukaszewski. - Rozpatrujemy inny wariant, żeby ten most zrobić w mniejszym zakresie. To czy podejmiemy decyzję zależy od tego, czy będzie można użytkować most dłużej niż 10 lat. W tej chwili badamy możliwości, zakres i oceniamy finanse. Rozpatrujemy wariant, żeby za 500-600 tys. zł dokonać remontu – dodaje.
Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni.
Źródło: Aleksandra Braciszewska - Benkahla / konin.LM.pl
mark dnia grudzień 03 2016 22:08:21
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 26 czytań · Drukuj
Warsztaty pisania ikon dla początkujących w sanktuarium
LicheńW Licheniu odbędą się warsztaty dla zainteresowanych tworzeniem ikon, 16-19 lutego 2017. Już się można zapisywać.
Warsztaty pisania ikon dla początkujących to propozycja dla osób, które pragną przeżyć pełną duchowych wrażeń podróż, której zwieńczeniem będzie napisanie własnej ikony. Warsztaty obejmują zajęcia teoretyczne - wprowadzenie w świat ikon oraz w konkretne, realizowane w czasie warsztatów ikony, medytacje przed ikoną oraz zajęcia warsztatowe: pisanie ikony pod okiem artysty malarza.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia grudzień 03 2016 22:03:14
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Po trzeciej rundzie Ligi Halowej
SportPodsumowanie dotychczasowych rozgrywek:
Tabela rozgrywek
Klasyfikacja "Król strzelców".
mark dnia grudzień 03 2016 20:59:38
0 komentarzy · 45 czytań · Drukuj

Imprezy
bullet 4. grudnia godz. 14:00 - Turniej Siatkówki Drużyn Sołeckich i Osiedlowych, hala przy Gimnazjum
bullet 9. grudnia godz. 17:30 - Warsztaty plastyczne ozdób świątecznych, świetlica w Honoratce
bullet 10. grudnia godz. 11:00 - Warsztaty plastyczne ozdób świątecznych, świetlica w Wygodzie
bullet 14. grudnia godz. 17:30 - Warsztaty plastyczne dla dorosłych, M-GOK Ślesin
bullet 15. grudnia godz. 11:00 - Opłatek Klubów Seniora, M-GOK Ślesin
bullet 15. grudnia godz. 18:00 - Podsumowanie konkursu szopek i kartek bożonarodzeniowych, galeria M-GOK Ślesin
bullet 17. grudnia godz. 14:00 - Konkurs placka drożdżowego, Szkoła Podstawowa w Wąsoszach
bullet 6. stycznia godz. 17:00 - Koncert noworoczny 'W wiedeńskim nastroju', M-GOK Ślesin
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: przedzimie

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Oddam małe kotki w dobre ręce
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
Nowy dom przy Pastelowej w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Nauka jazdy = Rzetelne Przygotowanie Do Egzaminu
NOWA OFERTA - POŻYCZKA 500 ZŁ DLA KAŻDEGO!
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy popierasz rządowe plany likwidacji gimnazjum od przyszłego roku?

Tak, system edukacji z 8-letnimi szkołami powszechnymi, 4-letnim liceum i 5-letnim technikum znacznie poprawi poziom kształcenia

Nie, koszty reformy się zbyt wysokie, jest ona niepotrzebna, bo lepiej poprawiać obowiązujący system

Nie mam zdania na ten temat

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło