Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na leśnej drodze z Energetyka do OSIRu. Właściciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
Świetna strona pozdrawiam i pierwszy raz coś piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa śmieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jesteśmy zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa śmieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłatą dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czystości w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosujących.

Bramy na pomostach
26/09/2013 21:46
Zdecydowana większość ankietowanych sprzeciwia się stawianiu bram na pomostach. Nie tylko szpecą brzegi jezior, ale i ograniczają dostęp do przestrzeni publicznej. Taką opinię wyraziło 87% internautów. Zaledwie 7% przyznało rację budującym pomosty do ustalania zasad korzystania z nich według ich uznania.

Co zamiast pomnika Smoka?
03/07/2013 11:08
Po paru miesiącach od usunięcia pomnika większość z nas nie chce już podobnego obiektu w Parku Miejskim (jedynie 10% ankietowanych). Natomiast prawie połowa internautów (48%) nie widzi potrzeby stawiania tam żadnej budowli. 39% głosujących widziałoby tam jednak pomnik nawiązujący do otoczenia jeziora lub historii miasta. Na razie pozostaje nam popiersie Napoleona, które upamiętnia wydarzenia związane z pobliskim łukiem triumfalnym.

Ustawa śmieciowa
17/04/2013 18:53
Temat ten podzielił ankietowanych, gdyż nie ma jednoznacznego wyniku. Dostrzegamy potrzebę zmian, bo nasze otoczenie jest często zaśmiecane, a niesegregowane odpady zalegają na wysypiskach. 48% Internautów popiera zatem szykujące się zmiany. Natomiast 45% osób wątpi w skuteczność nowego prawa i przeciwnych jest jego wprowadzeniu.

gość
10/03/2013 14:02
KŻ przy KWB Konin w Pątnowie organizuje szkolenie przygotowujące do egzaminu na st.Żeglarza Jachtowego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 Kwietnia g.10.00 na przystani żeglarskiej w Pątnowie. Bliższe informacje pojawia się na stronie klubowej kzkwb.

31/01/2013 19:57
nie zaśmiecajcie serwisu, jak chcecie się reklamować to za to zapłaćcie "biznesmeni"

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
Motocykliści w Licheniu
Motocykliści oraz właściciele zabytkowych pojazdów przyjadą 26 kwietnia do Lichenia. Po raz drugi na terenie sanktuarium odbędzie się ogólnopolskie otwarcie sezonu amatorów jednośladów oraz samochodów z żółtymi tablicami.
Tak jak rok temu, miłośnicy motocykli gromadzić się będą od godz. 9:00 na parkingu przy ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko). Zabytkowe auta z kolei będzie można podziwiać przy bazylice, na wewnętrznym parkingu, znajdującym się od północnej strony świątyni.
O godz. 12:00 motocykliści wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej w licheńskiej bazylice. Po zakończeniu Eucharystii pojazdy zostaną pobłogosławione.
Źródło: konin24.info
mark dnia kwiecień 17 2014 19:57:49 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 25 czytań · Drukuj
Wystawa "Taniec, Ruch i Wirowanie"
W galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie prezentowana jest wystawa prac plastycznych wykonanych podczas 17 Wielkopolskiego Konkursu recytatorskiego i Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum "Wierszydełko".
Na wystawie prezentowanych jest 26 prac, które zostały wykonane podczas konkursu w M-GOK Ślesin. Wśród nich są prace uczennic Anny Musiałkiewicz i Natalii Koszela z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie i Alicji Dzwoniarskiej reprezentującej M-GOK Ślesin i Gimnazjum w Ślesinie. Wystawa czynna do 25.04.2014.
Źródło: http://mgok.slesin.pl/
mark dnia kwiecień 23 2014 19:40:19
0 komentarzy · 0 czytań · Drukuj
Medicus


Źródło: KDK Konin
mark dnia kwiecień 23 2014 19:38:04
0 komentarzy · 0 czytań · Drukuj
Praca burmistrza w ostatnim czasie
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinPrzełom marca i kwietnia był bogaty w liczne uroczystości związane z nagrodami i wyróżnieniami. 27 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu Euro -Gmina, Euro-Powiat Województwa Wielkopolskiego 2014, zorganizowanego przez Fundację Gospodarczą Euro Partner. Gmina Ślesin otrzymała nagrodę w kategorii: sport i rekreacja.
Zakończyły się prace związane z budową dróg dojazdowych do posesji na Osiedlu Północ. Łącznie wybudowanych zostało pięć dróg, za ogólną kwotę 286 000 zł.
Po wyłonieniu w przetargu nieograniczonym wykonawcy na przebudowę Ośrodka Zdrowia w Ślesinie, w dniu 10 kwietnia podpisałem umowę na prace budowlane na kwotę 1 790 000 zł. Rozpoczną się one jeszcze w tym miesiącu i potrwają do 15 stycznia 2015 roku.
Źródło: Przegląd Ślesiński nr 4(39)
mark dnia kwiecień 23 2014 19:33:50
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 6 czytań · Drukuj
Za 5 dni kanonizacja JPII
LicheńNa wielkich telebimach ustawionych przed bazyliką i w środku świątyni będzie można obejrzeć transmisję kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII.
Uroczystość odbędzie się 27 kwietnia.
- Bezpośrednio po transmisji odprawimy mszę św. dziękczynną przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Po mszy będzie możliwość ucałowania relikwii świętego już Jana Pawła II – powiedział ks. Sławomir Homoncik, wicekustosz sanktuarium w Licheniu.
Źródło: konin24.info
mark dnia kwiecień 22 2014 23:34:03
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 8 czytań · Drukuj
Medale dla długoletnich małżeństw
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinBurmistrz Miasta i Gminy Ślesin wręczył 2 kwietnia medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznawane przez prezydenta RP parom z 50-letnim stażem.
Uroczystość odbyła się w restauracji „Marina". Jubilatów ugościli burmistrz Mariusz Zaborowski i sekretarz Ilona Banaszak. Medale zostały przyznane: Irenie i Jarosławowi Wiśniewskim z Lichenia St., Mariannie i Stanisławowi Augustyniakom z Kolebek, Janinie i Stanisławowi Jasińskim z Biskupia, Wacławie i Stanisławowi Kubiakom z Lichenia St., Zdzisławie i Władysławowi Czyszczewskim z Julii, Kazimierze i Kazimierzowi Szczepańskim ze Ślesina oraz Czesławie i Stefanowi Mądrym z Tokar. Po wręczeniu medali, legitymacji i kwiatów wszyscy zostali podjęci obiadem.
Źródło: Przegląd Ślesiński nr 4(39)
mark dnia kwiecień 22 2014 21:01:00
0 komentarzy · 24 czytań · Drukuj
SMS INFO Gminy Ślesin
Urząd Miasta i Gminy Ślesin uruchomił usługę SMS INFO. Jest to system powiadamiania mieszkańców w oparciu o wiadomości tekstowe sms. Z usługi będzie mógł korzystać każdy kto wyśle jednorazowo sms-a o treści „INFO” (wielkość liter nie ma znaczenia) na numer 661420105. Koszt wysłania sms-a zależy od operatora.
Aby zrezygnować z udziału w systemie powiadamiania wystarczy ponownie wysłać wiadomość SMS o treści "INFO". To spowoduje usunięcie numeru telefonu z bazy danych.
Informacje przekazywane w ramach systemu dotyczyć będą wszystkich istotnych wydarzeń. Będą to zarówno informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, ważne komunikaty, ostrzeżenia meteorologiczne a także przypomnienia o ważnych terminach.
Jeśli są Państwo zainteresowani tym co dzieje się w naszej okolicy, zapraszamy Państwa do skorzystania z systemu powiadamiania.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia kwiecień 22 2014 20:46:34
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Nabór na stanowisko kierownika Urzędu Stanu Cywilnego
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinBurmistrz Miasta i Gminy Ślesin ogłasza na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta i Gminy Ślesin na kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.
Dokumenty aplikacyjne należy składać do 5 maja 2014 roku do godz. 13:00. Wybrana osoba zostanie zatrudniona od dnia 16 czerwca 2014. Więcej szczegółów tutaj
Źródło: slesin.nowoczesnagmina.pl
mark dnia kwiecień 22 2014 20:39:34
0 komentarzy · 45 czytań · Drukuj
Imigrantka


Źródło: KDK Konin
mark dnia kwiecień 22 2014 20:32:41
0 komentarzy · 3 czytań · Drukuj
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
RolnictwoW maju minie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Organizowane są z tej okazji konferencje i pojawiają się pierwsze podsumowania. Zawierają one przede wszystkim tylko pozytywne skutki polskiej akcesji. Uważamy, że powinien być to również czas, żeby zastanowić się nad porażkami i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość.
Polscy rolnicy w 2004 roku weszli do Unii Europejskiej na nierównych warunkach. Otrzymywali dużo niższe dopłaty obszarowe w porównaniu z innymi krajami. Dlatego największą naszą porażką jest fakt, że przez 10 lat nie udało zrównać się dopłat. Nie wykorzystaliśmy do tego reformy Wspólnej Polityki Rolnej, ani polskiej prezydencji.
mark dnia kwiecień 22 2014 20:16:13
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 33 czytań · Drukuj
Zwycięstwo w Pleszewie
LKS ŚlesinPierwsze, ligowe zwycięstwo w tym roku (nie wliczając walkowera z Jarotą) odnieśli w minioną sobotę piłkarze LKS-u Ślesin, którzy w meczu wyjazdowym pokonali ekipę z Gołuchowa 1:0. Mecz ze względu na modernizację obiektu w Gołuchowie, został rozegrany w pobliskim Pleszewie. >>>
Już w środę czekają nas w Ślesinie wielkie pucharowe emocje. W półfinale Okręgowego Pucharu Polski LKS Ślesin podejmie na własnym boisku Górnika Konin. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00. Bilety w cenie 5zł będzie można nabywać przed meczem w kasie na stadionie.
Oba zespoły zagrają ze sobą już trzeci raz w obecnym sezonie. Bilans tych spotkań wypada na korzyść gospodarzy środowego pojedynku >>>
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia kwiecień 21 2014 20:50:05
0 komentarzy · 9 czytań · Drukuj
Po królewsku na organach
LicheńOrganista z królewskim certyfikatem. Michał Szostak poskromił organy w licheńskiej bazylice. To wyzwanie. Dlatego je podjął. Zobacz materiał TV.
W londyńskiej katedrze Southampton, licheński organista Michał Szostak odebrał certyfikat Królewskiego Towarzystwa Organistów. Jest pierwszym i jedynym Polakiem, który należy do tej prestiżowej instytucji oraz pierwszym i jedynym, który zdał egzamin i otrzymał ten certyfikat.
Na co dzień, Michała Szostaka można zobaczyć, a w zasadzie usłyszeć w Licheniu. Gra w kościele parafialnym oraz w bazylice. Takie organy to wyzwanie. Dlatego się tego podjął. Nam opowiada o swojej muzycznej drodze.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia kwiecień 21 2014 20:43:14
0 komentarzy · 4 czytań · Drukuj
Lany Poniedziałek dawniej
InformacjeKolorowe psikawki, małe pistolety, karabiny na baterie, niepozorne tryskające wodą plastikowe jajka – takim sprzętem posługują się dziś dowcipnisie, którzy aktywnie kultywują tradycje Lanego Poniedziałku.
A jak śmigus-dyngus wyglądał w naszym regionie przed laty? Jaka symbolika towarzyszyła temu zwyczajowi? O tradycyjnym Lanym Poniedziałku w Ślesinie z dr Elwirą Jeglińską (badaczką regionalnej kultury Ślesina i okolic) rozmawiał Paweł Pachulski. Posłuchaj.
Źródło: konin24.info
mark dnia kwiecień 21 2014 20:30:12
0 komentarzy · 3 czytań · Drukuj
Setki wiernych w bazylice
LicheńSetki wiernych uczestniczyły w Liturgii Wigilii Paschalnej w licheńskiej bazylice - jednej z największych świątyń świata.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Źródło: konin2.info
mark dnia kwiecień 20 2014 19:16:27
0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Ochotnicy z pucharami
Ochotnicza Straż PożarnaNajlepsze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie konińskim i Koninie nagrodzone. W minionym tygodniu podsumowano ich działalność.
Zgodnie z Regulaminem Współzawodnictwa komisja po zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałami wyłoniła trzy zwycięskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za rok 2013. Najlepsza okazała się jednostka z Kazimierza Biskupiego. Drugie miejsce zajęli ochotnicy z Sompolna, a trzeci byli ślesinianie.
Komisja oceniała działalność jednostek pod względem operacyjnym, sportowym oraz organizacyjnym. Po wręczeniu pucharów i wyróżnień przedstawicielom jednostek OSP, Błażej Rakowski, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie podziękował druhom za wkład pracy w realizowanie zadań ochrony przeciwpożarowej oraz za zaangażowanie i czas poświęcony na rzecz swojej jednostki i społeczności lokalnej.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia kwiecień 19 2014 11:50:39
0 komentarzy · 20 czytań · Drukuj
Koszyczek pełen święconych pokarmów
LicheńW Wielką Sobotę – ostatni dzień Triduum Paschalnego - świątynie są zapełnione już od rana. Trwa adoracja złożonego do grobu Chrystusa oraz tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych.
Komentarz i zdjęcia ze święcenia pokarmów w Licheniu.
Zanim jednak rozpocznie się wielkie świętowanie, w Domu Pielgrzyma „Arka” poświęcono pokarmy.
– Arka to takie miejsce, gdzie można się schronić i odpocząć. Cieszymy się, że możemy Was tu gościć w najważniejsze święta ludzi wierzących – mówił witając pielgrzymów ks. Zbigniew Borkowski, prowincjonalny duszpasterz młodzieży i powołań. Zdjęcia.
Źródło: konin24.info | konin.LM.pl
mark dnia kwiecień 19 2014 11:32:25
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 9 czytań · Drukuj
Pozycja dziecka


Źródło: KDK Konin
mark dnia kwiecień 19 2014 11:19:25
0 komentarzy · 4 czytań · Drukuj
Wielka Sobota
LicheńDzisiaj Wielka Sobota. W kościołach katolickich nie sprawuje się mszy świętych, cały dzień trwa adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Wierni idą do kościołów ze święconką, w której jest m.in. chleb, jajka, baranek. Każdy z tych pokarmów ma symboliczne znaczenie. Posłuchaj komentarzy.
Wieczorem rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej. Zgodnie z przepisami liturgicznymi jej ceremonie należą do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. W licheńskim sanktuarium Wigilia Paschalna zaczyna się o 21.00. Kończy procesją rezurekcyjną.
Uroczystości potrwają do późnych godzin nocnych. W Niedzielę Wielkanocną natomiast pierwsza msza św. w bazylice będzie odprawiona o 6.00 rano. Będzie połączona z procesją wielkanocną.
Uroczystość Wielkiego Czwartku w licheńskiej bazylice na zdjęciach
Źródło: konin24.info
mark dnia kwiecień 19 2014 11:11:17
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 7 czytań · Drukuj
Życzenia wielkanocne
mark dnia kwiecień 19 2014 11:05:15
0 komentarzy · 6 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Temperatura wody
8.9 ° C
Pomiar:J.Mikorzyńskie 23.III.14
Okres fen.: wczesna wiosna

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
NIEPOWTARZALNY RZEŹBIONY PORTRET TWOJEJ WALENTYNKI JUŻ OD 19 PLN
Praca na stanowisku PAKOWACZ
SZYBKA GOTÓWKA
Sprzedam camping
Praca - odbiór dziecka z przedszkola
Wynajmę mieszkanie
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Aktualna pogoda
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy jesteś zadowolony z pracy swojego radnego na rzecz lokalnej społeczności?

Tak, jestem zadowolony/-a z jego działań i zagłosuję na niego ponownie w najbliższych wyborach

Nie, nie sprawdził się w tej funkcji dlatego w najbliższych wyborach zagłosuję na inną osobę do tego stanowiska

Nie wiem, nie orientuję się w tym co zrobił mój radny/radna

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: kto chce, kto chce!
23/04/2014 16:14
Kto chce jeszcze chodnik, to o trudnościach nie...

Newsy - Dodał: chodnik w Lubomyślu
23/04/2014 12:58
Inwestycia w Lubomyślu wykonana na miarę XXI wi...

Newsy - Dodał: do xxxx
23/04/2014 12:31
A jaki ma związek to pytanie z obecnym chodniki...

Newsy - Dodał: xxxx
23/04/2014 11:46
A kto mieszkał w miejscowości Lubomyśle przed w...

Newsy - Dodał: mieszkaniec
23/04/2014 11:36
Trzeba przyznać, że przy tak ruchliwej drodze "...

Artykuły - Dodał: czas...
29/01/2014 11:23
ha ha komentarz z 2007 i dalej nic się nie dzie...

Artykuły - Dodał: pilne
26/09/2013 11:54
Kiedy przyjmuje doradca prawny

Artykuły - Dodał: franek
13/08/2013 21:26
zobaczymy/jak nie to nie,

Artykuły - Dodał: B-K-S
23/07/2013 11:56
Pozdrawiam Wszystkich Ślesiniaków i miłośników ...

Artykuły - Dodał: BartekOstaszewski
20/07/2013 23:03
Ciezko jest znalezc gminaslesin.hostpark.pl w g...