Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kopalnia w Ościsłowie
06/03/2016 11:41
Pomimo negatywnych skutków jakie niesie za sobą budowa odkrywki węgla brunatnego, głosujący w naszej ankiecie zdecydowanie popierają te plany. Za taką decyzją opowiedziało się 80% internautów. Pozostałe osoby, 19%, negatywnie oceniło inwestycję.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
Przeprowadzka burmistrza
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinOd ubiegłego tygodnia Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie zmienił swoją siedzibę. Teraz mieszkańcy gminy załatwią wszystkie swoje sprawy w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak już pisaliśmy, przenosiny są związane z rozbudową magistratu.
Od 5 września burmistrz Ślesina i urzędnicy zmienili miejsce pracy. Urząd Miasta i Gminy znajduje się w nowym miejscu – w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji.
– Przenosiny zaplanowane na cztery dni poszły bardzo sprawnie. Ostatnie było archiwum, z którym również sobie poradziliśmy – informuje burmistrz Mariusz Zaborowski. I jak podkreśla z przeprowadzki zadowoleni są zarówno urzędnicy, jak i petenci. – Mamy bardzo dobre warunki. Jest zdecydowanie lepiej. Łatwiejszy dostęp dla mieszkańców, bo wszystko mamy na jednym poziomie. Do tego dochodzi również wielkość pomieszczeń – tłumaczy.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 13 2016 21:33:56 · 1 komentarz · 137 czytań · Drukuj
Organiści u marianów
LicheńNiemalże osiemdziesięciu organistów z diecezji włocławskiej spotkało się w Licheniu na dorocznym spotkaniu formacyjnym.
- Raz do roku zapraszamy organistów z diecezji włocławskiej do Lichenia. Tutejsze Sanktuarium jest idealnym miejscem do zorganizowania tego typu jednodniowych rekolekcji z dwóch względów: centralnego usytuowania w diecezji oraz bliskości Matki Bożej. Spotkanie ma przede wszystkim na celu przypomnienie pewnych ogólnych norm i wytycznych dotyczących muzyki i śpiewu podczas liturgii. Zależy nam na tym, aby organiści przenosili normy stosowane w Kościele co do liturgii na grunt poszczególnych parafii – wyjaśnił ksiądz Józef Nowak, duszpasterz pracowników kościelnych w diecezji włocławskiej, organizator spotkania.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 26 2016 22:38:52
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3 czytań · Drukuj
Zgłoszenia policyjne w ostatanich dwóch tygodniach
Z kroniki policyjnej21 września mieszkaniec gminy Ślesin powiadomił, że zapłacił 9000 zł tytułem zaliczki, a wykonawca nie wykonał pracy wymiany dachu.
Dzień wcześniej w Ślesinie z zaparkowanego volkswagena skradziono podstawę anteny CB. Pokrzywdzony wycenił stratę na 180 zł. 19 września w Licheniu Starym spod sklepu skradziono rower o wartości 400 zł. 18 września policjanci ze Ślesina zatrzymali 22-latka, który poprzez porysowanie uszkodził kilka elementów karoserii seata. Pokrzywdzony wycenił szkodę na ponad 1100 zł. 14 września pokrzywdzona kobieta zgłosiła, że w Licheniu Starym ktoś przywłaszczył jej torebkę, w której miała telefon komórkowy o wartości 700 zł. 11 września z zaparkowanej w Mikorzynie skody skradziono dwie tablice rejestracyjne. Tego samego dnia na stacji pali w Ślesinie kierowca peugeot zatankował paliwo za 215 zł i odjechał nie płacąc.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia wrzesień 26 2016 22:31:25
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Klub dziecięcy "Jak u mamy"

Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia wrzesień 26 2016 20:39:41
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Seniorzy zagrają z liderem
LKS ŚlesinW niedzielę 25 września o godz.16:00 seniorzy LKS-u Ślesin rozegrają kolejny mecz ligowy. W Nowych Skalmierzycach rywalem naszego zespołu będzie beniaminek IV ligi - miejscowa Pogoń. Najbliższy przeciwnik LKS-u to niespodziewany lider tabeli. W składzie tego zespołu możemy znaleźć wielu zawodników, którzy mają za sobą grę w klubach z wyższych klas rozgrywkowych >>>
W niedzielę w Kleczewie został rozegrany pierwszy w tym sezonie turniej Orlików Młodszych. Wystąpili w nim młodzi piłkarze LKS-u Ślesin, których trenerem jest Dawid Kierzek >>>
Żródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 24 2016 10:33:16
0 komentarzy · 28 czytań · Drukuj
Unitarny obóz w Mikorzynie
Unitarny Obóz Pierwszych Klas Mundurowych za nami. Wzięli w nim udział uczniowie pierwszych klas mundurowych Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie.
Uczestnicy wyruszyli do Mikorzyna, gdzie zostali zakwaterowani. I zaczęło się… najpierw apel, później turniej drużyn, ognisko integracyjne… i kiedy wydawałoby się , że przyszedł czas na odpoczynek, okazało się ,że nadszedł czas… na musztrę w pełnym umundurowaniu i nocny marsz „integracja-na wojskowo-na wesoło” oraz szkolenie dla przyszłych instruktorów i dowódców. Po obowiązkowej musztrze nadszedł czas na zabawę w parku linowym w Kleczewie, do którego trzeba było maszerować osiem kilometrów. Kolejne dni pełne wrażeń zakończyło ognisko integracyjne, a dla niezniszczalnych: marsz nocny. Jak podkreśla dyrekcja szkoły, te obozy wpisały się już w tradycję placówki. - To nie tylko zabawa i integracja, lecz przede wszystkim niezapomniane wrażenia - mówi Krzysztof Pachciarz, dyrektor ZS CKU w Koninie.
Od dziś swój obóz dyscyplinarny w Kiekrzu pojadą uczniowie klas drugich.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 21 2016 20:18:23
0 komentarzy · 37 czytań · Drukuj
Uczniowie w bibliotece w Szyszyńskich Holendrach
BibliotekaW dniu 19. września 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach postanowili odwiedzić filię biblioteczną w Szyszyńskich Holendrach. Jedną z grup była klasa IV z panią Bożeną Przeorek. Uczniowie zainteresowani byli dziejami biblioteki.
Drugą grupą, którą przyjęła pani Elżbieta Nowakowska, były dzieci przedszkolne w wieku czterech i pięciu lat. Spośród wszystkich dostępnych w Bibliotece książeczek wybrany został tytuł „Wróżki przyrody”. Książka ta została dzieciom przeczytana i wspólnie omówiona.
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com

mark dnia wrzesień 21 2016 12:18:40
0 komentarzy · 31 czytań · Drukuj
W powiecie konińskim odnotowano w tym sezonie 4 utonięcia
InformacjeOd początku bieżącego roku do 13 września na terenie kraju odnotowano blisko 300 utonięć.W wielu z tych wypadków działania ratownicze lub poszukiwawcze podejmowali strażacy. W samym powiecie konińskim - 4 utonięcia.
W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 przy ul. 3 Maja 60, działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Konin”, w której skład wchodzą, m. in.: kierownicy prac podwodnych, nurkowie, płetwonurkowie oraz stermotorzyści. W latach 2011 – 2015 grupa dysponowana była do 59 zdarzeń na terenie powiatu konińskiego oraz powiatów: tureckiego, słupeckiego, kolskiego, kaliskiego, ostrowskiego oraz ostrzeszowskiego.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia wrzesień 20 2016 20:30:48
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 19 czytań · Drukuj
Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Trwa rekrutacja uczestników do projektu „Własna firma szansą rozwoju dla osób bezrobotnych”. W ramach projektu, osoby bezrobotne spełniające kryteria projektu, mogą uzyskać wsparcie finansowe oraz szkoleniowo-doradcze. Projekt obejmuje: Informacje. Podsumowanie.
- bezzwrotne wsparcie finansowe - dotacja w wysokości 22 800 zł/os,
- finansowe wsparcie pomostowe: 15 750 PLN (1750 PLN x 9 miesięcy)
- wsparcie doradczo - szkoleniowe
Oferta skierowana jest do osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia zamieszkujących na terenie
powiatu konińskiego lub miasta Konin, należących do minimum jednej z poniższych grup:
- kobiety
- osoby o niskich kwalifikacjach
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia wrzesień 20 2016 19:35:28
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 26 czytań · Drukuj
OSP Licheń Stary I mistrzem Polski wśród strażaków ochotników
InformacjeW niedzielę zakończyły się X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej, po raz szósty została załoga OSP Licheń Stary I Zdjęcia.
Uczestniczyły w nich 44 załogi OSP z 14 województw, w tym 5 załóg kobiecych i 1 mieszana. W sumie w mistrzostwach wzięło udział 168 strażaków- ratowników, w tym 22 kobiety.
Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej, po raz szósty a piąty z rzędu, została załoga OSP Licheń Stary I. Załoga kobieca drugi raz z rzędu wygrała w klasyfikacji "Najlepsze Załogi Kobiece". Trzecie miejsce wśród załóg kobiecych zajęła załoga OSP Brdów. W konkurencji specjalnej - Water Fighters - zwyciężyła załoga OSP Kuligów z woj. mazowieckiego.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia wrzesień 20 2016 19:29:25
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 24 czytań · Drukuj
Burmistrz na jeździku
InformacjePrzez około rok ślesińscy urzędnicy będą pracować w budynku dawnego OSiR-u przy plaży, bo ich dotychczasowa siedziba jest właśnie remontowana. W związku z tym, że „nowy” obiekt nad jeziorem ma bardzo długi korytarz, burmistrz Mariusz Zaborowski postawił przy biurku specjalny „jeździk”, by szybciej dostać się do swoich pracowników. Czy często korzysta z tego urządzenia?
W tej chwili wszystkie pokoje ślesińskich urzędników są na jednym piętrze. Gabinet burmistrza Ślesina jest na samym końcu, co najmniej kilkudziesięciometrowego, korytarza. Mariusz Zaborowski musi się więc trochę nabiegać, żeby odwiedzić te najbardziej oddalone od siebie wydziały. Przy swoim biurku postawił specjalny jeździk na dwóch kółkach, który przyniósł z domu (dostał to urządzenie w prezencie na czterdzieste urodziny). Może nim „śmigać” po korytarzu i to nawet z dość dużą prędkością. Jak nam zdradza, nie korzysta jednak z tego pojazdu.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 20 2016 19:22:03
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 42 czytań · Drukuj
Seniorzy w ośrodku 'Letnik'
Seniorzy z Lichenia i Szyszyńskich Holendrów korzystając ze słonecznych dni kończącego się lata spotkali się 14 września tradycyjnie w ośrodku „ Letnik" w Żółwieńcu na pikniku żegnającym lato.
Podczas pikniku było pieczenie kiełbasek w ognisku, degustacja lokalnych smakołyków przygotowanych przez panie oraz tańce. Wspólnym śpiewaniem biesiadnych piosenek zakończył się tradycyjny piknik na łączce.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia wrzesień 19 2016 19:05:11
2 komentarze · 73 czytań · Drukuj
Plener rzeźbiarski w AgroSkansenie Leśna Polana
W dniach 12-14 września odbył się plener rzeźbiarski. W plenerze uczestniczyli rzeźbiarze Tadeusz Bardelas z Rusinowa, Grzegorz Hadzicki z Rusinowa k/Świebodzina, Piotr Staszak z Brudzewa. Powstały wspaniałe prace, a natchnieniem do pracy był skansenowy klimat oraz gościnność gospodarza AgroSkansenu, a zarazem pomysłodawcy pleneru Bogdana Borońskiego.
Prace poplenerowe zostaną zaprezentowane w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia wrzesień 19 2016 19:02:12
0 komentarzy · 35 czytań · Drukuj
Zakup nowości wydawniczych 2016
BibliotekaBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin jest obecnie w trakcie realizacji Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Dofinansowanie w roku bieżącym wyniosło 10,576 zł. Do tej pory wydanych zostało około 7.000 zł i kwota ta pozwoliła na zakup 308 woluminów. Czas realizacji programu obejmuje okres do końca listopada.
Zapraszamy wszystkich do Biblioteki oraz do zapoznania się z zakupionymi nowościami na naszej stronie internetowej.
"Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia wrzesień 13 2016 21:31:20
0 komentarzy · 33 czytań · Drukuj
Wystawa poplenerowa
mark dnia wrzesień 13 2016 21:19:24
0 komentarzy · 35 czytań · Drukuj
O odkrywkę walczy nawet... orkiestra
InformacjePonad cztery godziny debatowania, wzajemnych oskarżeń i ataków, a ponadto protest na jednej z poznańskich ulic i w rezultacie… brak jakichkolwiek konkretów. W miniony czwartek w Poznaniu na wniosek kopalni „Konin”odbyła się rozprawa administracyjna w sprawie budowy nowej odkrywki węgla brunatnego „Ościsłowo”. Byliśmy w centrum wydarzenia, które była pokazem nie tylko opinii i poglądów, ale nierzadko również silnych emocji.
Z powodu ogromu kontrowersji, jakie w ostatnim czasie wiążą się ze sprawą budowy nowej odkrywki węgla brunatnego „Ościsłowo”, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu zdecydowała o zorganizowaniu otwartej rozprawy administracyjnej, o którą wnioskowały władze PAK KWB „Konin”.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 13 2016 18:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 51 czytań · Drukuj
Bezlitosna Victoria Ostrzeszów
LKS ŚlesinDrugiej porażki z rzędu w ligowych rozgrywkach doznali w sobotę piłkarze LKS Ślesin. Zespół Adama Topolskiego uległ na wyjeździe Victorii Ostrzeszów 1:3. W pierwszej połowie lekką przewagę w grze mieli ślesinianie, ale to gospodarze częściej trafiali do siatki >>>
Juniorzy młodsi LKS-u Ślesin w pełni zrehabilitowali się za stratę dwóch punktów w poprzedniej kolejce w meczu z niżej notowanym GKS-em Rzgów. Tym razem podopieczni Adama Topolskiego podejmowali na własnym boisku Kosyniera Sokołowo. Mecz zakończył się pogromem, gdyż czerwono-czarni zwyciężyli aż 12:0, prowadząc do przerwy już ośmioma bramkami >>>
W kolejnych meczach rundy jesiennej seniorzy naszego klubu będą mogli występować w nowych, pięknych strojach ufundowanych przez Pana Andrzeja Górskiego – właściciela firmy „Wiązary Górski” >>>
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 12 2016 23:03:21
0 komentarzy · 83 czytań · Drukuj
Koła gospodyń wiejskich z całego kraju spotkały się po raz szósty
Koła gospodyń wiejskich z różnych zakątków kraju zjechały do Lichenia. Wczoraj na miejscowej plaży odbył się Jarmark Kultury. Jutro gospodynie będą się modlić w sanktuarium. Zdjęcia.
Dwudniowy Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich odbywa się w Licheniu po raz szósty. W tym roku bierze w nim udział ponad trzydzieści stowarzyszeń. Są KGW z Wielkopolski, ale też ze Śląska, Mazowsza, Pomorza, czy Lubelszczyzny.
Źródło: konin.LM.pl
Zdjęcie: Henryk Zajfert
mark dnia wrzesień 11 2016 12:38:13
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 106 czytań · Drukuj
Tysiące pielgrzymów na mszy dziękczynnej w bazylice
LicheńOkoło czterech tysięcy wiernych dziękowały za kanonizację św. Stanisława Papczyńskiego. Ogólnopolska msza odbyła się wczoraj w licheńskim sanktuarium. Zdjęcia.
Ojciec Stanisław Papczyński był założycielem Zgromadzenia Księży Marianów. Został ogłoszony świętym 5 czerwca tego roku w Watykanie. Od sierpnia w różnych zakątkach Polski odbywają się msze dziękczynne za kanonizację św. S. Papczyńskiego. Ogólnopolskiej mszy w licheńskiej bazylice przewodniczył ks. kard. Stanisław Ryłko.
Materiał Radia Merkury Poznań.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia wrzesień 11 2016 10:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 40 czytań · Drukuj

Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: późne lato

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
Nowy dom przy Pastelowej w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Nauka jazdy = Rzetelne Przygotowanie Do Egzaminu
NOWA OFERTA - POŻYCZKA 500 ZŁ DLA KAŻDEGO!
Praca dla instruktora aerobiku
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Jaki gatunek piosenek powinien dominować na Dniach Ślesina?

Muzyka pop

Disco polo

Muzyka rockowa

Hip-hop

Muzyka alternatywna

Muzyka elektroniczna

Muzyka ludowa

Muzyka innego rodzaju

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło