Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na leśnej drodze z Energetyka do OSIRu. Właściciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
Świetna strona pozdrawiam i pierwszy raz coś piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa śmieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jesteśmy zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa śmieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłatą dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czystości w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosujących.

Bramy na pomostach
26/09/2013 21:46
Zdecydowana większość ankietowanych sprzeciwia się stawianiu bram na pomostach. Nie tylko szpecą brzegi jezior, ale i ograniczają dostęp do przestrzeni publicznej. Taką opinię wyraziło 87% internautów. Zaledwie 7% przyznało rację budującym pomosty do ustalania zasad korzystania z nich według ich uznania.

Co zamiast pomnika Smoka?
03/07/2013 11:08
Po paru miesiącach od usunięcia pomnika większość z nas nie chce już podobnego obiektu w Parku Miejskim (jedynie 10% ankietowanych). Natomiast prawie połowa internautów (48%) nie widzi potrzeby stawiania tam żadnej budowli. 39% głosujących widziałoby tam jednak pomnik nawiązujący do otoczenia jeziora lub historii miasta. Na razie pozostaje nam popiersie Napoleona, które upamiętnia wydarzenia związane z pobliskim łukiem triumfalnym.

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
Stacja Plaża w Ślesinie
W ostatni weekend sierpnia, tj. 30 – 31 sierpnia odbędzie się ostatnia Stacja Plaża w Ślesinie na terenie OSiR. Od godz. 12:00 będzie można wziąć udział w rozmaitych zajęciach sportowych i fitness. Z pewnością każdy będzie mógł się rozruszać, będzie można uczestniczyć w różnorodnych formach aktywności fizycznej, m. in. w zajęciach takich, jak zumba, joga czy taniec brzucha. Ponadto, nie zabrakło turniejów i konkursów na plaży z atrakcyjnymi nagrodami.
W sobotę o godz. 20:00 rozpocznie się Beach Party, na którym zagrają dj Saint Martin oraz dj Pequeno.
W niedzielę natomiast odbędzie się niezapomniany klubowy rejs statkiem Dziwożona, który zamknie cykl imprez na konińskich plażach. Wystąpią na nim światowej klasy artyści, Dj Neevald, Dj Pequeno, Dj Malvee oraz Dj Saint Martin. Cudowna zabawa, wyśmienite drinki i wspaniała zabawa są gwarantowane, o czym można było się przekonać podczas pierwszego rejsu, inaugurującego „Stację Plaża”. Pięciogodzinny rejs statkiem z pewnością dostarczy mnóstwo niesamowitych wrażeń.
Źródło: konin.LM.pl | facebook.com/gminaslesin
mark dnia sierpień 27 2014 16:46:46 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 21 czytań · Drukuj
Wyzwanie wykonane
InformacjeAkcja Ice Bucket Challenge zatacza coraz szersze kręgi. To wyzwanie, które polega na oblaniu się lodowatą wodą, a następnie nominowaniu kolejnej osoby. Jeśli ta nie wykona zadania musi wpłacić pieniądze na organizację charytatywną zajmującą się chorymi na stwardnienie zanikowe boczne.
Przed kamerą w szczytnym celu wodą oblewają się nie tylko zwykli ludzie, ale i politycy, urzędnicy, sportowcy czy aktorzy, np. Robert Lewandowski z żoną, Adam Nawałka, Jerzy Owsiak, Agnieszka Radwańska, Ewa Farna i inni.
Akcja charytatywna dotarła też do naszej gminy. Po dokonaniu wpłaty na konto fundacji wspierającej walkę z chorobą, wiadro zimnej wody wylał na siebie burmistrz Ślesina, Mariusz Zaborowski. Przy okazji nominował kolejne osoby, w tym Jana Niedźwiedzińskiego i Eugeniusza Szymczaka. Zobacz film na profilu Gminy Ślesin portalu społecznościowego Facebook.
mark dnia sierpień 27 2014 19:47:59
6 komentarzy · 289 czytań · Drukuj
Awanse policjantów
Z kroniki policyjnejCo roku w trzeciej dekadzie lipca policjanci obchodzą swoje święto. Z tej okazji zawsze przyznawane są awanse, wyróżnienia i nagrody.
W gronie ślesińskich mundurowych awansowali: na stopień aspiranta Roman Niedźwiedziński, na sierżantów sztabowych Adam Jóźwiak, Mirosław Lewandowski i Dawid Czarnecki, na sierżanta Monika Gruchalska, na starszych posterunkowych Marcin Furmaniak i Marcin Śleboda.
Awansowanym gratulujemy, a wszystkim policjantom życzymy jak najmniej, a jeśli już to skutecznych interwencji, aby mieszkańcy podległych im rejonów czuli się bezpieczni.
Źródło: Tadeusz Kucharski - Gazeta Ślesińska nr 8 (43)
mark dnia sierpień 27 2014 16:52:04
0 komentarzy · 20 czytań · Drukuj
Jabłkowe święto
InformacjeCiasta, rogaliki i wszystko co można zrobić z jabłek. W najbliższą niedzielę w Mikorzynie odbędzie się „Święto Jabłka”.
Organizatorem owocowej imprezy jest Koło Gospodyń Wiejskich w Mikorzynie. W miejscowym ośrodku „Wityng” spotkają się gospodynie z całego powiatu, które będą rywalizować w konkursie kulinarnym. Tematem przewodnim wypieków będą jabłka. A wszystko po to, żeby promować polski owoc i stworzyć książkę z przepisami na ciasta z jabłkami.
Spotkanie w Mikorzynie będzie okazją do wymiany doświadczeń między gospodyniami, ale również do degustacji konkursowych wypieków. Impreza rozpocznie się 31 sierpnia o godz. 15.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia sierpień 26 2014 16:57:41
3 komentarze · 94 czytań · Drukuj
XLVI sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinW dniu 29 sierpnia (piątek) 2014 roku o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej odbędzie się XLVI sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin.
W planach jest podjęcie między innymi uchwał w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego „Przebudowa chodnika na ul. Kleczewskiej w ciągu drogi wojewódzkiej DW 163 w Ślesinie”, zmian budżetu i regulaminu określającego zasady wynagradzania nauczycieli przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagradzania.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia sierpień 25 2014 21:46:33
Czytaj więcej · 13 komentarze · 482 czytań · Drukuj
Żegnali proboszcza
LicheńLicheńscy parafianie, zespoły i organizacje społeczne z terenu parafii, księża marianie oraz samorządowcy modlili się wczoraj wspólnie w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Doroty w Licheniu Starym. Okazją była pożegnalna msza święta dotychczasowego proboszcza licheńskiej parafii, księdza Stanisława Kosiorowskiego, który decyzją władz zakonnych zostaje przeniesiony do parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Warszawie, gdzie obejmie stanowisko proboszcza.
Podczas mszy świętej o godzinie 10:30 kościół parafialny pękał w szwach. Wierni przyszli podziękować proboszczowi za czternaście lat pracy duszpasterskiej w parafii pod wezwaniem świętej Doroty
– Cztery lata posługi wikariusza oraz dziesięć lat probostwa. Eucharystię koncelebrowali współbracia z mariańskiego zgromadzenia: ksiądz Krzysztof Jędrzejewski, przełożony licheńskiego domu zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów, ksiądz Wiktor Gumienny, kustosz Sanktuarium oraz ksiądz Czesław Pisiak, który bardzo często posługuje w parafialnej świątyni.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia sierpień 25 2014 21:22:06
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 38 czytań · Drukuj
Jubileusz 50-lecia OSP Szyszyńskie Holendry
Ochotnicza Straż Pożarna2 sierpnia 2014 roku odbyła się ceremonia 50-lecia naszej jednostki. Impreza została podzielona tak, że w pierwszy dzień odbyła się część oficjalna, a w Niedzielę odbył się festyn na terenie Jednostki.
Oficjalna część obchodów jubileuszowych rozpoczęła się od mszy świętej w kościele parafialnych pw. św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie. W uroczystości brały udział poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a także zaproszeni goście i druhowie z naszej jednostki. Następnie, tuż po udaniu się wszystkich uczestników obchodów do Szyszyńskich Holendrów, dowódca uroczystości bardzo sprawnie sformował pododdział, który przemaszerował ze szkoły podstawowej na plac apelowy OSP, gdzie miała miejsce kolejna część uroczystości jubileuszowych. Zobacz galerię zdjęć.
Źródło: szyszynskie-hol.osp.org.pl
mark dnia sierpień 25 2014 17:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 33 czytań · Drukuj
Cudowne rekolekcje
LicheńPonad trzydzieści tysięcy osób zgromadziło się pod bazyliką w Licheniu. Wszystko za sprawą charyzmatycznego kapłana, który przyjechał do wiernych z Ugandy. Ojciec John Bashobora, bo o nim mowa poprowadził tygodniowe rekolekcje w Sanktuarium Maryjnym.
Materiał TV Wielkopolska. Zdjęcia.
mark dnia sierpień 24 2014 13:02:48
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 40 czytań · Drukuj
Treningi LKS-u Ślesin
mark dnia sierpień 23 2014 13:24:33
0 komentarzy · 28 czytań · Drukuj
XII runda w Szyszyńskich Holendrach i na Osiedlu Powstańców WIelkopolskich
SportW tabeli prowadzą zespoły z Wygody i Biskupia. Już już, 24 sierpnia, kolejne mecze:
Boisko Szyszyńskie Hol.

godz. 9:00 Honoratka 0 - 12 Szyszyńskie Holendry
godz. 10:10 Biskupie 4 - 2 Wąsosze
godz. 11:20 Marianowo 0 - 5 Mikorzyn walkower
Boisko Osiedla Powstańców Wielkopolskich

godz. 9:00 Lubomyśle 2 - 4 Osiedle Powstańców Wielkopolskich
godz. 10:10 Ignacewo 0 - 5 Półwiosek Lubstowski walkower
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia sierpień 23 2014 08:46:57
Czytaj więcej · 6 komentarzy · 397 czytań · Drukuj
Informacja dla rolników
InformacjeDo końca sierpnia 2014r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego nabywanego do maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy produkcji rolnej.
Limit zwrotu podatku w 2014 wynosi 81,70 zł za każdy hektar użytków rolnych.
Wnioski należy składać do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. Do wypełnionych wniosków należy dołączyć faktury zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r. Wypłata producentom rolnym zwrotu podatku akcyzowego nastąpi w terminie od 1 do 31 października 2014 r.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 8 (43)
mark dnia sierpień 22 2014 23:45:43
0 komentarzy · 30 czytań · Drukuj
Słowa burmistrza do mieszkańców w sierpniu
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinSzanowni mieszkańcy, wierzę, że bocian, który 9 sierpnia spacerował po ślesińskim rynku dobrze wróży naszemu miastu i gminie. Tym bardziej, że ślesiniacy nie liczą jedynie na szczęście, ale sami pracowicie dbają o własną pomyślność.
Od wieków kojarzony w Polsce z odradzaniem się przyrody, bocian miał przynosić wiosną klucze, którymi otwierana była ziemia, aby uwolnić ze swojego wnętrza rośliny. Kto wie, może jego sierpniowe spotkania z turystami wróżą nam ich powrót na ślesińską ziemię w następnym sezonie w jeszcze większej liczbie? Wszak popularne powiedzenie „Szczęśliwy dom, gdzie boćki są" doskonale oddaje powszechne przeświadczenie, że bocian przynosi gospodarzom szczęście. A jeśli wierzyć staropolskiemu przekonaniu, że jego gniazdo chroni na dodatek przed piorunami, to i nieszczęścia powinny omijać naszą gminę z daleka.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 8 (43)
mark dnia sierpień 22 2014 23:39:06
Czytaj więcej · 2 komentarze · 296 czytań · Drukuj
Modlitwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego
LicheńPrzez dziewięć ostatnich dni sierpnia pielgrzymi wraz z gospodarzami Sanktuarium po raz piąty będą modlić się za uczniów i studentów rozpoczynających nowy rok nauki.
Nowenną będą objęci także nauczyciele, wychowawcy, profesorowie, jak również rodzice i dziadkowie wszystkich wychowanków. W tym czasie za wstawiennictwem Matki Bożej Licheńskiej powierzane zostaną Bogu wydarzenia nowego roku szkolnego. Na codzienną nowennę składa się czytanie fragmentu Pisma Świętego, rozważanie i krótka modlitwa.
Zachęcamy osoby pragnące włączyć do nowenny dzieci czy wnuki, aby zgłaszały ich imiona na adres e-mail Sanktuarium: lichen@lichen.pl. lub telefonicznie na numer: 63 270 83 00. Zgłoszonym dzieciom i młodzieży prześlemy drobny upominek.
mark dnia sierpień 22 2014 17:59:33
0 komentarzy · 37 czytań · Drukuj
Rekolekcje o. Bashobory - informacje praktyczne
LicheńOsoby, które wezmą udział w rekolekcjach z o. Bashoborą prosimy o zaplanowanie przybycia do Lichenia z uwzględnieniem czasu potrzebnego na zaparkowanie samochodu oraz zajęcie miejsca w sektorach. Pamiętajcie, że Licheń jest małą miejscowością i mogą wystąpić korki. Program rekolekcji
W nocy z piątku, 22 sierpnia na sobotę, 23 sierpnia Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz bazylika będą otwarte całą noc.
Miejsca w sektorach można będzie zajmować za okazaniem wejściówek od godz. 8:00 do godz. 10:00.
Wejściówkę uprawniającą do zajęcia miejsca siedzącego na placu przed bazyliką należy zachować przez cały czas trwania rekolekcji.
Źródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu
mark dnia sierpień 22 2014 17:55:09
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 70 czytań · Drukuj
Modlitwa o uzdrowienie z o. Bashoborą
LicheńModlitewne spotkania z o. Johnem Bashobora w licheńskiej bazylice osiągnęły półmetek.
Ugandyjski kapłan koncelebrował wczoraj kolejną Mszę św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, której zwieńczeniem była modlitwa o uzdrowienie. We wspólnej modlitwie o godz. 12.00 uczestniczyło 112 kapłanów oraz tłumy wiernych. Zobacz zdjęcia.
- Bóg jest dla nas hojny. Każdy kto tu jest, dla niego jest bardzo ważny. Nieważne co zrobiłeś w przeszłości - mówił ugandyjski kapłan. O. Bashobora przywołał historię z wtorku, kiedy po Mszy św. jeden z wiernych wstał z wózka inwalidzkiego.
Tradycyjnie całe nabożeństwo oraz modlitwa o uzdrowienie, prowadzona przez o. Johna, były transmitowana w internecie na stronie www.dobremedia.org oraz poprzez YouTube: www.youtube.com/DobreMedia
Źródło: konin24.info
mark dnia sierpień 21 2014 17:17:48
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 56 czytań · Drukuj
Wypadek na obwodnicy
Z kroniki policyjnejNa obwodnicy Ślesina doszło do wypadku. Ranne zostały dwie osoby. Droga krajowa nr 25 jest zablokowana.
Jadący audi 28-latek z Inowrocławia zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z przewożącym zboże ciężarowym volvo. Kierowcy ciężarówki – 60-latkowi z Ostrowa Wielkopolskiego nic się nie stało. Kierowca audi natomiast oraz podróżujący z nim 29-latek zostali przewiezieni do konińskiego szpitala.
Ruch na obwodnicy jest zablokowany. Mundurowi kierują kierowców objazdem przez Ślesin. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, utrudnienia potrwają kilka godzin.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia sierpień 20 2014 16:11:11
0 komentarzy · 213 czytań · Drukuj
"Byle co" też popłynie
Z kilku z pozoru niepotrzebnych przedmiotów można zbudować coś oryginalnego, i najważniejsze, coś pływającego. Przekonali się o tym wczoraj widzowie i uczestnicy konkursu "Pływania na byle czym", zorganizowanego w ramach ślesińskiej imprezy "Szanty na wodzie".
Do konkursu stawiły się cztery drużyny. Zawodnicy mieli do przepłynięcia dystans około 20 metrów. Choć z pewnymi trudnościami technicznymi, wszyscy zawodnicy dotarli do mety. Czas pokonywania trasy nie był liczony, jednak o zwycięstwie decydowała kolejność. Publiczność nie zawiodła i wspierała pływaków oklaskami.
O najbardziej oryginalnych dotychczas pomysłach opowiada Andrzej Płóciennik, organizator konkursu. Posłuchaj i zobacz zdjęcia.
Źródło: konin24.info
mark dnia sierpień 19 2014 17:59:01
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 82 czytań · Drukuj
Dobra frekwencja na ''Błękitnej Wstędze''
Za nami regaty o "Błękitną Wstęgę Jeziora Ślesińskiego”. Rywalizacja toczyła się aż w dziesięciu klasach. Zobacz zdjęcia.
W grupie najmłodszych wodniaków, czyli łódek klasy „Optimist” wygrał Piotr Paruszkiewicz. W klasie „Ankora” triumfował jacht „Kryga”, na którego pokładzie płynęli: Przemysław Antoniak, Bartosz Janicki i Dominik Kozyra. W klasie „420” najlepsi byli Piotr Gland i Estera Karpińska. Najszybszy wśród łodzi „Laser” był Wiktor Jędrusiak.
W „Omega Sport” zwyciężyli: Krzysztof Kmiecik, Andrzej Dębowski i Anna Dębowska. W klasie „Omega Standard”: Aleksander Jakubowski, Bartosz Jakubowski i Kacper Jakubowski. W „Turystycznej 1”: Bartosz Szczepaniak, Bogdan Trawczyński i Tomasz Muth; w „Turystycznej 2”: Stanisław Wapniarski i Karolina Wapniarska; w „Turystycznej 3”: Roman Latanowicz, Teresa Latanowicz i Roman Ruminkiewicz.
Źródło: konin24.info
mark dnia sierpień 19 2014 17:52:54
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 63 czytań · Drukuj
Rajd rowerowy

Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia sierpień 19 2014 17:45:29
13 komentarze · 676 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Okres fen.: późne lato

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Poszukiwana tablica rejestracyjna PKN 07466
Sprzedam rower dziecięcy
DJ ITAM na Twoją imprezę - zobacz FILMIKI! DJ i WODZIREJ
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
NIEPOWTARZALNY RZEŹBIONY PORTRET TWOJEJ WALENTYNKI JUŻ OD 19 PLN
Praca na stanowisku PAKOWACZ
SZYBKA GOTÓWKA
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Jak oceniasz bezpieczeństwo nad naszymi jeziorami?

Jest bardzo bezpiecznie, kąpieliska są strzeżone i dobrze przygotowane dla kąpiących się

Jeziora są dość bezpiecznie, korzystający z kąpieli powinni jedynie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, np. nie pływać po spożyciu alkoholu

Warunki sprzyjają wypadkom, nie jest bezpiecznie

Nie wiem, nie korzystam z kąpielisk i nie pływam na gminnych jeziorach

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: fbtynxam36
29/08/2014 16:50
<a href=http://www.reesastley.co.uk/stylishugg....

Newsy - Dodał: ieybcmlo61
29/08/2014 16:41
<a href=http://www.rksshop.co.uk/uggwebsite.htm...

Newsy - Dodał: xntjraco65
29/08/2014 16:32
<a href=http://www.daax.co.uk/cheapuggboots.htm...

Newsy - Dodał: uiwezxcr97
29/08/2014 15:21
<a href=http://www.marshchristiantrust.org/newu...

Newsy - Dodał: jmyyflnz57
29/08/2014 14:37
<a href=http://www.gammaservice.co.uk/latestugg...

Artykuły - Dodał: hhk
01/06/2014 12:37
Szkoda MZK,szkoda mola.

Artykuły - Dodał: czas...
29/01/2014 11:23
ha ha komentarz z 2007 i dalej nic się nie dzie...

Artykuły - Dodał: pilne
26/09/2013 11:54
Kiedy przyjmuje doradca prawny

Artykuły - Dodał: franek
13/08/2013 21:26
zobaczymy/jak nie to nie,

Artykuły - Dodał: B-K-S
23/07/2013 11:56
Pozdrawiam Wszystkich Ślesiniaków i miłośników ...