Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomo¶ć.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły do¶ć spokojnie. Pomimo to większo¶ć ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjaj± wypadkom nad wod±. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z k±pieli było bezpieczne pod warunkiem, że k±pi±cy przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne k±pieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosuj±cych nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni ¦lesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udan±. Większo¶ć, bo 67% głosuj±cych, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni ¦lesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorz±dowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy ¦lesin. Aż 81% głosuj±cych nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inn± osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy ¦lesin na temat wykorzystania ¶rodków unijnych przez Gminę ¦lesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy ¦lesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosuj±cych. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mog± mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mie¶cie. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w ¦lesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większo¶ć głosuj±cych wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoĽnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeĽdzić autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na le¶nej drodze z Energetyka do OSIRu. Wła¶ciciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
¦wietna strona pozdrawiam i pierwszy raz co¶ piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa ¶mieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jeste¶my zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa ¶mieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłat± dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czysto¶ci w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosuj±cych.

Bramy na pomostach
26/09/2013 21:46
Zdecydowana większo¶ć ankietowanych sprzeciwia się stawianiu bram na pomostach. Nie tylko szpec± brzegi jezior, ale i ograniczaj± dostęp do przestrzeni publicznej. Tak± opinię wyraziło 87% internautów. Zaledwie 7% przyznało rację buduj±cym pomosty do ustalania zasad korzystania z nich według ich uznania.

Aktualnie online
Go¶ci online: 3

Użytkowników online: 0

Ł±cznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
"Ekipa żubra" przyjeżdża do ¦lesina
LKS ¦lesinJuż dzi¶, w sobotę o godz.16:00, piłkarze LKS-u ¦lesin rozegraj± kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasi piłkarze podejm± na własnym boisku zespół LKS-u Gołuchów. Dzi¶ ¶lesinianie pokonali na własnym stadionie LKS Gołuchów 3:1. LKS ¦lesin, który w obecnym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki, znajduje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, maj±c w swoim dorobku 12 punktów >>>
Mecze drużyn młodzieżowych:
Trampkarz starszy: Górnik Konin - LKS ¦lesin - niedziela 21.09.2014, godz.11:00
Młodzik Starszy: LKS ¦lesin - Polanin Strzałkowo - sobota 20.09.2014, godz.11:00
Orliki: turniej ligowy w ¦lesinie - niedziela 21.09.2014, godz.10:00, boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej w ¦lesinie
¬ródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 20 2014 09:58:13 · 0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Uroczysta Gala ¦wiatowego Dnia Turystyki
W dniu 18 wrze¶nia o godzinie 18:00 odbyła się Uroczysta Gala ¦wiatowego Dnia Turystyki, organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polsk± Organizację Turystyczn±. Jest mi bardzo miło poinformować, że otrzymałem Odznakę Honorow± "Za zasługi dla turystyki". Uroczystego wręczenia dokonała Pani Katarzyna Sobierajska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Odznaczenia wręczane były osobom fizycznym oraz instytucjom. Uzasadnienie dotyczyło wieloletniego zaangażowania w rozwój turystyki regionu konińskiego. Wszystkie moje wieloletnie działania miały służyć rozwojowi Gminy ¦lesin, dlatego odznaczenie traktuję nie tylko personalnie, ale przede wszystkim jako zasługi Gminy ¦lesin dla rozwoju turystyki w Polsce.
Tekst pochodzi z profilu Facebook Mariusza Zaborowskiego.
mark dnia wrzesień 20 2014 23:44:32
0 komentarzy · 9 czytań · Drukuj
Jan NiedĽwiedziński w społeczno¶ci portalu Facebook
InformacjeJan NiedĽwiedziński, kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy ¦lesin, od tygodnia ma swoje konto na portalu Facebook. Informuje tam o swoich działaniach w ramach kampanii wyborczej.
Z jego profilu możemy dowiedzieć się o jego spotkaniu z marszałkiem Eugeniuszem Grzeszczakiem, który ma go wesprzeć w wyborach samorz±dowych. W 75 rocznicę napa¶ci ZSRR na Polskę - 17.09.1939r.wraz z kandydatami na radnych, Dorot± Kasiewicz, Jerzym Maciejewskim oraz Waldemarem Florczykiem złożyli bukiet kwiatów pod pomnikiem ¦więtej Rodziny dla upamiętnienia ofiar stalinowskich zbrodni. Dzisiaj w Poznaniu Jan NiedĽwiedziński brał udział w Wielkopolskiej Konwencji Wyborczej PSL na której przedstawione zostały listy kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Profil Jana NiedĽwiedzińskiego na Facebooku.
mark dnia wrzesień 20 2014 23:39:10
2 komentarze · 49 czytań · Drukuj
Honorowi Krwiodawcy go¶cili w Licheniu
LicheńBlisko dwadzie¶cia pocztów sztandarowych zgromadzonych wokół ołtarza, około czterdziestu klubów Honorowych Dawców Krwi obecnych w bazylice oraz ponad dwudziestu kapłanów koncelebruj±cych mszę ¶więt± uczestniczyło w XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Matki Bożej Licheńskiej. Zobacz zdjęcie.
W minion± sobotę krwiodawcy przybyli do Lichenia z: Turku, Konina, Kutna, Kawnic, Ostrowa Wielkopolskiego, Swarzędza, Rogowa, Poznania, Gorlic, Inowrocławia, Warszawy, Pruszkowa, Murowanej Go¶liny, Jedlicz, Kramska, Błonia, Sieroszewic, Koła, Złejwsi Wielkiej, Kobiernic, Janowca Wielkopolskiego, Kętów, O¶więcimia, Rzeszowa, Bełżyc, Suchego Lasu oraz oczywi¶cie z Lichenia, z miejscowego Klubu HDK "Strażak", działaj±cego przy licheńskiej jednostce OSP.
¬ródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 20 2014 23:15:11
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2 czytań · Drukuj
Cenne, włoskie do¶wiadczenie
InformacjeWymiana do¶wiadczeń była głównym celem wizyty w powiecie konińskim przedstawicieli dwóch włoskich spółdzielni socjalnych - "Arca" i "Ulisses". Massimo Muratori oraz Giovannni Autorino odwiedzili m.in. spółdzielnię "Poryw" w Rychwale, "Razem do sukcesu" w Kramsku oraz "Klara" w ¦lesinie. Komentarze i zdjęcia.
Dodajmy, że na terenie powiatu konińskiego funkcjonuje ponad 10 spółdzielni socjalnych. Pierwsze z nich powstały pięć lat temu. Jak przewiduje Przemysław Piechocki ich ilo¶ć może podwoić się w ci±gu najbliższych 2-3 lat.
- Spółdzielnie socjalne to przede wszystkim szansa na nowe, trwałe miejsca pracy. We Włoszech realizuj± one usługi użyteczno¶ci publicznej zlecane przez samorz±d. To często: opieka nad starszymi osobami, niepełnosprawnymi, dziećmi czy sprz±tanie oraz dbanie o tereny zielone - dodaje Piechocki.
¬ródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 20 2014 23:01:26
0 komentarzy · 3 czytań · Drukuj
Suche wrota Wielkopolski?
InformacjeTylko kilka centymentów brakuje do osi±gnięcia stanu alarmowego na jeziorach Wielkiej Pętli Wielkopolski, w okolicach Konina. Żeglarze maj± problem z wyci±gnięciem łódek. Regionalny Zarz±d Gospodarki Wodnej w Poznaniu ma wyst±pić do największych użytkowników tamtejszych wód z ż±daniem opomiarowania poborów i zrzutów do podkonińskich zbiorników.
Materiał TV Konin.
mark dnia wrzesień 20 2014 22:51:34
0 komentarzy · 3 czytań · Drukuj
Gospodynie z całego kraju spotkały się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
LicheńCo¶ dla ducha i co¶ dla ciała. Kobiety z całego kraju, zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich, przyjechały do Lichenia na IV Ogólnopolsk± Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z terenów Wiejskich (13-14.09). Zdjęcia i homilia bpa Wiesława Meringa podczas pielgrzymki KGW. Zdjęcia wkonin.pl
Sobotnio-niedzielne spotkanie miało dwa wymiary – kulturalny oraz duchowy. W sobotę, 13.09, panie zaprezentowały swoje zdolno¶ci wokalne, kulinarne oraz rękodzielnicze. Na parkingu znajduj±cym się w bezpo¶redniej blisko¶ci malowniczego Jeziora Licheńskiego od godz. 14 trwał jarmark kulturowy. Na scenie zespoły ludowe prezentowały dorobek artystyczny poszczególnych regionów Polski, natomiast na stoiskach usytuowanych nieopodal można było skosztować regionalnych potraw, ciast i nalewek.
¬ródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu
mark dnia wrzesień 20 2014 22:48:37
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3 czytań · Drukuj
Wystawa "¦lesin i okolice"

¬ródło: M-GOK ¦lesin
mark dnia wrzesień 20 2014 10:09:06
0 komentarzy · 7 czytań · Drukuj
Miasto 44


¬ródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 18 2014 09:27:13
0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Spotkanie ws. płatno¶ci bezpo¶rednich

¬ródło: UMiG ¦lesin
mark dnia wrzesień 17 2014 22:15:17
0 komentarzy · 19 czytań · Drukuj
Debata społeczna
Z kroniki policyjnejKomendant Komisariatu Policji w ¦lesinie zaprasza na debatę społeczn± dotycz±c± bezpieczeństwa z udziałem starosty konińskiego, władz samorz±dowych oraz komendanta miejskiego policji w Koninie.
Debata odbędzie się dnia 22.09.2014 r. o godz. 17:00 w Gminnym O¶rodku Kultury w Mielnicy Dużej 32A.
¬ródło: umig.slesin.pl
mark dnia wrzesień 15 2014 20:49:43
3 komentarze · 174 czytań · Drukuj
"Tramwaj zwany poż±daniem" na żywo w polskich kinach
Koniński Dom KulturyJuż w najbliższy wtorek (16.09, godz. 20:00) transmisja na żywo londyńskiej inscenizacji gło¶nej sztuki Tennessee Williamsa pt. „Tramwaj zwany poż±daniem”. Przedstawienie zostanie pokazane w kilkuset kinach ¶wiata, w ramach popularnego cyklu „National Theatre Live” (youtube.com/watch?v=zCMou5vTP-k). W Polsce zobacz± je na żywo widzowie Wrocławia i Konina, a póĽniej – na przełomie paĽdziernika i listopada – mieszkańcy blisko 20 miast.
Londyński Teatr Narodowy – czołowa scena Wielkiej Brytanii – tym razem nie pokazuje swojej inscenizacji, a zaprosił do współpracy inn± kompanię: „Tramwaj...” został przygotowany przez zespół Young Vic. Reżyserii podj±ł się BENEDICT ANDREWS, a w obsadzie gwiazdy małego i dużego ekranu: GILLIAN ANDERSON („Z archiwum X”) jako Blanche DuBois, BEN FOSTER („Sze¶ć stóp pod ziemi±”) jako Stanley Kowalski i VANESSA KIRBY („Wielkie nadzieje”) jako Stella Kowalski.
¬ródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 15 2014 20:11:45
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 22 czytań · Drukuj
Cenny remis w Kaliszu...
LKS ¦lesinPo wczorajszych meczach w IV lidze, mamy już tylko dwie niepokonane drużyny w grupie południowej. S± to: Obra Ko¶cian, która pokonała LKS Gołuchów 2:0 oraz nasz LKS ¦lesin, który wczoraj wywiózł cenny punkt z ciężkiego terenu w Kaliszu. Tam ¶lesiński zespół zremisował z KKS-em 1:1 i w ten sposób zanotował szósty mecz z rzędu bez porażki w obecnym sezonie.
Bramki: Paweł Błaszczak (27’), 1:1 Tobiasz Kupczyk (45’+2) >>>
W następnej kolejce LKS podejmie na własnym boisku swojego imiennika z Gołuchowa, który z dorobkiem 4 punktów znajduje się na 14-tym miejscu w tabeli.
¬ródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 14 2014 21:23:05
0 komentarzy · 33 czytań · Drukuj
Piranię złowili w naszym jeziorze
InformacjeWaż±c± prawie pół kilograma piranię wyłowili z kanału w W±soszach dwaj 15-letni gimnazjali¶ci z Konina. Sk±d drapieżna ryba, zamieszkuj±ca naturalnie wody Ameryki Południowej, znalazła się w naszym jeziorze? Zdjęcie. Relacja LM.pl Komentarze na konin24.info
– Prawdopodobnie komu¶ znudziła się hodowla w domu i po prostu j± wypu¶cił – podejrzewa ichtiolog z Gospodarstwa Rybackiego w Gosławicach.
Chłopcy wybrali się na ryby w ubiegły czwartek. Zabrali wędki i kukurydzę, któr± póĽniej nadziali na haczyki. Po jakim¶ czasie poczuli szarpnięcie.
– Było bardzo silne, my¶leli¶my, że to duży kara¶. Musieli¶my użyć podbieraka – mówi Jakub Janyszak.
Gdy ryba wyl±dowała w końcu na trawie, okazało się, że ma dziwny kształt, charakterystycznie zniekształcony pysk i… zęby.
¬ródło: Przegl±d Koniński
mark dnia wrzesień 14 2014 17:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 168 czytań · Drukuj
Polityczne starcie w ¦lesinie
Urz±d Miasta i Gminy ¦lesinSławomir Królak - były już zastępca burmistrza ¦lesina - ogłosił swój start w wyborach. Poinformował o tym na konferencji prasowej, mówi±c, że jego dalsza współpraca z Mariuszem Zaborowskim nie jest możliwa.
W specjalnym o¶wiadczeniu Sławomir Królak tłumaczył, dlaczego zdecydował się kandydować i dlaczego nie może dłużej współpracować z obecnym burmistrzem. Wysłuchaj o¶wiadczenia.
Tymczasem Mariusz Zaborowski - na wie¶ć, że jego zastępca staruje w wyborach - nie dał Królakowi szansy pój¶cia na urlop. Zwolnił zastępcę z pracy.
¬ródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 12 2014 22:10:52
Czytaj więcej · 26 komentarzy · 1892 czytań · Drukuj
Jubileuszowe sympozjum
LicheńSiedemdziesięciu księży - profesorów, wykładowców akademickich, naukowo zajmuj±cych się liturgik± bierze udział w trwaj±cym na terenie licheńskiego sanktuarium 50. Sympozjum Liturgistów Polskich.
Tematyka spotkania zwi±zana jest z badaniami nad liturgi± po Soborze Watykańskim II. Komentarz ks. prof. Czesława Krakowiaka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W zwi±zku z tym, iż w tym roku przypada jubileuszowe sympozjum podczas dyskusji duży nacisk kładziony jest na podsumowanie dotychczasowego dorobku corocznych spotkań.
¬ródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 12 2014 22:08:43
0 komentarzy · 36 czytań · Drukuj
Rekolekcje dla narzeczonych
LicheńRekolekcje przygotowuj±ce do zawarcia sakramentalnego zwi±zku małżeńskiego trwaj± w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (11-14.09). W jesiennej sesji rekolekcyjnej bierze udział 7 par.
Rekolekcje rozpoczęły się w miniony czwartek, 11 wrze¶nia. Uczestniczy w nich 7 par narzeczeńskich z Polski oraz z Niemiec. Z miasta Bielefeld, leż±cego w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia, przyjechała Lisa Rozkwitalski, która w rekolekcjach uczestnicy wraz ze swoim narzeczonym, Krzysztofem Wirkusem pochodz±cym z Kaszub. Decyzja o wyborze Lichenia jako miejsca wspólnych rekolekcji przedmałżeńskich nie była trudna, gdyż Lisa od wielu lat przyjeżdża do Sanktuarium wraz ze swoimi rodzicami. Jej zdaniem „licheńskie Sanktuarium bardzo przybliża j± osobi¶cie do Maryi, Jezusa i Ko¶cioła”.
¬ródło: lichen.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 22:03:52
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 42 czytań · Drukuj
Szóste spotkanie ligowe w Kaliszu
LKS ¦lesinW sobotę piłkarze LKS-u ¦lesin rozegraj± szóste w tym sezonie spotkanie ligowe. Tym razem nasi piłkarze udadz± się do Kalisza, by rozegrać mecz z tamtejszym KKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godz.17:00 na Stadionie Miejskim w Kaliszu (zdjęcie poniżej), na którym do niedawna występowała drugoligowa Calisia Kalisz >>>
W sobotnim meczu na szczycie 5 kolejki IV ligi, LKS ¦lesin zremisował w Ko¶cianie z tamtejsz± Obr± 1:1 i jest nadal niepokonany w lidze w obecnym sezonie >>>
Natomiast 9 wrze¶nia LKS ¦lesin pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. W Kole, nasz zespół przegrał w ćwierćfinale z tamtejsz± Olimpi± po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a konkurs "jedenastek" wygrali gospodarze 4:3>>>
¬ródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 22:01:20
0 komentarzy · 29 czytań · Drukuj
Inspektorzy się szkol±
InformacjePrzedwczoraj zakończyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa dla pracowników pionu higieny komunalnej, w której wzięli udział pracownicy sanepidów z terenu województwa wielkopolskiego. Szkolenie odbyło się w O¶rodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Wityng" w Mikorzynie.
Szkolenie otworzyła Agnieszka Dybała-Kamińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie oraz Miariola Bissinger, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. W trakcie szkolenia omówiono bież±ce zagadnienia merytoryczne realizowane przez pion higieny komunalnej, a w szczególno¶ci: zarz±dzanie danymi w systemie monitoringu jako¶ci wody w k±pieliskach, czynniki warunkuj±ce wzrost mikroorganizmów w sieci wodoci±gowej. Poruszono także temat bież±cego nadzoru nad jako¶ci± wody i obiektami użyteczno¶ci publicznej i program akredytacji dla szpitali.
¬ródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 21:51:34
0 komentarzy · 31 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Okres fen.: póĽne lato

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzy¶ci finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też zwi±zany w żaden sposób z UMiG ¦lesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do tre¶ci tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
T± drog± można podać do publikacji informacje lub aktualne dane zwi±zane z podmiotami działaj±cymi na terenie gminy ¦lesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy ¦lesin s± gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadaj±. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powi±zany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
REJESTRATORY KAMERY CZARNE SKRZYNKI HD i Full HD od 85zł
ZNALEZIONO TELEFON NOKIA X2-00
Poszukiwana tablica rejestracyjna PKN 07466
Sprzedam rower dziecięcy
DJ ITAM na Twoj± imprezę - zobacz FILMIKI! DJ i WODZIREJ
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
NIEPOWTARZALNY RZE¬BIONY PORTRET TWOJEJ WALENTYNKI JUŻ OD 19 PLN
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego tre¶ć i prze¶lij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina ¦lesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochwe¶nicka
bullet RzeĽba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro ¦lesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał ¦lesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona ¶rodowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata ro¶linna
bullet Zwierzęta
bullet ¦rodowisko geograficzne
bullet ¦rodowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy ¦lesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet O¶rodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Jak oceniasz ostatnie lata w gminie ¦lesin?

Bardzo pozytywnie, ostatnie lata było bardzo udane dla naszej gminy.

Niewiele się zmieniło, choć okazały się lepsze niż w minionej dekadzie

Negatywnie, doszło do stagnacji w inwestycjach i rozwoju gminy

Fotogaleria
bullet Za¶miecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pami±tka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi ¦lesin lub ¶ledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłe¶ na imprezie w twojej miejscowo¶ci, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótk± informację) do naszego serwisu o gminie ¦lesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym Ľródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomo¶ci. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Popro¶ o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: demndom21lvb
21/09/2014 11:48
Le 10 décembre 2008, fabriqué de sa mort, Fir...

Newsy - Dodał: demndom21gev
21/09/2014 11:44
Ayant café piscine. copine il ya une semaine, ...

Newsy - Dodał: do hej
21/09/2014 10:48
A jak wygl±da mafia? Mozesz rozwin±ć temat?

Newsy - Dodał: hej
21/09/2014 10:00
"druzyna niedzwiedzia" wyglada jak mafia xd :)

Newsy - Dodał: wyborca4
21/09/2014 08:55
Czy Pan Mariusz nie pomy¶lał, że wła¶ciwym post...

Artykuły - Dodał: hhk
01/06/2014 12:37
Szkoda MZK,szkoda mola.

Artykuły - Dodał: czas...
29/01/2014 11:23
ha ha komentarz z 2007 i dalej nic się nie dzie...

Artykuły - Dodał: pilne
26/09/2013 11:54
Kiedy przyjmuje doradca prawny

Artykuły - Dodał: franek
13/08/2013 21:26
zobaczymy/jak nie to nie,

Artykuły - Dodał: B-K-S
23/07/2013 11:56
Pozdrawiam Wszystkich ¦lesiniaków i miło¶ników ...