Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na leśnej drodze z Energetyka do OSIRu. Właściciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
Świetna strona pozdrawiam i pierwszy raz coś piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa śmieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jesteśmy zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa śmieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłatą dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czystości w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosujących.

Bramy na pomostach
26/09/2013 21:46
Zdecydowana większość ankietowanych sprzeciwia się stawianiu bram na pomostach. Nie tylko szpecą brzegi jezior, ale i ograniczają dostęp do przestrzeni publicznej. Taką opinię wyraziło 87% internautów. Zaledwie 7% przyznało rację budującym pomosty do ustalania zasad korzystania z nich według ich uznania.

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
"Ekipa żubra" przyjeżdża do Ślesina
LKS ŚlesinJuż dziś, w sobotę o godz.16:00, piłkarze LKS-u Ślesin rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasi piłkarze podejmą na własnym boisku zespół LKS-u Gołuchów. Dziś ślesinianie pokonali na własnym stadionie LKS Gołuchów 3:1. LKS Ślesin, który w obecnym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki, znajduje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 12 punktów >>>
Mecze drużyn młodzieżowych:
Trampkarz starszy: Górnik Konin - LKS Ślesin - niedziela 21.09.2014, godz.11:00
Młodzik Starszy: LKS Ślesin - Polanin Strzałkowo - sobota 20.09.2014, godz.11:00
Orliki: turniej ligowy w Ślesinie - niedziela 21.09.2014, godz.10:00, boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej w Ślesinie
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 20 2014 09:58:13 · 0 komentarzy · 12 czytań · Drukuj
Uroczysta Gala Światowego Dnia Turystyki
W dniu 18 września o godzinie 18:00 odbyła się Uroczysta Gala Światowego Dnia Turystyki, organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Jest mi bardzo miło poinformować, że otrzymałem Odznakę Honorową "Za zasługi dla turystyki". Uroczystego wręczenia dokonała Pani Katarzyna Sobierajska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Odznaczenia wręczane były osobom fizycznym oraz instytucjom. Uzasadnienie dotyczyło wieloletniego zaangażowania w rozwój turystyki regionu konińskiego. Wszystkie moje wieloletnie działania miały służyć rozwojowi Gminy Ślesin, dlatego odznaczenie traktuję nie tylko personalnie, ale przede wszystkim jako zasługi Gminy Ślesin dla rozwoju turystyki w Polsce.
Tekst pochodzi z profilu Facebook Mariusza Zaborowskiego.
mark dnia wrzesień 20 2014 23:44:32
2 komentarze · 25 czytań · Drukuj
Jan Niedźwiedziński w społeczności portalu Facebook
InformacjeJan Niedźwiedziński, kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, od tygodnia ma swoje konto na portalu Facebook. Informuje tam o swoich działaniach w ramach kampanii wyborczej.
Z jego profilu możemy dowiedzieć się o jego spotkaniu z marszałkiem Eugeniuszem Grzeszczakiem, który ma go wesprzeć w wyborach samorządowych. W 75 rocznicę napaści ZSRR na Polskę - 17.09.1939r.wraz z kandydatami na radnych, Dorotą Kasiewicz, Jerzym Maciejewskim oraz Waldemarem Florczykiem złożyli bukiet kwiatów pod pomnikiem Świętej Rodziny dla upamiętnienia ofiar stalinowskich zbrodni. Dzisiaj w Poznaniu Jan Niedźwiedziński brał udział w Wielkopolskiej Konwencji Wyborczej PSL na której przedstawione zostały listy kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Profil Jana Niedźwiedzińskiego na Facebooku.
mark dnia wrzesień 20 2014 23:39:10
5 komentarzy · 93 czytań · Drukuj
Honorowi Krwiodawcy gościli w Licheniu
LicheńBlisko dwadzieścia pocztów sztandarowych zgromadzonych wokół ołtarza, około czterdziestu klubów Honorowych Dawców Krwi obecnych w bazylice oraz ponad dwudziestu kapłanów koncelebrujących mszę świętą uczestniczyło w XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Matki Bożej Licheńskiej. Zobacz zdjęcie.
W minioną sobotę krwiodawcy przybyli do Lichenia z: Turku, Konina, Kutna, Kawnic, Ostrowa Wielkopolskiego, Swarzędza, Rogowa, Poznania, Gorlic, Inowrocławia, Warszawy, Pruszkowa, Murowanej Gośliny, Jedlicz, Kramska, Błonia, Sieroszewic, Koła, Złejwsi Wielkiej, Kobiernic, Janowca Wielkopolskiego, Kętów, Oświęcimia, Rzeszowa, Bełżyc, Suchego Lasu oraz oczywiście z Lichenia, z miejscowego Klubu HDK "Strażak", działającego przy licheńskiej jednostce OSP.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 20 2014 23:15:11
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4 czytań · Drukuj
Cenne, włoskie doświadczenie
InformacjeWymiana doświadczeń była głównym celem wizyty w powiecie konińskim przedstawicieli dwóch włoskich spółdzielni socjalnych - "Arca" i "Ulisses". Massimo Muratori oraz Giovannni Autorino odwiedzili m.in. spółdzielnię "Poryw" w Rychwale, "Razem do sukcesu" w Kramsku oraz "Klara" w Ślesinie. Komentarze i zdjęcia.
Dodajmy, że na terenie powiatu konińskiego funkcjonuje ponad 10 spółdzielni socjalnych. Pierwsze z nich powstały pięć lat temu. Jak przewiduje Przemysław Piechocki ich ilość może podwoić się w ciągu najbliższych 2-3 lat.
- Spółdzielnie socjalne to przede wszystkim szansa na nowe, trwałe miejsca pracy. We Włoszech realizują one usługi użyteczności publicznej zlecane przez samorząd. To często: opieka nad starszymi osobami, niepełnosprawnymi, dziećmi czy sprzątanie oraz dbanie o tereny zielone - dodaje Piechocki.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 20 2014 23:01:26
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Suche wrota Wielkopolski?
InformacjeTylko kilka centymentów brakuje do osiągnięcia stanu alarmowego na jeziorach Wielkiej Pętli Wielkopolski, w okolicach Konina. Żeglarze mają problem z wyciągnięciem łódek. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu ma wystąpić do największych użytkowników tamtejszych wód z żądaniem opomiarowania poborów i zrzutów do podkonińskich zbiorników.
Materiał TV Konin.
mark dnia wrzesień 20 2014 22:51:34
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Gospodynie z całego kraju spotkały się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
LicheńCoś dla ducha i coś dla ciała. Kobiety z całego kraju, zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich, przyjechały do Lichenia na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z terenów Wiejskich (13-14.09). Zdjęcia i homilia bpa Wiesława Meringa podczas pielgrzymki KGW. Zdjęcia wkonin.pl
Sobotnio-niedzielne spotkanie miało dwa wymiary – kulturalny oraz duchowy. W sobotę, 13.09, panie zaprezentowały swoje zdolności wokalne, kulinarne oraz rękodzielnicze. Na parkingu znajdującym się w bezpośredniej bliskości malowniczego Jeziora Licheńskiego od godz. 14 trwał jarmark kulturowy. Na scenie zespoły ludowe prezentowały dorobek artystyczny poszczególnych regionów Polski, natomiast na stoiskach usytuowanych nieopodal można było skosztować regionalnych potraw, ciast i nalewek.
Źródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu
mark dnia wrzesień 20 2014 22:48:37
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Wystawa "Ślesin i okolice"

Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia wrzesień 20 2014 10:09:06
0 komentarzy · 7 czytań · Drukuj
Miasto 44


Źródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 18 2014 09:27:13
0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Spotkanie ws. płatności bezpośrednich

Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia wrzesień 17 2014 22:15:17
0 komentarzy · 19 czytań · Drukuj
Debata społeczna
Z kroniki policyjnejKomendant Komisariatu Policji w Ślesinie zaprasza na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa z udziałem starosty konińskiego, władz samorządowych oraz komendanta miejskiego policji w Koninie.
Debata odbędzie się dnia 22.09.2014 r. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej 32A.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia wrzesień 15 2014 20:49:43
3 komentarze · 176 czytań · Drukuj
"Tramwaj zwany pożądaniem" na żywo w polskich kinach
Koniński Dom KulturyJuż w najbliższy wtorek (16.09, godz. 20:00) transmisja na żywo londyńskiej inscenizacji głośnej sztuki Tennessee Williamsa pt. „Tramwaj zwany pożądaniem”. Przedstawienie zostanie pokazane w kilkuset kinach świata, w ramach popularnego cyklu „National Theatre Live” (youtube.com/watch?v=zCMou5vTP-k). W Polsce zobaczą je na żywo widzowie Wrocławia i Konina, a później – na przełomie października i listopada – mieszkańcy blisko 20 miast.
Londyński Teatr Narodowy – czołowa scena Wielkiej Brytanii – tym razem nie pokazuje swojej inscenizacji, a zaprosił do współpracy inną kompanię: „Tramwaj...” został przygotowany przez zespół Young Vic. Reżyserii podjął się BENEDICT ANDREWS, a w obsadzie gwiazdy małego i dużego ekranu: GILLIAN ANDERSON („Z archiwum X”) jako Blanche DuBois, BEN FOSTER („Sześć stóp pod ziemią”) jako Stanley Kowalski i VANESSA KIRBY („Wielkie nadzieje”) jako Stella Kowalski.
Źródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 15 2014 20:11:45
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 22 czytań · Drukuj
Cenny remis w Kaliszu...
LKS ŚlesinPo wczorajszych meczach w IV lidze, mamy już tylko dwie niepokonane drużyny w grupie południowej. Są to: Obra Kościan, która pokonała LKS Gołuchów 2:0 oraz nasz LKS Ślesin, który wczoraj wywiózł cenny punkt z ciężkiego terenu w Kaliszu. Tam ślesiński zespół zremisował z KKS-em 1:1 i w ten sposób zanotował szósty mecz z rzędu bez porażki w obecnym sezonie.
Bramki: Paweł Błaszczak (27’), 1:1 Tobiasz Kupczyk (45’+2) >>>
W następnej kolejce LKS podejmie na własnym boisku swojego imiennika z Gołuchowa, który z dorobkiem 4 punktów znajduje się na 14-tym miejscu w tabeli.
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 14 2014 21:23:05
0 komentarzy · 33 czytań · Drukuj
Piranię złowili w naszym jeziorze
InformacjeWażącą prawie pół kilograma piranię wyłowili z kanału w Wąsoszach dwaj 15-letni gimnazjaliści z Konina. Skąd drapieżna ryba, zamieszkująca naturalnie wody Ameryki Południowej, znalazła się w naszym jeziorze? Zdjęcie. Relacja LM.pl Komentarze na konin24.info
– Prawdopodobnie komuś znudziła się hodowla w domu i po prostu ją wypuścił – podejrzewa ichtiolog z Gospodarstwa Rybackiego w Gosławicach.
Chłopcy wybrali się na ryby w ubiegły czwartek. Zabrali wędki i kukurydzę, którą później nadziali na haczyki. Po jakimś czasie poczuli szarpnięcie.
– Było bardzo silne, myśleliśmy, że to duży karaś. Musieliśmy użyć podbieraka – mówi Jakub Janyszak.
Gdy ryba wylądowała w końcu na trawie, okazało się, że ma dziwny kształt, charakterystycznie zniekształcony pysk i… zęby.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 14 2014 17:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 169 czytań · Drukuj
Polityczne starcie w Ślesinie
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinSławomir Królak - były już zastępca burmistrza Ślesina - ogłosił swój start w wyborach. Poinformował o tym na konferencji prasowej, mówiąc, że jego dalsza współpraca z Mariuszem Zaborowskim nie jest możliwa.
W specjalnym oświadczeniu Sławomir Królak tłumaczył, dlaczego zdecydował się kandydować i dlaczego nie może dłużej współpracować z obecnym burmistrzem. Wysłuchaj oświadczenia.
Tymczasem Mariusz Zaborowski - na wieść, że jego zastępca staruje w wyborach - nie dał Królakowi szansy pójścia na urlop. Zwolnił zastępcę z pracy.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 12 2014 22:10:52
Czytaj więcej · 27 komentarzy · 1911 czytań · Drukuj
Jubileuszowe sympozjum
LicheńSiedemdziesięciu księży - profesorów, wykładowców akademickich, naukowo zajmujących się liturgiką bierze udział w trwającym na terenie licheńskiego sanktuarium 50. Sympozjum Liturgistów Polskich.
Tematyka spotkania związana jest z badaniami nad liturgią po Soborze Watykańskim II. Komentarz ks. prof. Czesława Krakowiaka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W związku z tym, iż w tym roku przypada jubileuszowe sympozjum podczas dyskusji duży nacisk kładziony jest na podsumowanie dotychczasowego dorobku corocznych spotkań.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 12 2014 22:08:43
0 komentarzy · 36 czytań · Drukuj
Rekolekcje dla narzeczonych
LicheńRekolekcje przygotowujące do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego trwają w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (11-14.09). W jesiennej sesji rekolekcyjnej bierze udział 7 par.
Rekolekcje rozpoczęły się w miniony czwartek, 11 września. Uczestniczy w nich 7 par narzeczeńskich z Polski oraz z Niemiec. Z miasta Bielefeld, leżącego w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia, przyjechała Lisa Rozkwitalski, która w rekolekcjach uczestnicy wraz ze swoim narzeczonym, Krzysztofem Wirkusem pochodzącym z Kaszub. Decyzja o wyborze Lichenia jako miejsca wspólnych rekolekcji przedmałżeńskich nie była trudna, gdyż Lisa od wielu lat przyjeżdża do Sanktuarium wraz ze swoimi rodzicami. Jej zdaniem „licheńskie Sanktuarium bardzo przybliża ją osobiście do Maryi, Jezusa i Kościoła”.
Źródło: lichen.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 22:03:52
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 42 czytań · Drukuj
Szóste spotkanie ligowe w Kaliszu
LKS ŚlesinW sobotę piłkarze LKS-u Ślesin rozegrają szóste w tym sezonie spotkanie ligowe. Tym razem nasi piłkarze udadzą się do Kalisza, by rozegrać mecz z tamtejszym KKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godz.17:00 na Stadionie Miejskim w Kaliszu (zdjęcie poniżej), na którym do niedawna występowała drugoligowa Calisia Kalisz >>>
W sobotnim meczu na szczycie 5 kolejki IV ligi, LKS Ślesin zremisował w Kościanie z tamtejszą Obrą 1:1 i jest nadal niepokonany w lidze w obecnym sezonie >>>
Natomiast 9 września LKS Ślesin pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. W Kole, nasz zespół przegrał w ćwierćfinale z tamtejszą Olimpią po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a konkurs "jedenastek" wygrali gospodarze 4:3>>>
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 22:01:20
0 komentarzy · 29 czytań · Drukuj
Inspektorzy się szkolą
InformacjePrzedwczoraj zakończyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa dla pracowników pionu higieny komunalnej, w której wzięli udział pracownicy sanepidów z terenu województwa wielkopolskiego. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Wityng" w Mikorzynie.
Szkolenie otworzyła Agnieszka Dybała-Kamińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie oraz Miariola Bissinger, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. W trakcie szkolenia omówiono bieżące zagadnienia merytoryczne realizowane przez pion higieny komunalnej, a w szczególności: zarządzanie danymi w systemie monitoringu jakości wody w kąpieliskach, czynniki warunkujące wzrost mikroorganizmów w sieci wodociągowej. Poruszono także temat bieżącego nadzoru nad jakością wody i obiektami użyteczności publicznej i program akredytacji dla szpitali.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 21:51:34
0 komentarzy · 31 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Okres fen.: późne lato

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
REJESTRATORY KAMERY CZARNE SKRZYNKI HD i Full HD od 85zł
ZNALEZIONO TELEFON NOKIA X2-00
Poszukiwana tablica rejestracyjna PKN 07466
Sprzedam rower dziecięcy
DJ ITAM na Twoją imprezę - zobacz FILMIKI! DJ i WODZIREJ
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
NIEPOWTARZALNY RZEŹBIONY PORTRET TWOJEJ WALENTYNKI JUŻ OD 19 PLN
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Jak oceniasz ostatnie lata w gminie Ślesin?

Bardzo pozytywnie, ostatnie lata było bardzo udane dla naszej gminy.

Niewiele się zmieniło, choć okazały się lepsze niż w minionej dekadzie

Negatywnie, doszło do stagnacji w inwestycjach i rozwoju gminy

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: nn
21/09/2014 13:56
" http://koninskagazetainternetowa.pl/2014/0...

Newsy - Dodał: opak
21/09/2014 13:37
Ludzie znikąd. Chłopaki jak z żurnala ale stroj...

Newsy - Dodał: do wyborcy4
21/09/2014 13:33
Aleś sie wysilił. Żeby nas przekonać do Królaka...

Newsy - Dodał: john
21/09/2014 13:28
Drużyna pierścienia. Jakoś ciężko mi sobie przy...

Newsy - Dodał: janek
21/09/2014 13:25
To że słońce wstaje na wschodzie a zachodzi na ...

Artykuły - Dodał: hhk
01/06/2014 12:37
Szkoda MZK,szkoda mola.

Artykuły - Dodał: czas...
29/01/2014 11:23
ha ha komentarz z 2007 i dalej nic się nie dzie...

Artykuły - Dodał: pilne
26/09/2013 11:54
Kiedy przyjmuje doradca prawny

Artykuły - Dodał: franek
13/08/2013 21:26
zobaczymy/jak nie to nie,

Artykuły - Dodał: B-K-S
23/07/2013 11:56
Pozdrawiam Wszystkich Ślesiniaków i miłośników ...