Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 87
Najnowszy użytkownik: piotr
Informacje
Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej "Ryba 2015"
Dziś odbył się Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej „Ryba 2015”. Udział wzięło 22 wykonawców w czterech kategoriach. Pierwsze miejsca zajęli:
Zespoły szkół podstawowych
I miejsce Natalia Kalinowska i Jan Kalinowski (Dobrzejewice)
Soliści szkół podstawowych
I miejsce Michał Kamiński (Lipno)
Soliści młodzież
I miejsce Aleksandra Pryl (Czernikowo)
Zespoły młodzież
I miejsce Zespół „Promyk” (Ciechocinek)
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia listopad 21 2015 21:26:55 · Czytaj więcej · 1 komentarz · 247 czytań · Drukuj
Ostatni mecz na remis
Na ostatni swój mecz w tej rundzie zawodnicy Strażaka udali się 21 listopada do Wilczyna, żeby zmierzyć się z tamtejszymi Wilkami. Mecz zaczął się od ataków Strażaków, co zaowocowało zdobyciem bramki w 17 minucie przez Konrada Dutkiewicza (byłego zawodnika Wilków).
W 84 minucie bramkę przynoszącą remis zdobył ponownie Konrad Dutkiewicz. Ten wynik do końca już się nie zmienił. Był to typowy mecz na remis, ale po przebiegu meczu został mały niedosyt. Podsumując ten mecz i całą rundę w wykonaniu Strażaka ocenć trzeba bardzo dobrze. Oby runda wiosenna przyniosła takie osiągnięcia.Teraz przerwa zimowa, a od połowy stycznia zaczną sie przygotowania do nowej rundy. Wszystkie informacje o sparingach, turniejach, transferach będzie można znaleźć na stronach Strażaka. Reasumując, STRAŻAK przezimuje na drugim miejscu.
Źródło: Strażak Licheń
mark dnia listopad 24 2015 22:49:02
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Dziękujemy za walkę
LKS ŚlesinZaległy mecz dwunastej kolejki IV ligi grupy wielkopolskiej południowej rozegrały dziś drużyny Victorii Września i LKS Ślesin. Zespół Marcina Woźniaka zwieńczył udaną jesienną część rozgrywek kolejnym zwycięstwem.
Zwycięstwo we Wrześni 0:1 było siódmym meczem bez porażki LKS Ślesin w IV lidze (sześć z tych spotkań zakończyło się zwycięstwami ślesinian). Zespół Marcina Woźniaka zakończył jesienną część rozgrywek na szóstym miejscu z dorobkiem 25 punktów.
- Ten mecz miał być taką pokutą za punkty, które niepotrzebnie straciliśmy wcześniej. Udało nam się rzeczywiście to zrobić - podsumował mecz trener LKS Ślesin, Marcin Woźniak >>>
Rozmowa z Marcinem Woźniakiem.
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia listopad 23 2015 23:03:24
0 komentarzy · 13 czytań · Drukuj
Konkurs na stanowisko dyrektora jednostki budżetowej "Centrum Sportu i Rekreacji w Ślesinie"
Urząd Miasta i Gminy Ślesin20 listopada Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora jednostki budżetowej "Centrum Sportu i Rekreacji w Ślesinie" oraz powołania i trybu pracy komisji konkursowej.
Zainteresowani dokumenty mogą składać do 30 listopada 2015r. do godz. 13:00. Zobacz szczegóły.
Źródło: slesin.nowoczesnagmina.pl
mark dnia listopad 23 2015 18:27:33
10 komentarzy · 494 czytań · Drukuj
Dzień Germanisty
Gimnazjum20 listopada 2015 roku w ślesińskim gimnazjum odbył się Dzień Germanisty, który przebiegał w formie konkursu. Uczniowie wszystkich klas losowali kraj związkowy lub państwo niemieckojęzyczne, które mieli zaprezentować. Jury konkursu w trzyosobowym składzie na czele z zaproszonym gościem panią dr D. Elmhorst, ekspertem w dziedzinie krajo- i kulturoznawstwa dokonała oceny prezentacji.
Pierwsze miejsce zajęła klasa IIa, drugie klasa IIIc, a trzecie klasa Ib. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym gratulujemy.
Zdjęcia i wywiad uczniów z gościem Panią dr D. Elmhorst
Źródło: gimnazjumslesin.eu
mark dnia listopad 23 2015 18:00:00
0 komentarzy · 17 czytań · Drukuj
VIII Mikołajkowy Turniej Szachowy

Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia listopad 22 2015 19:47:01
0 komentarzy · 12 czytań · Drukuj
To były "Głosy dla hospicjów", czyli coroczny koncert dla Lichenia
LicheńAntonina Krzysztoń, polska piosenkarka i autorka tekstów, wystąpiła podczas VII koncertu „Głosy dla hospicjów” organizowanego przez Hospicjum w Licheniu. Galeria zdjęć.
Koncert „Głosy dla hospicjów” związany jest z przypadającym w październiku Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Dla licznie zgromadzonych w Oskardzie przyjaciół, wolontariuszy i pracowników hospicjum, zaśpiewała w niezwykle kameralnym nastroju Antonina Krzysztoń.
Koncert poprzedziła aukcja charytatywna, podczas której licytowano obrazy i sportowe gadżety. Dzięki hojności publiczności, udało się zebrać ponad 8400 złotych. Dochód z koncertu w całości zostanie przekazany na bieżące potrzeby Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia listopad 21 2015 23:06:20
0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Zderzenie trzech samochodów. Ranne zostały dwie osoby
Z kroniki policyjnejDo groźnie wyglądającego wypadku doszło 16 listopada po południu w Lubomyślu. Zderzyły się tam trzy auta. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn auta marki Ford, Audi i Opel zderzyły się w miejscowości Lubomyśle. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy z Konina i OSP Ślesin, dwa samochody znajdowały się na jezdni, a trzeci w rowie.
- Podróżujące osoby opuściły pojazdy przed przybyciem straży – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.
Dwóch poszkodowanych zostało przetransportowanych do szpitala. Okoliczności wypadku bada konińska policja.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia listopad 21 2015 22:56:02
0 komentarzy · 97 czytań · Drukuj
Lekcja historii z szablą w roli głównej
LicheńUczniowie Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, zatytułowanej „Szabla polska”. Zdjęcia.
W tej wyjątkowej lekcji poza murami szkolnymi wzięło łącznie udział ponad pięćdziesięcioro dzieci z klasy VI oraz dwóch oddziałów klasy V. Dzieciom towarzyszyły nauczycielki: historii - Katarzyna Koziarska, matematyki - Iwona Barczykowska oraz języka polskiego - Dorota Starosta. Prowadzący lekcje w ciekawy sposób zaprezentował jak na przestrzeni wieków rozwijała się szabla używana w wojsku polskim do 1939 r.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia listopad 21 2015 22:42:46
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 13 czytań · Drukuj
Turniej e-sportowy
mark dnia listopad 21 2015 17:20:15
0 komentarzy · 28 czytań · Drukuj
Piłkarski weekend
mark dnia listopad 21 2015 10:47:53
0 komentarzy · 21 czytań · Drukuj
II runda Halowej Ligi Piłki Nożnej
SportW niedzielę 22 listopada odbędzie się druga runda Ligi Halowej. Zagrają:
godz.14.00 Piotrkowice 4 – 1 Wygoda
godz.14.40 Szyszyńskie Holendry 1 – 4 Osiedle Północ
godz. 15.20 Szyszyn 1 – 2 Półwiosek Stary
godz. 16.00 Marianowo 3 – 2 Mikorzyn
godz. 16.40 Osiedle Powstańców Wielkopolskich 1 – 2 Wąsosze
Pauzuje: Honoratka
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia listopad 20 2015 18:22:59
2 komentarze · 186 czytań · Drukuj
"Kochaliśmy ich za życia, nie zapominajmy ich po śmierci"
GimnazjumZaduszki to dzień pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. Z tej okazji uczniowie Gimnazjum w Ślesinie przedstawili montaż słowno- muzyczny, który zaprezentowali 8 listopada 2015 roku w Kościele św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie. Zdjęcia.
Przy dźwiękach muzyki poważnej gimnazjaliści recytowali polskie utwory poruszające tematykę związaną z przemijaniem i umieraniem. Zaprezentowany kolaż poetycko-muzyczny wprowadził widzów w niezwykły nastrój, który poruszył niejedną strunę duszy. Wspaniały, jesienny wieczór, rozświetlony blaskiem świec, zatarł granice między światem żywych i zmarłych. W przygotowanie Zaduszek zaangażowali się członkowie koła teatralnego SCENA pod kierunkiem p. Ewy Szymańskiej, ks. Mariusz Nowacki, ks. Marcin Antonkiewicz oraz panie: Magdalena Fąk, Małgorzata Degórska- Antczak i Małgorzata Siek.
Źródło: www.gimnazjumslesin.eu
mark dnia listopad 18 2015 13:00:00
0 komentarzy · 27 czytań · Drukuj
XV Gminny Przegląd Zaspołów Amatorskich Gminy Ślesin

Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia listopad 15 2015 22:13:25
0 komentarzy · 25 czytań · Drukuj
Pół wieku pod wspólnym dachem
Informacje27 sierpnia 2015 r. kolejne pary zostały uhonorowane Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a wręczonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowsklego.
Medale otrzymali: Józefa i Jan Borowscy z Wierzelina, Marianna i Stanisław Dybała z Kijowca, Stanisława i Józef Golimowscy z Wierzelina, Zofia i Jan Kaźmierscy z Mikorzyna, Barbara i Józef Kinalscy z Lichenia St„ Ewa i Marian Kwaterowscy ze Ślesina, Ewa i Marian Lorenc z Lubomyśla, Janina i Eugeniusz Łęt z Lubomyśla, Marianna i Jerzy Pińscy z Głębockiego, Elżbieta i Stanisław Skaziak z Ostrowąża, Zofia i Jan Szczepańscy z Teodorowa, Regina i Roman Winkiel z Wierzelina.
Z różnych powodów na uroczystość nie mogli przybyć: Helena i Władysław Dominiak z Goraninka, Kazimiera i Czesław Wiśniewscy ze Stanisławowa oraz Krystyna i Jan Koteccy z Teodorowa.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 9/2015
mark dnia listopad 15 2015 22:07:50
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 80 czytań · Drukuj
Akcja poboru krwi
mark dnia listopad 15 2015 21:52:39
0 komentarzy · 23 czytań · Drukuj
Powołano inkasentów
Informacje30 września 2015 r. Rada Miejska Gminy Ślesin podjęła uchwałę w sprawie poboru w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Odtąd za gospodarowanie ww. odpadami mieszkańcy mogą płacić w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie, na rachunek bankowy Gminy Ślesin lub bezpośrednio u inkasentów, którymi są: Czesław Jasiński, Krystian Małecki, Michał Szuman, Jan Świątek i Sławomir Wawrzyniak. Z tytułu terminowego wykonywania obowiązków inkasenci otrzymywać będą wynagrodzenie w wysokości 5% wpłaconych kwot.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 10/2015
mark dnia listopad 15 2015 21:43:09
0 komentarzy · 42 czytań · Drukuj
Mąkolno pokonane w deszczu
Kolejne trzy punkty na swoim koncie mogą dopisać Strażacy. W niedzielne popołudnie pokonali na swoim boisku Błekitnych Mąkolno 2:1, po bramkach Krystiana Andrzejczaka w 14 minucie oraz Dawida Kantarowskiego w 18 minucie.
Mecz toczył się w bardzo ciężkich warunkach - przy bardzo mocno padającym deszczu. Mecz sam w sobie był bardzo wyrównany i miał taki mały ''smaczek"', gdyż Konrad Dutkiewicz i Waldemar Kaźmierczak reprezentowali kiedyś barwy Mąkolna. Z kolei treenerem Błękitnych jest Łukasz Kujawa, który grał w poprzednim sezonie w Ślesinie razem z zawodnikami Strażaka Marcinem Wojciechowskim, Bartkiem Nowakiem, Błażejem Podzińskim, a nawet był ich trenerem przez jakiś czas. Po tym zwycięstwie Strażacy wraz z drużyną z Dobrej umocnili się na czele tabeli konińskiej Klasy Okręgowej. Ostatni mecz w tej rundzie podopieczni Bartosza Migdalskiego rozegrają 21 listopada 2015 o godz.13:00 z Wilkami Wilczyn na ich terenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.
Źródło: Strażak Licheń
mark dnia listopad 15 2015 21:18:12
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 40 czytań · Drukuj
Kobiety ławnikami
InformacjePodczas sesji 30 września 2015 r. Rada Miejska Gminy Ślesin podjęła uchwałę w sprawie wyboru ławników.
Na ławnika do Sądu Okręgowego w Koninie została wybrana p. Renata Ewa Wiśniewska. Na ławnika do Sądu Rejonowego w Koninie została wybrana p. Elżbieta Marianna Radke. Na ławników do Sądu Rejonowego w Koninie - do Sądu Pracy zostały wybrane: p. Barbara Jamrószka, p. Lilla Jaworska, p. Anna Wesołowska.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 10/2015
mark dnia listopad 15 2015 21:05:06
0 komentarzy · 34 czytań · Drukuj

Imprezy
bullet 21. listopada, od godz. 10:00 - VII Diecezjalny Festiwal Piosenki religijnej RYBA, M-GOK Ślesin
bullet 29. listopada - Gminny Przegląd Twórczości Zespołów, M-GOK Ślesin
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: późna jesień

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca dla instruktora aerobiku
Salon" BEAUTIFUL" oraz AVON zapraszają na "POPOŁUDNIE DLA URODY"
M&M Events - organizacja imprez
Zaginiony telefon
Gabinet kosmetyczny
Kupię medale, odznaczenia...
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Sprzedam ciuszki dziecięce
ABC OGRZEWANIA
Nowy SKLEP-KOMIS-SERWIS TELLUX zaprasza
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy opowiadasz się za budową kopalni węgla brunatnego w Ościsłowie?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: Wyborca Ejmy
26/11/2015 22:17
Ejma najlepszy radny !! Teraz będzie startować ...

Newsy - Dodał: sfafsf
26/11/2015 21:15
Jakaś tabela coś?

Newsy - Dodał: AS
26/11/2015 19:22
Ejma jest szczupły

Newsy - Dodał: do #2
26/11/2015 19:19
Dobre :) od razu mi przychodzą na myśl amerykań...

Newsy - Dodał: Wyborca
26/11/2015 17:55
ten konkurs to pewnie w myśl hasła wyborczego b...

Artykuły - Dodał: Discounted original Men/Women Air Jordan Shoes
27/11/2015 10:19
Whenever the sun is out, whether it seems too s...

Artykuły - Dodał: tiffany rings jewelry
27/11/2015 04:00
The round shape makes the sunglasses extremely ...

Artykuły - Dodał: ketron
28/07/2015 11:49
może dla tego co to wymyslił jest jasne mapki i...

Artykuły - Dodał: whitegreen
23/03/2015 13:46
ciekawe czy są jakieś pozostałości po osadzie r...

Artykuły - Dodał: hhk
01/06/2014 12:37
Szkoda MZK,szkoda mola.