Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na leśnej drodze z Energetyka do OSIRu. Właściciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
Świetna strona pozdrawiam i pierwszy raz coś piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa śmieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jesteśmy zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa śmieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłatą dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czystości w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosujących.

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
Koncert Trzech Tenorów

Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia październik 17 2014 22:19:12 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 25 czytań · Drukuj
Kampania po ślesińsku
InformacjePlakaty, billboardy, ulotki, ale nie tylko. Jakie pomysły na przekonanie do siebie wyborców mają kandydaci na burmistrza Ślesina? I w jakich miejscach można ich spotkać? Zobaczcie sami! Zdjęcia
Już na wjeździe do Ślesina kandydaci wręcz biją się o uwagę kierowców. W jednym szeregu na billboardach znaleźli się Mariusz Zaborowski, nieco dalej Jan Niedźwiedziński i Sławomir Królak. Zabrakło tylko Eugeniusza Szymczaka, którego kampania jest właściwie niewidoczna.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia październik 20 2014 20:17:40
Czytaj więcej · 4 komentarze · 68 czytań · Drukuj
Kandydaci do Rady Powiatu
Powiat konińskiDo Rady Powiatu Konińskiego z gminy Ślesin zarejestrowano 7 list komitetów wyborczych z 39 kandydatami. Jednak tylko 3 z nich może reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.
W najbliższych wyborach będziemy wybierać kandydatów z Komitetu Wyborczego PSL, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Platforma Obywatelska RP, KKW SLD Lewica Razem, KWW "Porozumienie Prawicy", KWW Energia dla Powiatu, KWW Nowoczesny Powiat, KW Towarzystwo Samorządowe.
Źródło: wybory2014.pkw.gov.pl
mark dnia październik 19 2014 23:44:00
Czytaj więcej · 4 komentarze · 499 czytań · Drukuj
Jarmark z gęsią w roli głównej
InformacjeGęś po ślesińsku, pierogi z gęsiną i czernina. Wszystkiego tego można było spróbować podczas Jarmarku Ochweśnickiego w Ślesinie. Zobacz zdjęcia i relację.
Ślesin kiedyś słynął z gęsi. Później o niej nieco zapomniano, ale od kilku lat miejscowi próbują przypomnieć kulinarne tradycje tego regionu. Co roku w listopadzie odbywa się tam Festiwal Kuchni Ochweśnickiej. Teraz na ślesińskim rynku zorganizowano Jarmark Ochweśnicki.
Przez cały dzień na scenie swoje talenty prezentowała młodzież, a Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ślesin częstowały przysmakami miejscowych. Poza przysmakami z gęsi na stołach pojawił się pyrczok, obsypunka, dziady z kapustą i drożdżowiec.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia październik 19 2014 23:11:14
2 komentarze · 137 czytań · Drukuj
Jan Niedźwiedziński na Święcie Pyrczoka i Jarmarku Ochweśnickim
11 października kandydat na Burmistrza Ślesina Jan Niedźwiedziński uczestniczył w Święcie Pyrczoka. Po występach i rozdaniu nagród Jan Niedźwiedziński wręczył bukiet kwiatów przewodniczacej KGW Piotrkowice Wandzie Waleriańczyk w podziękowaniu za zorganizowanie konkursu na najlepszego pyrczoka. Galeria zdjęć.
Spotkał się z wicemarszałkiem sejmu VII kadencji, marszałkiem Eugeniuszem Grzeszczakiem, który obiecał dużą pomoc dla naszej gminy po przyszłych wyborach samorządowych, oraz szefem PSL-u w województwie wielkopolskim oraz Europosłem PSL - Andrzejem Grzybem.
W minioną sobotę wziął udział w jarmarku ochweśnickim. Galeria zdjęć.
Zobacz spot wyborczy.
Tekst w oparciu o informacje na profilu Jana Niedźwiedzińskiego w portalu Facebook
mark dnia październik 19 2014 22:03:17
19 komentarzy · 519 czytań · Drukuj
Burmistrz na II Gminnym Dniu Edukacji Narodowej i Festiwalu Kuchni Ochweśnickiej
Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Mariusz Zaborowski, brał udział w II Gminnym Dniu Edukacji Narodowej, gdzie spotkał się z dyrektorami, nauczycielami, seniorami oraz obsługą. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Galeria zdjęć.
Na facebookowym profilu relacjonuje też sobotni "Festiwal Kuchni Ochweśnickiej": "Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalne restauracje konkurują o najlepsze miejsca, przekazywane przez kilka lat przepisy, posłużyły do wydania książeczki kucharskiej. Umiejętności kulinarne Pań z KGW znane są nie tylko w naszej gminie, zdobywają wiele najwyższych miejsc na imprezach powiatowych i wojewódzkich. W roku 2013 podczas uroczystości 11 listopada, zapowiedziałem, że Gmina Ślesin będzie miała kolejną wyjątkową imprezę. Jarmark Ochweśnicki pozostanie na lata w kalendarzu imprez, jestem przekonany, że do Ślesina na to wyjątkowe wydarzenie, przyjeżdżać będą mieszkańcy nie tylko z naszego powiatu. Wszyscy mogliśmy spróbować wspaniałych smakołyków przygotowanych przez nasze mieszkanki. Na scenie prezentowali się wspaniali wykonawcy. LGD Dwa Mosty z Panią prezes Urszula Bachera na czele, po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. Wspaniała impreza." Galeria zdjęć.
Tekst w oparciu o informacje na profilu Mariusza Zaborowskiego w portalu Facebook
mark dnia październik 19 2014 21:50:58
23 komentarze · 484 czytań · Drukuj
Papieskie apartamenty
LicheńW rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, licheńskie sanktuarium udostępniło pielgrzymom apartamenty, w których nocował niegdyś nasz wielki rodak.
Zobacz materiał TV Wielkopolska.
Źródło: tvwielkopolska.pl
mark dnia październik 19 2014 21:14:12
0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Kandydaci na stanowisko burmistrza i radnych
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinJuż za miesiąc wybory samorządowe - najbardziej lokalne i w najbardziej widoczny sposób przekładające się na wygląd naszej miejscowości czy osiedla, podejmowane inwestycje i inicjatywy wychodzące naprzeciw potrzebom mieszkańców. Zobacz szczegóły.
Czy dotychczasowi radni dobrze się sprawdzili w swojej roli? Odpowiedzi na to pytanie będziemy mogli udzielić przy urnach w listopadzie. Zadecydujemy również kto będzie kierował naszą gminą przez kolejne lata. Wybór padnie na jednego z czterech kandydatów:
KRÓLAK SŁAWOMIR, zam. BISKUPIE, wiek: 47, KW Towarzystwo Samorządowe
NIEDŹWIEDZIŃSKI JAN, zam. POLE B, wiek: 62, Komitet Wyborczy PSL
SZYMCZAK EUGENIUSZ STEFAN, zam. HOLENDRY SZYSZYŃSKIE, wiek: 56 KW Prawo i Sprawiedliwość
ZABOROWSKI MARIUSZ JERZY, zam. ŚLESIN, wiek: 38, KWW Mariusza Zaborowskiego.
Źródło: wybory2014.pkw.gov.pl
mark dnia październik 17 2014 23:14:07
Czytaj więcej · 31 komentarzy · 1384 czytań · Drukuj
Zajęcia plastyczne

Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia październik 17 2014 22:21:46
0 komentarzy · 18 czytań · Drukuj
XVII TURNIEJ SZACHOWY "TRZEŹWOŚĆ"
Szachy - Gambit ŚlesinMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie i Klub Szachowy Gambit M-GOK Ślesin zapraszają na XVII Turniej Szachowy „Trzeźwość” jako profilaktyka narkomanii i alkoholizmu.
Turniej odbędzie 19 października 2014 o godz.10:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Zapisy od godz.9.00 do 9:45. Turniej ma charakter otwarty. Zostanie rozegrany w pięciu kategoriach:
I – przedszkolacy
II – do 12 lat
III – do 18 lat
IV – powyżej 18 lat
V – rodzice
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia październik 17 2014 22:14:20
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 21 czytań · Drukuj
Włodzimierz Pawlak spasował
InformacjeWłodzimierz Pawlak, jeden z najważniejszych reprezentantów Towarzystwa Samorządowego w powiecie konińskim, zrezygnował ze startu w wyborach samorządowych 16 listopada. Pawlak mieszka w Licheniu i startował z listy TS w okręgu ślesińskim. Jego rezygnacja oznacza poważne osłabienie Towarzystwa Samorządowego.
I tym samym są bardzo marne szanse, aby w tym okręgu to ugrupowanie uzyskało mandat radnego powiatowego.
Włodzimierz Pawlak pełni obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego - zdjęcie.
Źródło: Konińska Gazeta Internetowa
mark dnia październik 17 2014 20:11:08
2 komentarze · 147 czytań · Drukuj
Czas na Białego Orła

Wynik meczu: LKS ŚLESIN – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 3:0 (0:0) >>>
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia październik 17 2014 17:54:35
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 19 czytań · Drukuj
Czworo do pary


Źródło: KDK Konin
mark dnia październik 17 2014 16:00:00
0 komentarzy · 15 czytań · Drukuj
Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej Sołectw i Osiedli Gminy Ślesin
SportZgłoszone drużyny do rozgrywek: Licheń, Wąsosze, Mikorzyn, Głębockie, Osiedle Powstańców Wielkopolskich, Piotrkowice, Leśnictwo, Lubomyśle, Wygoda, Ignacewo, Szyszyńskie Holendry i Osiedle Północ.
Runda I odbędzie się w Środowiskowej Hali Sportowej już 19. października 2014:
14:00 Licheń 3 – 0 Osiedle Północ
14:40 Wąsosze 3 – 5 Szyszyńskie Holendry
15:20 Mikorzyn 8 – 2 Ignacewo
16:00 Głębockie – Wygoda
16:40 Osiedle Powstańców Wielkopolskich – Lubomyśle
17:20 Piotrkowice - Leśnictwo
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia październik 16 2014 19:16:32
Czytaj więcej · 2 komentarze · 214 czytań · Drukuj
Przeniesienie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Licheń W najbliższy piątek do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przybędzie kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Związane jest to z przeniesieniem wizerunku po męskich wspólnotach zakonnych znajdujących się na terenie diecezji włocławskiej.
Obraz przybędzie do Lichenia 17 października, o godzinie 15.00. W licheńskiej bazylice zostanie odprawiona msza święta, która zgromadzi wszystkich domowników licheńskiego klasztoru Zgromadzenia Księży Marianów. O godzinie 18.00 księża i bracia marianie, wspólnie z licheńskimi parafianami i pielgrzymami, będą się modlić podczas różańca w bazylice. Następnie obraz zostanie przeniesiony do kaplicy domu zakonnego, gdzie rozpocznie się dzień skupienia wokół tajemnicy obrazu Jasnogórskiego. Rozważania podczas modlitwy poprowadzi mariolog, ksiądz Adam Stankiewicz, dyrektor mariańskiego Wydawnictwa PRO MIC z Warszawy.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia październik 15 2014 19:03:22
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 27 czytań · Drukuj
Jarmark ochweśnicki
mark dnia październik 14 2014 22:56:58
25 komentarzy · 903 czytań · Drukuj
Tuliszków pokonany
SportW sobotnie popołudnie kolejne trzy punkty zdobyli podopieczni Bartosza Migdalskiego. W wyjazdowym meczu pokonali Tulisie Tuliszków (3:1) po bramkach Mateusza Linartowskiego w 40 i 45 min oraz Zbigniewa Dula w 90 min. Warto dodać, że pierwsza bramka zdobyta przez Mateusza była okrasą meczu, z 40 metrów bramkarzowi za "kołnierz".
Kolejnym rywalem Strażaków będzie SKP Słupca. Mecz odbędzie się w niedzielę w Licheniu Starym o godz. 15:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
Skład: Śpiewak D., Małecki T., Woźniak D., Wysocki Z., Kwaśniewski Ł. ( 75 min. Dobrychłop Karol), Lenartowski K. ( 55 min Kluga M.), Łukaszewski B., Andrzejczak K., Dul Z., Kantarowski D. ( 77 min. Dul M)., Linartowski M.
Rezerwa: Kurczewski K., Łęt D., Jarmuż W.
Źródło: Strażak Licheń
mark dnia październik 12 2014 12:56:13
0 komentarzy · 65 czytań · Drukuj
LKS Ślesin liderem IV ligi
LKS ŚlesinCo najmniej do niedzieli do godz. 16:45, LKS Ślesin będzie liderem grupy południowej IV ligi. To właśnie wtedy zakończy się spotkanie Białego Orła Koźmin Wlkp. z dotychczasowym liderem Obrą Kościan. Jeśli goście zremisują lub przegrają swój mecz w Koźminie to ślesinianie zagoszczą na pierwszym miejscu na dłużej >>>
Awans na pozycję lidera był możliwy dzięki dzisiejszemu zwycięstwu naszego zespołu nad SKP Słupca 1:0. Bramka: Łukasz Pietrzak (7’ rzut wolny).
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia październik 11 2014 22:29:14
0 komentarzy · 48 czytań · Drukuj
Kolejne kradzieże na terenie gminy
Z kroniki policyjnej7 października w gminie Ślesin odcięto kłódkę ze zbiornika paliwa spycharki i skradziono 60 litrów paliwa o wartości 500 zł.
6 października na stacji paliw w Licheniu Starym kierowca BMW zatankowała paliwo za blisko 300 zł i odjechał nie płacąc.
W miniony weekend z przycumowanej w Wąsoszach łodzi skradziono silnik o wartości 20000 zł. Natomiast 2 października mieszkanka Ślesina została oszukana podczas zakupów przez internet. Przelała blisko 800 zł za telefon komórkowy i nie otrzymała towaru.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia październik 11 2014 22:26:33
2 komentarze · 140 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Okres fen.: jesień właściwa

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Sprzedam skrzydło drzwiowe POL-SKONE
REJESTRATORY KAMERY CZARNE SKRZYNKI HD i Full HD od 85zł
ZNALEZIONO TELEFON NOKIA X2-00
Poszukiwana tablica rejestracyjna PKN 07466
Sprzedam rower dziecięcy
DJ ITAM na Twoją imprezę - zobacz FILMIKI! DJ i WODZIREJ
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Na którego kandydata na burmistrza oddasz swój głos w najbliższych wyborach samorządowych?

Sławomira Królaka

Jana Niedźwiedzińskiego

Eugeniusza Szymczaka

Mariusza Zaborowskiego

Nie wybieram się na wybory

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: pytanie
20/10/2014 23:23
Może pani z Żwirki i Wigury tymi milionami, co ...

Newsy - Dodał: Inna ulica
20/10/2014 23:15
Pani "Katarzynie" z Kościelnej to się wszystko...

Newsy - Dodał: Wyborca
20/10/2014 23:07
Głosuję na Zaborowskiego.

Newsy - Dodał: pytajnik nr 2
20/10/2014 22:49
A gdzie ta pani ze Zwirki i Wigury co tak się u...

Newsy - Dodał: pytajnik
20/10/2014 22:33
czy podzielacie zdanie, że pani z kościelnej st...

Artykuły - Dodał: hhk
01/06/2014 12:37
Szkoda MZK,szkoda mola.

Artykuły - Dodał: czas...
29/01/2014 11:23
ha ha komentarz z 2007 i dalej nic się nie dzie...

Artykuły - Dodał: pilne
26/09/2013 11:54
Kiedy przyjmuje doradca prawny

Artykuły - Dodał: franek
13/08/2013 21:26
zobaczymy/jak nie to nie,

Artykuły - Dodał: B-K-S
23/07/2013 11:56
Pozdrawiam Wszystkich Ślesiniaków i miłośników ...