Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na leśnej drodze z Energetyka do OSIRu. Właściciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
Świetna strona pozdrawiam i pierwszy raz coś piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa śmieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jesteśmy zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa śmieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłatą dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czystości w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosujących.

Bramy na pomostach
26/09/2013 21:46
Zdecydowana większość ankietowanych sprzeciwia się stawianiu bram na pomostach. Nie tylko szpecą brzegi jezior, ale i ograniczają dostęp do przestrzeni publicznej. Taką opinię wyraziło 87% internautów. Zaledwie 7% przyznało rację budującym pomosty do ustalania zasad korzystania z nich według ich uznania.

Co zamiast pomnika Smoka?
03/07/2013 11:08
Po paru miesiącach od usunięcia pomnika większość z nas nie chce już podobnego obiektu w Parku Miejskim (jedynie 10% ankietowanych). Natomiast prawie połowa internautów (48%) nie widzi potrzeby stawiania tam żadnej budowli. 39% głosujących widziałoby tam jednak pomnik nawiązujący do otoczenia jeziora lub historii miasta. Na razie pozostaje nam popiersie Napoleona, które upamiętnia wydarzenia związane z pobliskim łukiem triumfalnym.

Ustawa śmieciowa
17/04/2013 18:53
Temat ten podzielił ankietowanych, gdyż nie ma jednoznacznego wyniku. Dostrzegamy potrzebę zmian, bo nasze otoczenie jest często zaśmiecane, a niesegregowane odpady zalegają na wysypiskach. 48% Internautów popiera zatem szykujące się zmiany. Natomiast 45% osób wątpi w skuteczność nowego prawa i przeciwnych jest jego wprowadzeniu.

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
Wakacje z rodziną
LicheńW Licheniu wystartowała trzecia odsłona konkursu fotograficznego "Wakacje z rodziną". Chodzi o wykonanie ciekawego zdjęcia podczas wakacyjnego wypoczynku z rodziną.
- W dzisiejszym zabieganym świecie, rodzice nie mają zbyt dużo czasu, aby poświęcić go swoim dzieciom. Praca, dom i inne obowiązki sprawiają, że jedynym czasem w roku, który mogą spędzić razem są wakacje. W związku z tym wychodzimy z propozycją dla wszystkich, którzy być może wykonali – bądź wykonają – ciekawe wakacyjne zdjęcie w gronie rodziny, aby wzięli udział w naszej zabawie i przesłali je do nas. Uważamy, że może to być nie tylko dobra zabawa, ale także inspiracja do pracy pracy twórczej w czasie wypoczynku - wyjaśnił ideę konkursu ksiądzPiotr Kieniewicz, z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, organizator konkursu.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia lipiec 19 2014 22:26:20 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 37 czytań · Drukuj
27. lipca już dziewiąta runda
Sport27. lipca odbędzie się runda IX Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej. Najwięcej punktów zebrał do tej pory zespół z Biskupia - 19. W niedzielę zagrają:
Boisko Mikorzyn
godz. 9:00 Mikorzyn - Ignacewo
godz. 10:10 Osiedle Powstańców Wielkopolskich - Honoratka
godz. 11:20 Marianowo - Leśnictwo
Boisko Szyszyńskie Hol.
godz. 9:00 Szyszyńskie Holendry - Wąsosze
godz. 10:10 Półwiosek Lubstowski - Wygoda
godz. 11:20 Piotrkowice - Biskupie
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia lipiec 23 2014 19:22:17
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 13 czytań · Drukuj
Burza na jeziorze, co robić?
Doskonała pogoda sprzyja wodniakom żeglującym po jeziorach miasta i powiatu konińskiego. Jest ciepło, a do tego - czego w mieście nie odczuwamy - nad taflą wody całkiem nieźle wieje. Wg synoptyków upały utrzymają się do pierwszych dni sierpnia.
Choć praktycznie nie pada, wysokie temperatury mogą powodować nagłe burze. Jak zachować się w takiej sytuacji na wodzie? Odpowiada prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego - Roman Latanowicz. Posłuchaj komentarza.
Źródło: konin24.info
mark dnia lipiec 23 2014 16:39:44
0 komentarzy · 13 czytań · Drukuj
Kradzieże na terenie gminy
Z kroniki policyjnejW minionych dniach odnotowano kilka kradzieży. 17 lipca rower o wartości 600 złotych straciła 45-letnia mieszkanka Ślesina, która pozostawiła go przed sklepem i poszła na zakupy.
14 lipca w Ślesinie z torebki pokrzywdzonego skradziono telefon komórkowy o wartości 1200 zł.
8 lipca w ośrodku wypoczynkowym w Ślesinie 17-letniej mieszkance Konina skradziono telefon komórkowy o wartości 1000 zł.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia lipiec 19 2014 22:38:23
0 komentarzy · 35 czytań · Drukuj
Mariańska pielgrzymka
LicheńZ Góry Kalwarii do Lichenia przeszli uczestnicy XXXIV Mariańskiej Pieszej Pielgrzymki. Pokonali aż 285 km.
Pielgrzymi wyszli z Góry Kalwarii 6 lipca. W drodze do sanktuarium polecali Matce Bożej Licheńskiej intencje, które ze sobą nieśli.
- Idę z moją sześcioletnią wnuczką. To jest jej piąta pielgrzymka, a moja dwudziesta szósta. Do Matki Bożej idę z intencjami, które chciałabym jej polecić i prosić o ich spełnienie – mówiła Danuta Solarska z Grodziska Mazowieckiego.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia lipiec 19 2014 22:23:54
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 34 czytań · Drukuj
Badają turystów
InformacjeRuszyły badania marketingowe ruchu turystycznego w Aglomeracji Konińskiej.
„Aglomeracja konińska - współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego", to projekt realizowany przez powiat koniński, miasto Konin i gminy powiatu konińskiego, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jednym z opracowywanych dokumentów jest strategia rozwoju turystki OFAK wraz z programem rozwoju komunikacji rowerowej. Opracowanie dokumentu poprzedzi przeprowadzenie badań marketingowych ruchu turystycznego oraz audyt turystyczny.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia lipiec 19 2014 22:20:54
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 24 czytań · Drukuj
Bez brawury nad wodą
Konińscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie nad wodą. W zeszłym roku o tej porze utonęło już kilka osób. Najczęstszą przyczyną była niestety brawura i alkohol.
Przestrzeganie kilku prostych zasad pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas wypoczynku.
- Nie wchodzimy do chłodnej wody po mocnym nagrzaniu ciała, taki wstrząs może spowodować zatrzymanie serca i śmierć. Wchodzimy powoli i poprzez polewanie wodą najpierw schładzamy okolice serca i karku – przestrzegają policjanci. - Po alkoholu zdecydowanie lepiej trzymać się brzegu, w wodzie błędnik może „zaszaleć” i pomyli nam się gdzie jest dno, a gdzie powierzchnia, a taka pomyłka może kosztować życie. Stosujmy się do poleceń ratownika, a bez jego obecności lepiej korzystajmy tylko z kąpieli słonecznych. Nie skaczmy do wody zwłaszcza na głowę w miejscach nieznanych i odpowiednio oceniajmy nasze umiejętności – uderzenie głową w dno, czy inną przeszkodę może skazać na kalectwo.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia lipiec 19 2014 12:06:32
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 41 czytań · Drukuj
Badania rentgenowskie
InformacjeSAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W POZNANIU oraz WOJEWÓDZKI SPECJALISTYCZNY ZESPÓŁ ZOZ CHORÓB PŁUC I GRUŹLICY w WOLICY k/KALISZA ze względu na wzrastającą zachorowalność chorób płuc organizuje BEZPŁATNE BADANIA RENTGENOWSKIE POŁĄCZONE z BADANIEM SPIROMETRYCZNYM (badanie określające sprawność Twoich płuc) dla Mieszkańców Województwa Wielkopolskiego.
Zadbaj o zdrowie swoje i rodziny! Choroby wcześnie wykryte są wyleczalne – skorzystaj z okazji gdy nie jest za późno! Badania wykonywane są nowej generacji CYFROWYM aparatem rentgenowskim w ruchomym ambulansie.
Nie zwlekaj skorzystaj z okazji! Twoje zdrowie w Twoich rękach! Mieszkańców prosimy o zgłaszanie się na badania z dowodem osobistym.
Miejsce postoju ambulansu M-GOK ŚLESIN dnia 22.07.2014 od godziny 11.00 do 16.00. Zapisy w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta i Gminy Ślesin. Badania finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
mark dnia lipiec 18 2014 11:41:05
0 komentarzy · 34 czytań · Drukuj
W kąpielówkach przez cmentarz
InformacjeDobrze mają mieszkańcy miejscowości położonych nad jeziorami – nie muszą daleko jechać, żeby znaleźć się na plaży. Jednak nie wszyscy. Część ślesinian, żeby dostać się nad jezioro, musi przejść… przez cmentarz.
– Pójdzie pani do końca i po schodkach na dół – mówi spotkana na terenie nekropolii kobieta. Z innego zejścia można skorzystać dopiero w parku, do którego jest dość daleko.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia lipiec 16 2014 22:01:10
Czytaj więcej · 1 komentarz · 411 czytań · Drukuj
8 runda Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej
Sport20 lipca odbędzie się 8 runda Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej. Aktualną tabelę rozgrywek można znaleźć tutaj.
Boisko Piotrkowice
godz. 9:00 Wygoda - Piotrkowice
godz. 10:10 Ignacewo - Marianowo
godz. 11:20 Wąsosze 3 - 4 Półwiosek Lubstowski
Boisko Os. Powstańców Wlkp.
godz. 9:00 Biskupie 2 - 0 Osiedle Powstańców Wielkopolskich
godz. 10:10 Honoratka 1 - 2 Mikorzyn
godz. 11:20 Leśnictwo 0 - 5 Lubomyśle (walkower)
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia lipiec 16 2014 21:37:20
Czytaj więcej · 6 komentarzy · 520 czytań · Drukuj
XLV sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinW dniu 18 lipca (piątek) 2014 roku o godz. 15.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin.
Przedmiotem uchwał są:
1) skarga na Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin,
2) uchylenie uchwały nr 436/XLII/14 Rady Miejskiej Gminy Ślesin z dnia 30 kwietnia 2014 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów na obszarze Gminy Ślesin,
3) udzielenie odpowiedzi na skargę,
4) zmiany budżetu.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia lipiec 15 2014 23:26:29
Czytaj więcej · 5 komentarzy · 748 czytań · Drukuj
Pogrom w Kazimierzu Biskupim
LKS ŚlesinNa pierwszy sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu nasza drużyna udała się do Kazimierza Biskupiego, aby zmierzyć się z miejscowym Polonusem, który poprzedni sezon zakończył na drugim miejscu w konińskiej klasie okręgowej.
Mimo ciężkich treningów na początku przygotowań podopieczni Damiana Augustyniaka zaprezentowali bardzo ofensywną grę aplikując gospodarzom piętnaście bramek >>>
A już za tydzień w kolejnym meczu sparingowym podopieczni Damiana Augustyniaka podejmować będą na Stadionie Miejskim w Ślesinie - Pogoń Mogilno.
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia lipiec 13 2014 23:46:02
0 komentarzy · 58 czytań · Drukuj
Apel KRUS o bezpieczne wakacje
Nieustający apel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w czasie wakacji.
Przeczytaj apel.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia lipiec 12 2014 22:23:33
0 komentarzy · 227 czytań · Drukuj
Wakacje z tańcem
mark dnia lipiec 12 2014 12:38:42
0 komentarzy · 259 czytań · Drukuj
Wakacje z plastyką
mark dnia lipiec 11 2014 13:19:30
0 komentarzy · 257 czytań · Drukuj
I Otwarte Moto-party Ślesin 2014
mark dnia lipiec 11 2014 11:32:51
0 komentarzy · 285 czytań · Drukuj
Kuchnia ochweśnicka produktem markowym Gminy Ślesin
Na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej 'Marina' możemy znaleźć folder, który jest pokłosiem szkolenia, które odbyło się w dniach 4-5 listopada 2013 r. w Hotelu i Restauracji „Marina” w Ślesinie. Projekt pn. „Kuchnia ochweśnicka produktem markowym Gminy Ślesin” miał na celu przeniesienie na teren działania Lokalnej Grupy Działania „Dwa Mosty” dobrych praktyk dotyczących przygotowywania potraw z lokalnych produktów, a tym samym pobudzenie aktywności społeczeństwa zamieszkującego tereny wiejskie, ukierunkowanej na dalszy rozwój regionu.
Projekt, skierowany do osób zamieszkujących i zatrudnionych na terenie Gminy Ślesin, związanych z branżą gastronomiczną, stanowił niepowtarzalną szansę, żeby poznać historię i tradycję kuchni ochweśnickiej.
Pobierz folder 'Kuchnia ochweśnicka produktem markowym Gminy Ślesin.'
mark dnia lipiec 11 2014 11:10:06
5 komentarzy · 389 czytań · Drukuj
Gdzie wypocząć i za ile
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinTU WYPOCZNIESZ! Gmina Ślesin oferuje możliwość wypoczynku w obiektach przede wszystkim o standardzie dwu- i trójgwiazdkowym. Do wyboru jest kilka hoteli, ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, domów noclegowych i pielgrzyma, schronisk młodzieżowych i pokoi gościnnych.
Ośrodki te w większości ulokowane są nad konińskimi jeziorami, a co za tym idzie, bazują w głównej mierze na turystyce sezonowej, w tym w szczególności na turystyce wodnej. Niemal standardem każdego obiektu jest więc wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne i lodzie wiosłowe) wraz ze strzeżonym kąpieliskiem i boiskiem do piłki plażowej.
Zobacz folder promujący bazę noclegową Miasta i Gminy Ślesin.
mark dnia lipiec 11 2014 11:03:13
0 komentarzy · 293 czytań · Drukuj
Pielgrzymka żołnierzy-górników
LicheńŻołnierze-górnicy, którzy w latach 40. i 50. minionego wieku byli zmuszani przez władze komunistyczne do katorżniczej pracy, w najbliższy weekend (12-13 lipca) spotkają się w Licheniu na dorocznej pielgrzymce.
Pielgrzymkę rozpocznie w sobotę, 12 lipca, droga krzyżowa na placu przed licheńską bazyliką, w pobliżu dzwonnicy. Główne uroczystości, zaplanowane na niedzielę, rozpoczną się przed pomnikiem represjonowanych politycznie żołnierzy-górników o godz. 10:00, który znajduje się w starej części Sanktuarium, nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
Źródło: konin24.info
mark dnia lipiec 11 2014 10:49:43
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 183 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Okres fen.: pełnia lata

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Poszukiwana tablica rejestracyjna PKN 07466
Sprzedam rower dziecięcy
DJ ITAM na Twoją imprezę - zobacz FILMIKI! DJ i WODZIREJ
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
NIEPOWTARZALNY RZEŹBIONY PORTRET TWOJEJ WALENTYNKI JUŻ OD 19 PLN
Praca na stanowisku PAKOWACZ
SZYBKA GOTÓWKA
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy uważasz Dni Ślesina 2014 za udane?

Tak, impreza była lepsza niż rok temu

Raczej tak, poziom podobny do ubiegłorocznego

Nie, byłem/bałam zawiedziony/-a tegorocznymi atrakcjami

Nie mam zdania, nie brałem/brałam udziału

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: whinnaInive
24/07/2014 02:54
Southwest is tually a whole lawsuits help organ...

Newsy - Dodał: Idionsits
24/07/2014 00:31
Looking to find the best deal on Airsoft Guns, ...

Newsy - Dodał: unfanommado
23/07/2014 20:43
This can help you decide if the ga is right for...

Newsy - Dodał: do mark
22/07/2014 21:04
Śmiech, śmiech i jeszcze raz śmiech z ukrywanie...

Newsy - Dodał: kibic
22/07/2014 15:29
a jak wyglada klasyfikacja króla strzelców ???

Artykuły - Dodał: slots33
24/07/2014 00:45
čăđîâűĺ ŕâňîěŕňű ëîřŕäč čăđŕňü áĺńďëŕňíî č áĺç ...

Artykuły - Dodał: hhk
01/06/2014 12:37
Szkoda MZK,szkoda mola.

Artykuły - Dodał: czas...
29/01/2014 11:23
ha ha komentarz z 2007 i dalej nic się nie dzie...

Artykuły - Dodał: pilne
26/09/2013 11:54
Kiedy przyjmuje doradca prawny

Artykuły - Dodał: franek
13/08/2013 21:26
zobaczymy/jak nie to nie,