Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
III Ogólnopolski Memoriał w Halowej Piłce Nożnej Kobiet
mark dnia luty 11 2016 18:30:11 · 0 komentarzy · 4 czytań · Drukuj
Występ grupy Noname
Gimnazjum9 lutego uczniowie ślesińskiego gimnazjum podziwiali występ grupy tanecznej NONAME, której osiągnięcia artystyczne w BREAK DANCE znane są w całej Polsce.
Podczas występu został przeprowadzony konkurs taneczny dla widzów. Uczestnicy tego konkursu zaprezentowali bardzo wysoki, wyrównany poziom. Zwyciężcą została uczennica kl.IIIf Marlena Pieczyńska. Jeżli chcesz przeżyć to jeszcze raz przejdź do zakładki "Filmoteka".
Zobacz relację.
Źródło: gimnazjumslesin.eu
mark dnia luty 11 2016 18:55:22
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Ślesińskie Drużyny Mistrzami Powiatu Konińskiego
Szachy - Gambit Ślesin8 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Szachach. W mistrzostwach brało udział 8 drużyn szkół podstawowych i 7 drużyn szkół gimnazjalnych. Mistrzostwa rozgrywane były z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazjalne. Zobacz wyniki.
Mistrzostwa rozegrane zostały systemem kołowym, 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. W mistrzostwach szkoły walczyły o miejsca pucharowe oraz co ważniejsze o awans do Mistrzostw Wojewódzkich. W Mistrzostwach nie było niespodzianki, tradycyjnie bezkonkurencyjne okazały się drużyny ze Ślesina, które uzyskały awans do Mistrzostw Wielkopolski.
Źródło: M-GOK Gambit Ślesin
mark dnia luty 11 2016 18:43:08
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
"Wygraj sukces" - XXI Konkurs Piosenki

Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 06 2016 18:28:49
0 komentarzy · 18 czytań · Drukuj
Najlepsze pączki są z Lubomyśla
Taką decyzję podjęło jury w składzie: Urszula Bachera, Beata Kozikowska i Michał Chmielewski podczas VI Konkursu Pączków w Ignacewie. Do konkursu swą chęć pochwalenia się swoimi wypiekami zadeklarowało 16 Kół Gospodyń Gminy Ślesin.
Przy suto zastawionych stołach konkursowymi wypiekami, nie zabrakło także karaoke, które podczas obradowania jury na pewno rozluźniło atmosferę oczekujących na werdykt. Drugie miejsce zajęło KGW z Marianowa, a trzecie zdobyły gospodynie imprezy, czyli KGW z Ignacewa. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczał Stanisław Chrzanowski Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta i Gminy Ślesin, Urszula Bachera Przewodnicząca jury oraz Michał Chmielewski Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 06 2016 18:26:46
5 komentarzy · 304 czytań · Drukuj
Seniorzy na Powiatowych Obchodach Dnia Babci i Dziadka
Delegacje Klubów Seniora z Szyszyńskich Holendrów i Klubu Seniora ze Ślesina uczestniczyly w Powiatowych Obchodach Dnia Babci i Dziadka. Obchody odbyły się 23 stycznia 2016 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej.
Współorganizatorem uroczystych obchodów było Starostwo Powiatowe w Koninie. Gości poczęstowano słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez seniorów z Klubu Emeryta i Rencisty „ Senior” w Skulsku oraz Domu Dziennego SENIOR – WIGOR . Po oficjalnym otwarciu Powiatowego Dnia Babci i Dziadka przez władze samorządowe starostwa powiatowego oraz gminy Skulsk wysłuchano koncertu zespołu „Kontrast” oraz obejrzano taniec grupy tanecznej z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Skulsku. Impreza zakończyła się karnawałowymi tańcami.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 06 2016 18:24:14
0 komentarzy · 53 czytań · Drukuj
Akcje OSP Ślesin w styczniu
Ochotnicza Straż PożarnaJuż 1 stycznia jednostka OSP Ślesin została zadysponowana do pożaru pustostanu w Ślesinie na ul.Kościelnej. Zdjęcia. 7 stycznia interweniowano do nieszczelnego piecyka gazowego w miejscowości Mikorzyn. Właściciela poinstruowano o prawidłowym stosowaniu urządzenia. 14 stycznia doszło do pożaru składowiska odpadów foliowych w Piotrkowicach. Zdjęcia. 3 dni później ogień pojawił się w hali produkcji materiałów foliowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku, podaniu dwóch prądów wody, jednego do wnętrza budynku drugiego z zewnątrz, sprawdzeniu kamera termowizyjną pomieszczenia, wyniesieniu nadpalonych materiałów i oddymieniu hali przy użyciu turbo wentylatora. W akcji pomagało OSP Piotrkowice. Zdjęcia.
20 stycznia jednostka udała się na ćwiczenia zorganizowane przez PSP Konin. Ćwiczenia skladaly się z dwóch części: teoretycznej w budynku JRG2 Konin i praktycznej na jeziorko przy galerii.W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z JRG1 JRG2 Konin oraz zastęp z OSP Wilczyn. Zdjęcia.
Natomiast 25 stycznia strażacy razem z OSP Piotrkowice gasili płonącą słomę w Piotrkowicach. Zdjęcia.
Źródło: ospslesin.pl
mark dnia luty 06 2016 18:21:06 · Drukuj
Samorządowe Kolędowanie w Skulsku
Informacje30 stycznia już po raz dziewiąty odbyło się Samorządowe Kolędowanie w Skulsku. Samorządowcy z Gmin powiatu konińskiego zaśpiewali kolędy. Zobacz zdjęcia.
Gminę Ślesin reprezentował Mariusz Zaborowski Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Stanisław Chrzanowski Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta i Gminy Ślesin, Agnieszka Cieślarska Skarbnik Miasta i Gminy Ślesin, Ilona Banaszak Sekretarz Miasta i Gminy Ślesin, radni i sołtysi Gminy Ślesin - Małgorzata Chmurska, Agnieszka Nowak, Halina Pilarska, Henryk Chmurski, pracownice M-OPS w Ślesinie Anna Wadelska (skrzypce) , Agnieszka Michalak oraz pracownica M-GOK w Ślesinie Aleksandra Podlaska (pianino). Ślesińscy Samorządowcy zaśpiewali dwie kolędy przy akompaniamencie skrzypiec i pianina - "Do szopy hej pasterze" i "Bóg się rodzi".
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 06 2016 18:11:23
2 komentarze · 112 czytań · Drukuj
Koncert Galowy FOPA
Zapraszamy na koncert Galowy FOPA (13 lutego 19:00) z udziałem Elżbiety Adamiak z zespołem!!! Bilety do nabycia w M-GOK Ślesin.
Piosenka z najnowszej płyty Eli Adamiak "Trwaj chwilo, trwaj".
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 06 2016 18:08:39
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 21 czytań · Drukuj
Tłusty Czwartek w Ignacewie
InformacjeDziś, czyli w Tłusty Czwartek, w Ignacewie mieszkańcy bawili się podczas VI Konkursu Pączków. Zwyciężyły, decyzją komisji, wypieki pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubomyśla. Drugie miejsce zajęło KGW z Marianowa, a trzecie zdobyły gospodynie imprezy, czyli KGW z Ignacewa.
Było też wspólne śpiewanie. Z paniami z KGW z Ignacewa wystąpił Stanisław Chrzanowski, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Ślesin. Materiał TV.
Źródło: Profil Przeglądu Konińskiego na portalu Facebook.
mark dnia luty 04 2016 22:02:54
0 komentarzy · 48 czytań · Drukuj
Gminny Dzień Niepełnosprawnych
Na Gminnym Dniu Niepełnosprawnych bawiło się dziś ponad 100 osób z ośrodków pomocy społecznej Gminy Ślesin:
Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Ignacewie,
Środowiskowy Dom Samoopieki w Ślesinie,
"Radość" w Głebockiem.
Spotkanie oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Mariusz Zaborowski. Nie zabrakło tańców i zabaw, które poprowadziła grupa Fantazja.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 04 2016 20:52:01
2 komentarze · 158 czytań · Drukuj
Mecze dziewiątej rundy

Galeria zdjęć Henryka Zajferta 1 | 2
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 04 2016 20:50:03
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 38 czytań · Drukuj
Nowe umundurowanie
Nowym umundurowaniem może pochwalić się Orkiestra Dęta Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie. Stroje ufundowane zostały przez Panią Anneke Mulder z Holandii. Fundacja w której działa Pani Mulder wielokrotnie wspierała rożne instytucje i ośrodki na terenie regionu konińskiego, a w szczególności z "Radość" w Głębockiem.
Pani Mulder uczestniczyła także 18 grudnia w spotkaniu opłatkowym Orkiestry Dętej. Debiut w nowych strojach odbędzie się już 5 marca w Hali Sportowej w Gimnazjum na koncercie z okazji Dnia Kobiet. Serdecznie zapraszamy.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 04 2016 20:35:30
2 komentarze · 120 czytań · Drukuj
Darmowe kursy językowe online
BibliotekaUwzględniając duże zainteresowanie proponowanym kursem języka angielskiego dla dzieci, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin, korzystając z oferty firmy Funmedia, wykupiła „Funpakiet dla bibliotek”, dzięki czemu zmienione zostały zasady korzystania z tego kursu oraz poszerzyła ofertę o cztery e-kursy językowe dla dorosłych (angielski, niemiecki, francuski i włoski).
Od tej chwili Czytelnik Biblioteki może pobrać w naszej placówce kod aktywujący, który umożliwi mu samodzielne korzystanie z wszystkich proponowanych przez nas e-kursów w domu. Liczba kodów aktywujacych jest ograniczona. Kursy są aktywne przez 12 miesięcy.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej oferty.
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia luty 04 2016 20:29:24
0 komentarzy · 30 czytań · Drukuj
Finał ferii w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie
Blisko 900 osób wzięło udział w atrakcjach przygotowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.
Podczas tegorocznych ferii zaproponowano szereg zajęć artystycznych i sportowych dla dzieci i młodzieży. Można było wziąć udział w spektaklach teatralnych, w maratonie ZUMBY, w otwartych zajęciach tanecznych, w zajęciach plastycznych, zajęciach plastyczno-muzycznych, w zajęciach taneczno-rytmicznych dla najmłodszych, w otwartych zajęciach wokalnych, w turnieju tenisa stołowego, w turnieju piłki siatkowej, w turniejach szachowych oraz warcabowych, w balu przebierańców oraz w balu karnawałowym. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a udział w nich wzięło blisko 900 dzieci, młodzieży i dorosłych.
Galeria zdjęć Henryka Zajferta: siatkówka, teatrzyk lalkowy, bal dla dzieci, zumba, zajęcia rytmiczne.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 04 2016 20:20:13
0 komentarzy · 16 czytań · Drukuj
"Grosz do grosza dla hospicjum", czyli zbiórka drobnych w III LO
LicheńNiemal 40.000 przeliczonych monet, ważących łącznie 80 kilogramów zebrali uczniowie III LO w Koninie w ramach akcji „Grosz do grosza dla hospicjum”. Zdjęcia.
Młodzi wolontariusze zebrali 2300 złotych, które zasiliły konto Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Akcja rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku i swoim zasięgiem objęła dwie szkoły: III LO i Gimnazjum nr 5 w Koninie. Młodzież została zaproszona do zbierania drobnych monet, które następnie zostały przeliczone i wymienione na banknoty. Przez niespełna dwa miesiące uczniowie uzbierali 2300 złotych.
- Naszym marzeniem było uzbieranie 2000 złotych. Słowa wdzięczności kierujemy przede wszystkim pod adresem pracowników banku, którzy ponownie liczyli i wymieniali na banknoty te tysiące drobiazgów – mówią wolontariusze.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia luty 04 2016 20:18:18
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 13 czytań · Drukuj
Grand Prix w Ślesinie
Utworem pt. „Być może życie jest tylko snem” Julia Marcinkowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie wyśpiewała główną nagrodę na 35. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się 30 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki – Domu Kultury Oskard w Koninie. Komisja artystyczna w składzie: Joanna Zagdańska, Anna Gadt i Krzysztof Pydyński postanowiła nagrodzić także dwie wokalistki z M-GOK Ślesin:
w kategorii II (11-13 lat) wyróżnienie otrzymała Mario Rado a
I miejsce – Kinga Żelichowska.
Wokalistki do festiwalu przygotowane zostały przez instruktora Piotra Piechockiego.
GRATULUJEMY
Zobacz materiał TV Wielkopolska.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia luty 04 2016 19:17:36
0 komentarzy · 44 czytań · Drukuj
Gmina pomoże kościołom
Informacje150 tysięcy złotych wyniesie dotacja przeznaczona na zabytkowe kościoły. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ślesinie. Pieniądze trafią do Ślesina, Wąsosz i Lubstowa.
– Mamy trzy zabytki, stare obiekty, które dla gminy i mieszkańców mają wyjątkową wartość. Naszym obowiązkiem jest ich wspieranie i przekazywanie pieniędzy, by zachowały się dla pokoleń w jak najlepszym stanie – tłumaczy Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. Podczas ostatniej sesji radni nie mieli żadnych wątpliwości i przyjęli uchwałę dotyczącą dotacji na zabytkowe obiekty sakralne. 20 tysięcy złotych trafi do Lubstowa.
– Tam jedną trzecią wiernych uczęszczających do kościoła parafialnego stanowią mieszkańcy naszej gminy. Chociaż to już teren gminy Sompolno. Nie pierwszy raz jest przyznawana taka dotacja. Wiemy, że jest potrzeba naprawienia parkanu przy kościele, który się przewraca – wyjaśniał burmistrz.
Galeria zdjęć Henryka Zajferta.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia luty 02 2016 23:42:24
4 komentarze · 370 czytań · Drukuj
Remis w pierwszym meczu kontrolnym
LKS ŚlesinW pierwszym tej zimy meczu kontrolnym seniorzy LKS-u Ślesin zremisowali we Włocławku z czwartoligową Włocłavią 1:1.
W składzie LKS-u pojawił się jeden nowy zawodnik. Mowa o bramkarzu Górnika Konin Hubercie Rachubińskim, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Warto dodać, że młody golkiper to wychowanek naszego klubu. Oprócz niego w drugiej połowie na boisku pokazało się także kilku juniorów >>>>
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia luty 01 2016 23:40:50
0 komentarzy · 46 czytań · Drukuj

Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: pełnia zimy

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca dla instruktora aerobiku
Salon" BEAUTIFUL" oraz AVON zapraszają na "POPOŁUDNIE DLA URODY"
M&M Events - organizacja imprez
Zaginiony telefon
Gabinet kosmetyczny
Kupię medale, odznaczenia...
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Sprzedam ciuszki dziecięce
ABC OGRZEWANIA
Nowy SKLEP-KOMIS-SERWIS TELLUX zaprasza
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy opowiadasz się za budową kopalni węgla brunatnego w Ościsłowie?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło