Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 87
Najnowszy użytkownik: piotr
Informacje
XIV Święto Pyrczoka

Pobierz regulamin.
mark dnia październik 04 2015 22:53:26 · 0 komentarzy · 8 czytań · Drukuj
Święto Jabłka w Mikorzynie
InformacjeAż 27 wypieków zgłoszono do konkursu na najlepsze ciasto z jabłkami podczas Święta Jabłka w Mikorzyme. Jurorzy (Urszula Bachera, Michał Jakubek, Michał Janowski) mieli zatem trudne zadanie do wykonania. Najbardziej jednak smakowało im ciasto Joanny Kolano z Lubomyśla.
Drugie miejsce zajęła Anna Andrzejczak, a trzecie Irena Godzich (obie panie z Mikorzyna). Wyróżnienia przyznano Teresie Wardęckiej i Anecie Hejman. Zanim jednak nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu, zgromadzeni zostali podjęci występem artystycznym najmłodszych mieszkańców Mikorzyna.
Temat piosenek i scenek rodzajowych oscylował oczywiście wokół jabłek. Ale były też przesłanki profilaktyczne dotyczące zapobieganiu wszelkim nałogom. Dzieci i młodzież do występów przygotowały panie: Agata Chmurska i Edyta Woźniak. Przed publicznością zaśpiewały też Agata Mrówczyńska i Katarzyna Pietrzak, a oprawa muzyczna zajął się Krzysztof Hejman.
Źródło: Gazeta Ślesińska nr 9(56)/2015
mark dnia październik 06 2015 22:34:16
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1 czytań · Drukuj
Termy zlikwidowane
InformacjeŚlesińscy radni zgodzili się w ubiegłym tygodniu na likwidację spółki „Termy Ślesińskie”. Co stanie się teraz z jej pracownikami?
Jaki będzie los budynku i gruntu tuż nad jeziorem w Ślesinie? Trwa dyskusja w sprawie rozbiórki obiektu, by potem zagospodarować go tak, aby mogli z niego korzystać mieszkańcy. W planach jest powstanie w tym miejscu parku wodnego, parkingu czy muszli koncertowej.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia październik 06 2015 22:14:07
0 komentarzy · 1 czytań · Drukuj
LKS Ślesin pokonał Orchowo i awansował do półfinału
LKS ŚlesinTrzeci półfinalista okręgowego Pucharu Polski jest już znany. Zgodnie z oczekiwaniami LKS Ślesin wygrał w Orchowie z tamtejszym Hetmanem.
Czwartoligowy LKS mierzył się na wyjeździe z jedną z ostatnich drużyn konińskiej klasy okręgowej - Hetmanem Orchowo. Pomimo słabszych wyników w ostatnim okresie to ślesinianie byli zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego starcia.
LKS rozpoczął strzelanie w 23. minucie. Do siatki gospodarzy trafił wtedy Damian Markiewicz. Piłkarz LKS po raz drugi pokonał bramkarza Hetmana dwanaście minut później. Piłkę po dośrodkowaniu Michała Kwiatkowskiego wybili obrońcy, dopadł do niej Markiewicz i było 2:0.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia październik 06 2015 22:09:49
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2 czytań · Drukuj
Gimnazjaliści przed bierzmowaniem modlili się w Licheniu
LicheńAż 3,5 tysiąca gimnazjalistów z całej Polski spotkało się w Licheniu. Pielgrzymce przewodniczył biskup włocławski – Wiesław Mering. Zdjęcia.
Uczniowie klas trzecich gimnazjum przyjechali do licheńskiego sanktuarium z różnych stron kraju. Młodzież, która w tym roku przystąpi do bierzmowania podczas spotkania miała okazję nie tylko się zjednoczyć, ale też wysłuchać prawdziwych historii o nawróceniu. Jedną z nich opowiedziała aktorka Patrycja Hurlak.
Uczniowie wzięli udział w mszy świętej, której przewodniczył bp Mering, a wraz z nim modliło się aż 70 kapłanów. Przed końcem eucharystii, poświęcone zostały różańce, które trafiły do gimnazjalistów. A bp Mering przypomniał im o przygotowaniach do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia październik 06 2015 22:07:17
0 komentarzy · 1 czytań · Drukuj
Musicie od siebie wymagać. Biegali w Licheniu dla papieża
LicheńMusicie od siebie wymagać - pod takim hasłem odbył się pierwszy bieg licheński w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Na starcie w Licheniu stanęło ponad 200 biegaczy. Pogoda sprzyjała. Start był na dawnym lotnisku, na którym w czerwcu 1999 roku wylądował helikopter z Janem Pawłem II na pokładzie.
Teraz biegacze wystartowali w hołdzie papieżowi Polakowi. Najpierw zagrzewał do walki, a potem witał z medalami na mecie ksiądz Wiktor Gumienny, kustosz licheńskiego sanktuarium. Trasa biegu licheńskiego liczyła 10 kilometrów i wiodła wokół sanktuarium maryjnego. Profesjonalnie przygotowana impreza przyciągnęła biegaczy z Konina i nie tylko. Deklarowali, że za rok też pobiegną. Trzeba od siebie wymagać! Zobacz zdjęcia.
Źródło: konin.LM.PL
mark dnia październik 06 2015 22:04:45
0 komentarzy · 2 czytań · Drukuj
Zakończyła się II edycja programu dla sprawców przemocy
Powiat konińskiPowiat koniński zakończył drugą edycję spotkań terapeutycznych dla osób stosujących przemoc.
Trwające cztery miesiące zajęcia grupowe i indywidualne realizowane były w ramach „Programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie”. Wzięło w nich udział 13 mężczyzn skierowanych z Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kleczewie, Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie oraz gminnych zespołów interdyscyplinarnych w Wilczynie i Krzymowie. Terapię ukończyło 8 osób, które na najbliższe trzy lata włączone zostały do systemu monitorowania zachowań związanych z przemocą. Kontrola ta odbywać się będzie głównie poprzez konsultacje indywidualne z uczestnikami programu oraz członkami ich rodzin.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia październik 06 2015 22:01:53
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1 czytań · Drukuj
Wystawa Poplenerowa Artystów Gminy Ślesin
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w ŚlesinieW galerii M-GOK Ślesin odbyła sie 2 października Wystawa Poplenerowa Artystów Gminy Ślesin. Można tam oglądać prace Jacka Dziedziczaka, Janiny Kąkolewskiej, Krystyny Zalas, Ewy Wasickiej, Grzegorza Grabowskiego. Obrazy są zwieńczeniem pleneru malarskiego, który odbywał sie u nas podczas wakacji.
Zobacz galerię zdjęć.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia październik 06 2015 00:20:18
0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Chcemy ciszy na jeziorach
InformacjeGmina promowana jest ze względu na swoje turystyczne walory. Dla wczasowiczów i turystów brzegi jezior dość znacznie przekształcono, czego przykładem jest bulwar i okolice mostu w Ślesinie, gdzie usunięto roślinność szuwarową i wieloletnie drzewa. Prywatni działkowicze oraz ośrodki wypoczynkowe grodzą się, wycinają rośliny porastające linię brzegową, tworzą własne plaże, budują pomosty o ograniczonej dostępności. Koniec sezonu letniego często pozostawia po sobie kolejne warstwy śmieci porzucane w lasach i nad jeziorami.
Promocja naszych jezior nakierowana na uprawianie sportów wodnych to kolejny przykład działań, które zwykłemu mieszkańcowi nie zawsze przypadają do gustu. Przekonują o tym wyniki ankiety w której 72% głosujących opowiedziało się za wprowadzeniem strefy ciszy na naszych akwenach. Ich zdaniem nasilający się ruch motorówek i skuterów latem zakłóca spokój nad jeziorami i utrudnia inne formy wypoczynku (np. wędkowanie). Za uwzględnieniem pewnych wyjątków w tej kwesti dla wypoczywających przyjezdnych opowiedziało się 19% internautów. Zaledwie 9% osób nie widzi powodów, aby zmieniać obecną politykę w tej kwestii.
mark dnia październik 06 2015 00:01:26
1 komentarz · 66 czytań · Drukuj
Górnik Kłodawa pokonany
W sobotnie popołudnie drużyna Strażaka podejmowała na swoim terenie Górników z Kłodawy. Po ostatnim przegranym meczu w Kazimierzu nasza drużyna wyszła na boisko bardzo skoncentrowana. Galeria zdjęć.
Było to widać od początku spotkania. Strażacy co chwilę atakowali bramkę gości, którzy ograniczyli się tylko do obrony i kontrataków. W przebiegu całego spotkania nasz zespół okazał się skuteczniejszy wygrywając 4:1, po bramkach Dawida Kantarowskiego w 20 minucie oraz Waldemara Kaźmierczaka z rzutu karnego w 45 i 54 minucie(rzut wolny). Ostatnią bramkę dla naszej drużyny zdobył w 85 minucie Mariusz Guźniczak. Bramkę dla gości zdobył nasz zawodnik - Łukasz Kwaśniewski, który niefortunnie interweniował. Po rykoszecie piłka wpadła do bezradnie interweniującego Marcina Wojciechowskiego. Kibicowało około 150 osób.
Skład: WOJCIECHOWSKI M., PODZIŃSKI B., DUTKIEWICZ K., KWAŚNIEWSKI Ł., (46 ANDRZEJCZAK K.), LINARTOWSKI D., (74 LIZIK Ł.), WOŹNIAK D., GOLIMOWSKI M., (55 STASZAK T.), GUŹNICZAK M., KAŹMIERCZAK W., LIDZBIŃSKI D., (60 DUL M.), KANTAROWSKI D. Rezerwa: KURCZEWSKI K., NOWAK B., KANTAROWSKI M.
mark dnia październik 04 2015 22:50:47
0 komentarzy · 10 czytań · Drukuj
Akcja "Trzeźwość". Pijani kierowcy ciągle na drogach
Z kroniki policyjnejBlisko trzy tysiące kierowców w miniony weekend skontrolowali konińscy policjanci. Na drogach powiatu trwała akcja „Trzeźwość”.
Trzydziestu policjantów z wydziału ruchu drogowego pojawiło się w minioną niedzielę w Koninie oraz w gminach Sompolno, Wierzbinek, Ślesin, Kramsk i Rychwał. Mundurowi zbadali trzeźwość 2841 kierowców. Z tego aż 24 było pod wpływem alkoholu.
- Wielu kierowało pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania, sądowego zakazu kierowania, bądź w ogóle nie podsiadając uprawnień – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.
Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy. Za jazdę samochodem po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat więzienia
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia wrzesień 30 2015 19:37:16
0 komentarzy · 31 czytań · Drukuj
Koncert charytatywny


Źródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 30 2015 16:00:00
0 komentarzy · 30 czytań · Drukuj
Wyburzą hotel na plaży
InformacjeJuż w tym tygodniu ślesińscy radni zdecydują o likwidacji spółki „Termy Ślesińskie”. Czy to oznacza, że ten teren zostanie sprzedany? Burmistrz Mariusz Zaborowski odpowiada, że nie.
„Termy Ślesińskie” są od pięciu lat spółką z o.o. Wcześniej jako OSiR działały jako zakład budżetowy. W obu przypadkach jednak gmina do działalności musiała dopłacać. Odkąd to spółka, rocznie ta kwota to około 150-200 tysięcy złotych plus umorzenie podatku. Jest więc plan, żeby tę nierentowną spółkę, która prowadzi hotel i restaurację tuż przy ślesińskiej plaży, rozwiązać. O tym mają zdecydować radni już w tym tygodniu podczas sesji Rady Miejskiej.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 29 2015 18:19:32
Czytaj więcej · 13 komentarze · 845 czytań · Drukuj
LKS zagra z Wolsztynem
mark dnia wrzesień 29 2015 18:14:54
0 komentarzy · 17 czytań · Drukuj
Aerobik dla pań
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia wrzesień 29 2015 18:13:03
0 komentarzy · 17 czytań · Drukuj
Chemia


Źródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 29 2015 18:11:43
0 komentarzy · 20 czytań · Drukuj
II Jarmark Ochweśnicki
Zespoły działające w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie muzyką, tańcem i śpiewem uświetniły II Jarmark Ochweśnicki. Na ślesińskim Rynku koncertowała Orkiestra Dęta, zatańczyły grypy taneczne Robaczki, Hydroxide oraz zaśpiewały solistki Studia Piosenki: Kinga Żelichowska, Maria Rado, Julia Marcinkowska, Amelia Płóciennik, Kinga Prus. Program wokalny wykonały także zespoły Wenus, Stokrotka i Poranek. Ponadto MGOK przygotował także scenę nagłośnienie, oświetlenie dla występujących artystów. Zobacz zdjęcia. Zdjęcia konin.LM.pl
// Seniorzy ślesińskiego Klubu Seniora pożegnali lato - zdjęcia.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia wrzesień 29 2015 18:01:19
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 58 czytań · Drukuj
VIII DIECEZJALNY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ RYBA ŚLESIN 2015
Festiwal dziecięco-młodzieżowy jest formą podziękowania zespołom i solistom za ich pełną miłości i oddania posługę muzyczną w parafiach naszej diecezji. „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, a modlitwa jest jednym ze sposobów czynienia miłosierdzia. Tym akcentem chcemy się włączyć w przygotowanie do ŚDM.
Edycja Festiwalu „Ryba” trwa jeden dzień - w sobotę 21 listopada 2015r. Rozpoczyna się Eucharystią, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering o godzinie 10.00 (obecność obowiązkowa). Po zakończonej Mszy Świętej odbędą się przesłuchania - od godziny 11.00. Po naradzie jury, w czasie której wystąpią zaproszeni goście, zostanie ogłoszony werdykt.
Regulamin i karta zgłoszenia.
Źródło: Profil MGOK na portalu Facebook.
mark dnia wrzesień 28 2015 20:00:22
0 komentarzy · 43 czytań · Drukuj
Strażak przegrał w Kazimierzu
W sobotę 26.09.2015 ekipa Strażaka udała się do Kazimierza Biskupiego by rozegrać kolejny mecz w Lidze Okręgowej. Niestety tego wyjazdu nie można zaliczyć do udanych. Po indywidualnych błędach nasza drużyna przegrała (2:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Waldemar Kaźmierczak. Warto dodać, że w 72 minucie rzutu karnego dla naszej drużyny nie wykorzystał Łukasz Kwaśniewski.
Skład: WOJCIECHOWSKI M., PODZIŃSKI B., KWAŚNIEWSKI Ł., LINARTOWSKI D., DUTKIEWICZ K., (85 LIDZBIŃSKI D.), KAŹMIERCZAK W., GOLIMOWSKI M., ANDRZEJCZAK K., WOŹNIAK D., NOWAK B., (70 KANTAROWSKI D)., DUL M., (46 KANTAROWSKI M.); rezerwa: LIZIK Ł., KURCZEWSKI K., STASZAK T.
Źródło: Strażak Licheń
mark dnia wrzesień 28 2015 19:56:10
0 komentarzy · 30 czytań · Drukuj

Imprezy
bullet 10. października, godz. 15:00 - 'Święto Pyrczoka', świetlica wiejska, Piotrkowice
bullet 21. października, godz. 10:00 - Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gminy Ślesin w Szachach, M-GOK Ślesin
bullet 24. października, godz. 15:00 - Otwarte Mistrzostwa Gminy Ślesin w Warcabach, M-GOK Ślesin
bullet 28. października, godz. 10:00 - Drużynowe Mistrzostwa Gminy Ślesin w Szachach, M-GOK Ślesin
bullet 30. października - Bal Świętych, M-GOK Ślesin
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: wczesna jesień

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca dla instruktora aerobiku
Salon" BEAUTIFUL" oraz AVON zapraszają na "POPOŁUDNIE DLA URODY"
M&M Events - organizacja imprez
Zaginiony telefon
Gabinet kosmetyczny
Kupię medale, odznaczenia...
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Sprzedam ciuszki dziecięce
ABC OGRZEWANIA
Nowy SKLEP-KOMIS-SERWIS TELLUX zaprasza
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Na którą partię oddasz swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych 25 października?

Prawo i Sprawiedliwość

Platforma Obywatelska RP

Partia Razem

KORWiN

Polskie Stronnictwo Ludowe

Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

„Kukiz’15”

Nowoczesna Ryszarda Petru

Kongres Nowej Prawicy

Samoobrona

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Newsy - Dodał: skiciok
06/10/2015 23:28
Inne wpisy na pierwszej stronie są tygodniami, ...

Newsy - Dodał: do kol
06/10/2015 20:52
Tak trudno się domyśleć kto się kryje za "macie...

Newsy - Dodał: Koleś
06/10/2015 11:43
Ja też jestem przekonany, że to jest ściema. Je...

Newsy - Dodał: też prawda
06/10/2015 09:26
Teraz mieszkańcy Ślesina będą mieli dostęp do j...

Newsy - Dodał: Antoś
06/10/2015 08:55
Azora się pytasz, to ma być szczęśliwym posiada...

Artykuły - Dodał: okuuhona
06/10/2015 16:40
http://dapoxetinepriligy-buy.org/ - Dapoxetine ...

Artykuły - Dodał: axaadur
06/10/2015 16:38
http://dapoxetinepriligy-buy.org/ - Priligy Dap...

Artykuły - Dodał: izapejizor
06/10/2015 16:23
http://dapoxetinepriligy-buy.org/ - Dapoxetine ...

Artykuły - Dodał: ubofbaneva
06/10/2015 16:20
http://dapoxetinepriligy-buy.org/ - Buy Priligy...

Artykuły - Dodał: amjawuf
06/10/2015 16:14
http://dapoxetinepriligy-buy.org/ - Priligy Pil...