Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosy.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Autostrada do szkoły


Autostrada Wielkopolska SA dba o bezpieczeństwo nie tylko na zarządzanej przez siebie autostradzie, ale także poza nią.
Startuje przełomowy program społeczno-edukacyjny AUTOSTRADA DO SZKOŁY!


Co piąty rodzic dostrzega zagrożenia na drodze, którą jego dziecko pokonuje do szkoły.
• Co trzeci opiekun widzi potrzebę zmian w infrastrukturze drogowej, które poprawiłyby bezpieczeństwo najmłodszych.
• AUTOSTRADA DO SZKOŁY to nowy program społeczno-edukacyjny Autostrady Wielkopolskiej SA stawiający na poprawę edukacji i infrastruktury.
• Zajęcia dla najmłodszych dzieci szkolnych w innowacyjny sposób pomogą przyswoić najważniejsze zasady w poruszaniu się w ruchu drogowym.
• W miejscach wskazanych przez Policję sfinansowana zostanie niezbędna infrastruktura poprawiająca bezpieczeństwo dzieci.
• Ambasadorem programu został Jarosław Boberek.


Wraz z końcem kwietnia dzieci ze szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego i lubuskiego będą mogły przenieść się na wirtualną ulicę, gdzie będą starały poruszać się zgodnie z przepisami drogowymi. Stanie się tak za sprawą przełomowego programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY, którego celem jest propagowanie wśród dzieci nauczania początkowego przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Program poprzedzony został badaniami firmy IPSOS w szkołach objętych projektem. W badaniu wykorzystano dwie metody - standardowe wywiady z rodzicami i dziećmi oraz obserwacje zachowań dzieci w drodze do szkoły. Wyniki podkreśliły jak ważne i potrzebne jest inwestowanie w bezpieczeństwo dzieci. Co trzeci z badanych opiekunów i rodziców dostrzegł potrzebę zmian w infrastrukturze drogowej, a co piąty widzi zagrożenia na drodze, którą jego dziecko pokonuje do szkoły.

Do końca roku 2017 podczas pierwszej edycji kampanii w 50 szkołach położonych w gminach wzdłuż koncesyjnej A2, z pomocą specjalnie stworzonej przez spółkę aplikacji, przeprowadzone zostaną zajęcia z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality). W kolejnych edycjach programem zostanie objętych łącznie 200 szkół.
Poza tym Komendy Wojewódzkie Policji w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim wytypowały lokalizacje, w których zrealizowane zostaną elementy infrastrukturalne. Należą do nich wybrane szkoły w powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim, międzyrzeckim, poznańskim, konińskim, nowotomyskim, słupeckim, szamotulskim, wrzesińskim i średzkim.

– Program AUTOSTRADA DO SZKOŁY to zarówno edukacja dla najmłodszych, jak i inwestycje infrastrukturalne. Takie narzędzia jak VR czyli wirtualne gogle zdecydowanie podnoszą atrakcyjność zajęć. Kolejny aspekt to poziom infrastruktury drogowej, zwłaszcza bezpośrednio w rejonie szkół. Bliska współpraca z Policją pozwoliła nam na zidentyfikowanie kilkudziesięciu placówek, w których można poprawić bezpieczeństwo, chociażby poprzez doświetlenie przejść dla pieszych czy umiejscowienie spowalniaczy i barierek – powiedział Robert Nowak, wiceprezes zarządu Autostrada Wielkopolska SA.

Program został pozytywnie o ceniony pod kątem merytorycznym przez doradcę metodycznego edukacji dla bezpieczeństwa z Ośrodka Dokształcenia Nauczycieli.

Ambasadorem kampanii jest Jarosław Boberek, polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu. Użyczył on swojego głosu w aplikacji AUTOSTRADA DO SZKOŁY.
– Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY dzieciaki uczą się zasad ruchu drogowego, mając przy tym jednocześnie wspaniałą zabawę. Jako lektor, miałem okazję uczestniczyć w powstawaniu aplikacji. Stąd też wiem, że na dzieci czeka coś naprawdę wystrzałowego. Cieszę się, że VR wkracza do społecznych programów edukacyjnych, Ta technologia ma ogromny potencjał i warto go w pełni wykorzystać – przekonuje Jarosław Boberek.
Partnerem w realizacji inwestycji infrastrukturalnych jest spółka STRABAG. Program wspierają w roli partnerów Kulczyk Foundation i Autostrada Eksploatacja SA.
Patronami honorowymi programu są Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Lubuski Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu.
Zgłoszenia szkół do programu przyjmowane są przez stronę www.autostradadoszkoly.pl

Więcej informacji: Zofia Kwiatkowska, PR Manager, Autostrada Wielkopolska SA,
tel. +48 608 479 541, email: z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl


Rozmowa z Jarosławem Boberkiem – ambasadorem programu społeczno-edukacyjnego.

Co zadecydowało o przyjęciu przez Pana roli ambasadora programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY? Czym przede wszystkim ujął Pana ten projekt?

Kluczowym elementem było całkowicie nowe podejście do przekazywania informacji. Autostrada Wielkopolska próbuje przełamać sztampowe podejście do edukacji i spojrzała oczami dzieci na proces uczenia. Dzięki wyjściu poza schemat powstał kompleksowy program jakiego jeszcze nie było. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości sprawia, że zajęcia stają się dla dzieci atrakcyjnym wydarzeniem, a prezentowane treści są znacznie lepiej przyswajane.

Na czym polega innowacyjność i wyjątkowość programu?

Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY dzieciaki mogą w specjalnych goglach poruszać się po wirtualnym mieście i jednocześnie uczyć zasad ruchu drogowego, mając przy tym jednocześnie wspaniała zabawę. Jako lektor miałem okazję uczestniczyć w powstawaniu aplikacji. Stąd też wiem, że na dzieci czeka coś naprawdę wystrzałowego.

Czy miał Pan okazję współpracować z Autostradą Wielkopolską SA czy to Pana debiut w tej roli?

Autostrada Wielkopolska konsekwentnie wdraża programy społeczne podnoszące poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po raz pierwszy współpracowaliśmy w 2014 roku przy kampanii społecznej „Postaw na odblask zanim trafisz na pomnik”. Cieszę się, że zakres działań społecznych jest coraz szerszy. AUTOSTRADA DO SZKOŁY to bardzo kompleksowy program przewidziany nie tylko na ten rok, ale kilka następnych.

Czy współczesna szkoła w wystarczający sposób przygotowuje dzieci do funkcjonowania w ruchu drogowym?

Trudno mi to stwierdzić, ponieważ już od jakiegoś czasu nie uczęszczam do podstawówki (śmiech). Uważam jednak, że jak dobrze by nie było, zawsze może być lepiej. Wiem, że były przeprowadzone badania i dzieciaki wcale nie są takie pewne swojej wiedzy o zachowaniu na drodze. Temat bezpieczeństwa dzieci jest bardzo istotny, więc wszelkie podejmowane w tej sprawie działania będą zawsze jak najbardziej uzasadnione.

Jak ocenia Pan poziom infrastruktury drogowej w pobliżu szkół?


Myślę, że jest znaczenie lepiej niż było w czasach, kiedy to ja nosiłem tornister. Niemniej jednak infrastruktura i bezpieczeństwo to coś, w co zdecydowanie warto inwestować. Przecież zawsze może być lepiej. Kampania AUTOSTRADA DO SZKOŁY to nie tylko edukacja, ale również konkretne pieniądze zainwestowane w doposażenie szkół w elementy infrastrukturalne takie jak doświetlenie przejść dla pieszych, barierki czy spowalniacze, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa dzieci.

Jest Pan słynny ze swoich kreacji dubbingowych, która rola była Pana ulubioną?

Ooooo…to nie jest łatwe pytanie. Trochę tych sympatii i miłości na przestrzeni lat było. Czerwony z „Krowy i kurczaka”, Lenny z „Rybek z ferajny”, Ed z „Ed, Edd i Eddy”, Fąflak z „Potwory i spółka” i oczywiście nieśmiertelny Król Julian, to moi ulubieni bohaterowie. Przyznam się jednak, że zawsze największym uczuciem darzę postać, którą aktualnie się zajmuję. To bardzo ciekawe i ekscytujące, odkrywanie i poznawanie świata nowej postaci.

Użyczył Pan swojego głosu w aplikacji VR, czy to pierwszy raz gdy Pana głos pojawił się w wirtualnej rzeczywistości?

Oczywiście, że nie. Wirtualna rzeczywistość otacza nas ze wszystkich stron. Aplikacje, gry, programy i wiele innych projektów współtworzone są również przy udziale aktorów. Dlatego i mnie zdarzył się niejednokrotnie udział w takich przedsięwzięciach. Cieszę się, że VR wkracza do społecznych programów edukacyjnych, takich jak AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Ta technologia ma ogromny potencjał i warto go w pełni wykorzystać.

Czy planuje Pan spotkania z dziećmi w szkołach objętych programem AUTOSTRADA DO SZKOŁY?

Jak najbardziej. Razem z autorami programu planujemy takie spotkania. Dzieci to moja ulubiona publiczność. Cieszę się, że podczas odwiedzin w szkołach, poprzez wspólną zabawę będę miał okazję jednocześnie je czegoś nauczyć.

Czym aktualnie się Pan zajmuje? Czy szykuje się Pan do kolejnej aktorskiej/dubbingowej kreacji?


Wziąłem udział w kilku castingach, na wyniki których chwilę trzeba będzie zaczekać. Jestem także w trakcie nagrań do nowej gry, której akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, gdzie moja postać jest szarą eminencją jednego z klanów rządzących światem. Będzie strasznie… (śmiech). Lada chwila rozpoczynamy również przygotowania do realizacji dużego projektu kinowego ze mną w roli reżysera dubbingu. Oczywiście jestem także w stałym kontakcie z Królem Julianem. Ponadto, rzecz jasna, przygotowuję się do odegrania wyjątkowej roli, jaką jest dla mnie rola ambasadora programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY.

Informacje dodatkowe:AUTOSTRADA DO SZKOŁY to kolejny program CSR realizowany przez Autostradę Wielkopolską SA.
Do wcześniej przeprowadzonych inicjatyw społecznych należą, m.in.:
 A2, że bezpiecznie! Postaw na odblask! (2013)
 Bezpieczna jazdA2 (2013 i 2014)
 Postaw na odblask… Zanim trafisz na „Pomnik” (2014)
 Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie (2015)

mark dnia kwiecień 27 2017 · 0 komentarzy · 139 czytań ·Drukuj

Dodaj do:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój? Ukaże się po akceptacji przez administrację portalu.

Dodaj komentarz
Nick:


Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostrzeżenie IMGW

Burze z gradem

(stopień I)

Obszar:województwo wielkopolskie
Ważność: od 2017-07-20 7:30 do 2017-07-21 7:30
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: pełnia lata

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca sezonowa w barze przy plaży
Zatrudnię młodą uczącą się osobę do pracy sezonowej
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Po 10 latach istnienia Serwisu Gminy Ślesin portal powinien...

zachować swoją obecną formę, ale pod innym adresem

zamienić się w stronę na portalu społecznościowym Facebook

zakończyć swoje funkcjonowanie

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło