Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosy.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
10-lecie Klubu HDK-PCK 'Strażak' w Licheniu
Informacje22 kwietnia 2017 r. Klub HDK-PCK„Strażak" przy OSP w Licheniu Starym świętował 10-lecie działalności. Klub powstał z inicjatywy miejscowych strażaków, a jego głównym celem jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Efektem tej pomocy jest pozyskanie niemal 600 litrów krwi - najcenniejszego Ieku, jaki człowiek może podarować drugiemu człowiekowi.

Uroczystości rozpoczęła okolicznościowa Msza św. W kościele pw. św. Doroty w Licheniu Starym, z udziałem członków Klubu, delegacji z zaprzyjaźnionych klubów z całej Polski i zaproszonych gości. Po Mszy św. uczestnicy przeszli w barwnym pochodzie do sali OSP.

Tutaj nastąpiło powitanie gości, wręczenie odznaczeń zasłużonym krwiodawcom oraz podziękowanie sponsorom i przyjaciołom wspierającym działalność Klubu. Przedstawiciele Zarządu otrzymali liczne gratulacje, kwiaty i prezenty. 10-letnią działalność Klubu podsumowała prezentacja multimedialna, która najlepiej oddała pracę tej organizacji.

Chociaż głównym celem jest pozyskiwanie krwi, to wachlarz działań Klubu jest bardzo szeroki. Członkowie„Strażaka" biorą też udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez inne kluby z Polski, zawodach strzelecko-kajakarskich i kręglarskich, zimowych wyjazdach na narty, corocznie organizują bal karnawałowy i Mistrzostwa Klubów HDK, brali udział w zbiórce darów dla powodzian. Wielu klubowiczów zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. W różny sposób wspierają także dzieci zmagające się z nowotworami oraz Iicheńskie Hospicjum.

Ukoronowaniem tych działań są coroczne odznaczenia członków Klubu, jako zasłużonych dla powiatu i miasta Konina. Ale najbardziej wymiernym jest pozyskanie niemal 600 litrów krwi, która uratowała zdrowie i życie wielu ludzi. Klub to organizacja zrzeszająca ponad 150 osób z różnych miejscowości, różnych zawodów, o różnym statusie społecznym i ekonomicznym, które połączyła szczytna idea pomagania innym. Może i Ty - drogi Czytelniku dołączysz do nich?

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 4(75)/2017

__________

Klub HDK PCK Strażak Licheń Stary powstał dokładnie 10 lat temu. 21 kwietnia 2007 roku odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powstałego klubu krwiodawców, który powstał z inicjatywy strażaków-ochotników z miejscowej jednostki OSP. Głównym celem przyświecającym tej inicjatywie było niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. A że licheńscy strażacy są najlepsi w Polsce – z decyzją o powołaniu do życia klubu krwiodawców nie zwlekali.

W inauguracyjnym zebraniu wzięło udział 11 osób (strażaków), spośród których wyłoniono zarząd w składzie:
1. Prezes klubu – Wiesław Kuśmierek
2. Wiceprezes klubu – Piotr Maciejewski
3. Skarbnik – Piotr Pietrzykowski
4. Członek Zarządu – Krzysztof Torzecki
5. Członek Zarządu – Henryk Świderski

2007
W inauguracyjnym roku działalności klubu HDK PCK Strażak zorganizowano 2 akcje poboru krwi, w których wzięły udział 53 osoby i zebrano 24 litry krwi.
Pierwsza akcja została zorganizowana w strażnicy OSP, jednak zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów w związku z tym kolejna akcja odbyła się w miejscowej szkole podstawowej.

2008
Rok później frekwencja była zbliżona – dwie akcje, 58 osób, 26 litrów pozyskanej krwi.

2009
Z początkiem roku 2009 klub zaczął dynamicznie się rozwijać. Do klubu dołączyli nowi krwiodawcy spoza Lichenia. W tym okresie klub liczył 116 osób – w tym w tym 25 wolontariuszy i 52 kobiety.
Zorganizowano dwie akcje poboru krwi, w trakcie których udało się pozyskać ponad 50 litrów krwi. Niemal połowę krwiodawców stanowiły kobiety.
Od 2009 roku nasz klub był już rozpoznawalny w regionie, co zaowocowało zaproszeniami na imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez inne kluby krwiodawców, m.in. Spartakiada Zbynka w Koninie, zawody strzeleckie w Murowanej Goślinie, zawody strzelecko – kajakarskie w Koninie czy zawody kręglarskie także w Koninie. Uczestniczyliśmy także w pielgrzymce HDK w Licheniu, a członek naszego klubu – Piotr Maciejewski – został wyróżniony mianem „Zasłużonego dla Powiatu Konińskiego” podczas obchodów dni HDK. W 2009 roku rozpoczęliśmy także organizowanie dwóch cyklicznych wydarzeń – balu karnawałowego w lutym oraz Mistrzostwa Klubów HDK „W zabawach na plaży”.
2010
W 2010 roku liczba naszych członków przekroczyła 150 osób. Zorganizowaliśmy 3 akcje (w lutym, czerwcu i wrześniu), w trakcie których krew oddały 142 osoby na łączną ilość 64 litrów krwi. W czerwcu tego roku wielu z naszych klubowiczów zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego w trakcie akcji prowadzonej przez Fundację Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz - Olszewskiej. W dalszym ciągu braliśmy udział w zawodach sportowych. Pojechaliśmy też do Warszawy wraz z panią poseł Elżbietą Streker – Dembińską. Zbieraliśmy także dary dla powodzian. Po raz pierwszy wspólnie wybraliśmy się na narty w góry. Po raz kolejny odpowiedzieliśmy jako klub i społeczność Lichenia na trudną sytuację ludzi dotkniętych powodzią na południu naszego kraju. Wspólnie z OSP w Licheniu zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla powodzian z miejscowości Bieruń. Do akcji przyłączyły się zaprzyjaźnione jednostki OSP z powiatu konińskiego. Łącznie zebraliśmy ok. 30 ton darów, w tym m.in. butelkowana woda, konserwy, suchy prowiant, koce, kołdry, śpiwory.

2011
3 akcje, 167 osób, 75 litrów krwi.
Uczestnictwo w zawodach sportowych, 25 lecie klubu w Murowanej Goślinie, Mistrzostwa Klubów HDK PCK „W zabawach na plaży”, wyjazd na narty do Poronina. Od 2011 roku organizujemy Dzień Kobiet dla pań angażujących się w działalność naszego klubu.

2012
3 akcje, 148 osób, 66 litrów krwi
Po raz kolejny zorganizowaliśmy Mistrzostwa Klubów HDK PCK „W zabawach na plaży”, byliśmy na nartach w Zakopanem, uczestniczyliśmy w spływie kajakowy na szlaku wodnym rzeki Warty. Nasze członkinie - Kamila Czyżewska, Julia Stasińska – zostały wyróżnione tytułami „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”.

2013
3 akcje, 171 osób, 77 litrów krwi
Uczestniczyliśmy m.in. w: zawodach tenisa stołowego w Kawnicach, zawodach strzeleckich w Kobylniku. Delegacje naszego klubu uczestniczyły w jubileuszach klubów HDK w Świdniku, Turku i Biedrusku.

2014
3 akcje, 133 osoby, 60 litrów krwi
Uczestnictwo w: Ogólnopolskim Rajdzie HDK „Czerwona Róża” w Mielnie, spotkanie opłatkowe w ramach obchodów Dni HDK. Nasza członkini, Agnieszka Korytkowska, została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Konina”.

2015
Od 2015 roku rozpoczęliśmy organizować 4 akcje poboru krwi w roku – w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu.
Łącznie w tym roku uczestniczyło w nich 167 osób, które oddały krew w ilości 75 litrów.
W 2015 roku włączyliśmy się także w pomoc dla chorego na mukowiscydozę mieszkańca Lichenia – Felicjana Chaładaja. Uczestniczyliśmy w koncercie charytatywnym „Głosy dla Hospicjów”, który zorganizowało miejscowe hospicjum, byliśmy na Ogólnopolskim Rajdzie Czerwona Róża w Dusznikach Zdroju. Sami zorganizowaliśmy po raz kolejny Mistrzostwa Klubów HDK PCK „W zabawach na plaży” oraz bal karnawałowy.

2016
W ubiegłym roku także zorganizowaliśmy 4 akcje, w których wzięło udział 148 osób. Pozyskaliśmy 67 litrów krwi.
Dalej uczestniczymy w różnego rodzaju jubileuszach, zawodach sportowych. Kolejne nasze członkinie - Justyna Michalak, Agnieszka Lewandowska – zostały wyróżnione jako osoby Zasłużone dla Powiatu Konińskiego. Oddawaliśmy także krew dla dwóch chorych dziewczynek - Olgi Gruszki i Zosi Borkiewicz.

Łącznie w ciągu 10 lat działalności krew w naszym klubie oddało kilkaset osób, a łączna ilość pozyskanej krwi to: niemal 600 litrów tego najcenniejszego leku.
Najważniejsze jest to, że dzięki naszym działaniom mogliśmy uratować zdrowie i życie wielu osobom.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Tekst: Profil HDK Strażak na Facebooku.
mark dnia maj 03 2017 · 0 komentarzy · 121 czytań ·Drukuj

Dodaj do:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój? Ukaże się po akceptacji przez administrację portalu.

Dodaj komentarz
Nick:


Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostrzeżenie IMGW

Burze z gradem

(stopień I)

Obszar:województwo wielkopolskie
Ważność: od 2017-07-20 7:30 do 2017-07-21 7:30
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: pełnia lata

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca sezonowa w barze przy plaży
Zatrudnię młodą uczącą się osobę do pracy sezonowej
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Po 10 latach istnienia Serwisu Gminy Ślesin portal powinien...

zachować swoją obecną formę, ale pod innym adresem

zamienić się w stronę na portalu społecznościowym Facebook

zakończyć swoje funkcjonowanie

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło