Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

22/12/2013 16:22
Znalazłem czarny odtwarzacz mp3 na leśnej drodze z Energetyka do OSIRu. Właściciel niech poda marke odtwarzacza i numer telefonu, oddzwonię.

teresa
20/11/2013 12:57
Świetna strona pozdrawiam i pierwszy raz coś piszę ,pozdrawiam Teresa

Nowa "ustawa śmieciowa"
07/11/2013 22:23
W zasadzie jesteśmy zadowoleni ze zmian jakie przyniosła tzw. "ustawa śmieciowa" z wymogiem segregacji odpadów i opłatą dla wszystkich mieszkańców. 41% Internautów jest zadowolonych z funkcjonowania nowych przepisów. Podobna liczba osób, 43%, nie widzi różnic w utrzymaniu czystości w gminie, ale wskazuje na wyższe opłaty. Zdecydowanie negatywnie widzi tę sprawę 17% głosujących.

Bramy na pomostach
26/09/2013 21:46
Zdecydowana większość ankietowanych sprzeciwia się stawianiu bram na pomostach. Nie tylko szpecą brzegi jezior, ale i ograniczają dostęp do przestrzeni publicznej. Taką opinię wyraziło 87% internautów. Zaledwie 7% przyznało rację budującym pomosty do ustalania zasad korzystania z nich według ich uznania.

Co zamiast pomnika Smoka?
03/07/2013 11:08
Po paru miesiącach od usunięcia pomnika większość z nas nie chce już podobnego obiektu w Parku Miejskim (jedynie 10% ankietowanych). Natomiast prawie połowa internautów (48%) nie widzi potrzeby stawiania tam żadnej budowli. 39% głosujących widziałoby tam jednak pomnik nawiązujący do otoczenia jeziora lub historii miasta. Na razie pozostaje nam popiersie Napoleona, które upamiętnia wydarzenia związane z pobliskim łukiem triumfalnym.

Ustawa śmieciowa
17/04/2013 18:53
Temat ten podzielił ankietowanych, gdyż nie ma jednoznacznego wyniku. Dostrzegamy potrzebę zmian, bo nasze otoczenie jest często zaśmiecane, a niesegregowane odpady zalegają na wysypiskach. 48% Internautów popiera zatem szykujące się zmiany. Natomiast 45% osób wątpi w skuteczność nowego prawa i przeciwnych jest jego wprowadzeniu.

gość
10/03/2013 14:02
KŻ przy KWB Konin w Pątnowie organizuje szkolenie przygotowujące do egzaminu na st.Żeglarza Jachtowego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 Kwietnia g.10.00 na przystani żeglarskiej w Pątnowie. Bliższe informacje pojawia się na stronie klubowej kzkwb.

31/01/2013 19:57
nie zaśmiecajcie serwisu, jak chcecie się reklamować to za to zapłaćcie "biznesmeni"

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 85
Najnowszy użytkownik: Aniaz
Informacje
Liga Sołecka 2012
SportTrwają przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek Ligi Sołeckiej 2012. 10. kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie o godz. 20.00 odbędzie się zebranie opiekunów drużyn i kapitanów – dwie osoby z danej drużyny.
Podczas spotkania zostanie przedstawiony regulamin rozgrywek. Na wtorkowym zebraniu proszę wszystkie drużyny o potwierdzenie udziału w rozgrywkach.
Źródło: Michał Chmielewski - M-GOK Ślesin
mark dnia kwiecień 04 2012 22:28:51 · 5 komentarzy · 986 czytań · Drukuj
Wielkanoc w licheńskim sanktuarium
LicheńZ okazji Triduum Paschalnego Sanktuarium Licheńskie w Licheniu zaprasza do udziału w nabożeństwach i Mszach Świętych organizowanych w tym czasie.
W Wielki Czwartek odbędzie się Msza Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek Liturgia na cześć Męki Pańskiej, a o 21:00 w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna i procesja rezurekcyjna.
Komentarz ks. W. Gumiennego.
Źródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu
mark dnia kwiecień 04 2012 09:42:03
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 197 czytań · Drukuj
Misterium Męki Pańskiej w Licheniu
LicheńKilkaset osób obejrzało Misterium Męki Pańskiej, które po raz drugi wystawiono w Licheniu. Przedstawienie pierwszy raz zostało zorganizowane w plenerze. Tuż przed zmrokiem, spektakl rozpoczęło przywitanie Jezusa Chrystusa przez wiernych z palmami. Na ołtarzu koronacyjnym przy koście św. Doroty przygotowano ostatnią wieczerzę, a przy dzwonnicy Golgotę. Zobacz zdjęcia.
Sceną dla ponad 70 aktorów był Plac Koronacyjny, ołtarz i dzwonnica. Widzowie mogli podziwiać i przeżywać Misterium z dołu. Młodzież z Oazy „Emanuel” doskonale wcieliła się w role apostołów, niewiast, duchownych i żołnierzy. Każda ze scen została misternie przygotowana i odtworzona zgodnie z Pismem Świętym. Galeria.
Źródło: Ola Braciszewska - Głos Wielkopolski
mark dnia kwiecień 02 2012 15:47:08
Czytaj więcej · 2 komentarze · 235 czytań · Drukuj
Marcowa Gazeta Ślesińska
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinZwyczaje związane z Wielkim Postem w okolicach Ślesina, odejście na emeryturę komendanta Komisariatu Policji w Ślesinie – młodszego inspektora Zbigniewa Śledzińskiego, 10-lecie Klubu Seniora w Licheniu, historia gęsiarki - to jedne z tematów jakie podjęto w marcowym numerze Gazety Ślesińskiej.
Poczytamy też o rocznicy ślesińskiego Klubu Fotograficznego i Nike dla sołectw.
Pobierz nr 3(14) Gazety Ślesińskiej.
Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia kwiecień 02 2012 15:44:17
5 komentarzy · 677 czytań · Drukuj
Niedziela Palmowa w Ślesinie
Dnia 1. kwietnia odbył się III Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Galeria zdjęć. Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny 18 palm wielkanocnych zgłoszonych do konkursu postanawia pierwsze miejsce przyznać:
w kategorii konkursowej klas I-III - Gabrieli Wolskiej z Głębockiego;
w kategorii klas IV-VI - Marlenie Pieczyńskiej z Bieli
w kategorii Gimnazjaliści - Marcie Jaroszewskiej ze Ślesina
w kategorii dorośli - Jadwidze Piątek z Marianowa
Tekst: M-GOK Ślesin | Zdjęcia: Henryk Zajfert
mark dnia kwiecień 01 2012 20:37:15
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 577 czytań · Drukuj
Drugie zwycięstwo na koncie
LKS ŚlesinDzisiaj, 31 marca 2012, LKS Ślesin odniósł drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem beniaminek ze Ślesina pokonał czołowy zespół IV ligi, Victorię Września 3:1.
Bramki: 0:1 Mateusz Duszyński (44’), 1:1 Łukasz Gościmski (54’), 2:1 Krzysztof Siedlecki (71’), 3:1 Krzysztof Siedlecki (78’) >>>
- Gospodarze byli zespołem lepszym, wygrali zasłużenie - mówił po meczu trener Victorii Aleksander Stachowiak.
Tekst: lks-slesin.futbolowo.pl | Zdjęcia: Henryk Zajfert
mark dnia marzec 31 2012 23:42:17
0 komentarzy · 344 czytań · Drukuj
Siódma rocznica śmierci bł. Jana Pawła II
LicheńKolejna rocznica śmierci bł. Jana Pawła II przypada w tym roku w Wielki Poniedziałek. Tego dnia w godz. 10-16 zapraszamy do zwiedzania apartamentów papieskich, czyli pokoi, w których mieszkał Papież – Polak w czasie pobytu w licheńskim Sanktuarium w dniach 6-8 czerwca 1999 r.
W skład apartamentów papieskich wchodzą: refektarz, w którym Jan Paweł II spożywał posiłki – dziś zamieniony na bibliotekę niektórych dzieł papieskich, kaplica, salonik, sypialnia oraz łazienka.
Źródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu
mark dnia marzec 31 2012 23:36:10
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 136 czytań · Drukuj
Misterium Męki Pańskiej
LicheńGodziny prób, długie dialogi wyuczone na pamięć, wolny czas poświęcony na dopracowywanie szczegółów przedstawienia i ponad 70 osób zaangażowanych w przygotowania. W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia, w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej upamiętniające męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa na Kalwarii. Zobacz fragment próby i wysłuchaj komentarz.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Waldemar Kowalski, wikariusz licheńskiej parafii: „Odkąd posługuję w licheńskiej parafii jest to drugie misterium, które przygotowujemy. Głównym celem jest zaangażowanie młodzieży, która jest przy parafii i gromadzi się w kółku oazowym, aby rozwijała swoje zdolności”.
Źródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu
mark dnia marzec 31 2012 11:23:14
Czytaj więcej · 3 komentarze · 318 czytań · Drukuj
Powiat koniński ma nową strategię marki
Starostwo Powiatowe w Koninie zakończyło prace nad strategią Komunikacji Marketingowej Powiatu Konińskiego. Dokument opracowała firma MAX VON JASTROV ze Szczecina.
Przesłanką do opracowania, opartej na strategii beniaminka, koncepcji promocji naszego powiatu były dane demograficzne wskazujące na proces starzenia się Europy, w tym także Polski. Starzejące się społeczeństwo to wada, ale przy zastosowaniu odpowiednich instrumentów można przekuć ją w sukces, pewnego rodzaju zaletę.
Źródło: Marta J. Bagrowska, z-ca Naczelnika Wydziału Obsługi Rady i Zarządu Powiatu
mark dnia marzec 31 2012 11:18:30
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 220 czytań · Drukuj
Droga krzyżowa ulicami Ślesina
Jak co roku pod koniec Wielkiego Postu odbyło się wyjątkowe nabożeństwo drogi krzyżowej w którym czynnie mogli wziąć udział parafianie. W piątek 30. marca niosąc drewniany krzyż ulicami Ślesina rozważali kolejne stacje pod przewodnictwem ks. prałata Leszka Rybki.
Zobacz galerię zdjęć.
Zdjęcia: Henryk Zajfert
mark dnia marzec 31 2012 10:43:08
0 komentarzy · 778 czytań · Drukuj
Gminny Przegląd Twórczości Plastycznej
InformacjeMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie zaprasza mieszkańców do prezentacji dorobku artystycznego z dziedziny malarstwa, rysunku, rzeźbiarstwa, koronkarstwa, hafciarstwa, grafiki i inne techniki plastyczne. Wernisaż wystawy prac zgłoszonych do przeglądu i podsumowanie odbędzie się 25.04.2012 r. o godz. 18:00. Zobacz regulamin.
Przegląd kierowany jest dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej z terenu Miasta i Gminy Ślesin. Każdy uczestnik przeglądu może zgłosić do pięciu prac. Prace należy dostarczyć do M-GOK w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej 11 w nieprzekraczalnym terminie do 20.04.2012 r. Komisja artystyczna dokona oceny zgłoszonych prac 21.04.2012 r.
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia marzec 31 2012 10:07:33
0 komentarzy · 205 czytań · Drukuj
Można zgłaszać straty związane z mrozami
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinChoć zima nie była długa to utrzymujące się przez parę tygodni silne mrozy przy braku śnieżnej pokrywy spowodowały szkody w rolnictwie. Do 30. kwietnia będą spisywane straty spowodowane ujemnymi skutkami przezimowania. Zobacz ogłoszenie.
Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać w Urzędzie Miasta i Gminy Ślesin, pokój nr 16.
Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia marzec 31 2012 09:54:24
3 komentarze · 369 czytań · Drukuj
Sobotni mecz z Wrześnią
LKS ŚlesinW sobotę ślesiński LKS rozegra trzeci z rzędu mecz na własnym boisku w rozgrywkach IV ligi wielkopolskiej. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Victoria Września. Zespół ze Ślesina wygrał z Wrześnią 3:1.
Victoria Września to aktualnie ósmy zespół w ligowej tabeli, który zgromadził 26 punktów >>>
Wszystkich kibiców zapraszamy gorąco na to spotkanie. Będzie to kolejna bitwa LKS-u o utrzymanie w IV lidze. Czy zwycięska? Okaże się już w sobotnie popołudnie. Cena biletu – 5zł. Kobiety i dzieci wchodzą za darmo.
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia marzec 30 2012 22:41:17
2 komentarze · 250 czytań · Drukuj
Rozstrzygnięcie otwartych konkursów
Powiat konińskiZarząd Powiatu Konińskiego na posiedzeniu w dniu 28 marca 2012 r. rozstrzygnął otwarte konkursy oferty z zakresu ekologii i ochrony zwierząt, ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2012 roku, wybierając w dziedzinie organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo m.in. UKS DRUH Mikorzyn na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie żeglarstwa na terenie gminy Ślesin oraz organizacja zawodów sportowych ” - kwota dotacji 2 000,00 zł i UKS Orlęta Ślesin na zadanie „ Upowszechnianie gry w piłkę nożną i piłkę ręczną wśród dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie ” - kwota dotacji 2 000,00 zł.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Koninie
mark dnia marzec 30 2012 19:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 197 czytań · Drukuj
Z XVI sesji Rady Powiatu Konińskiego
Powiat konińskiXVI sesję Rady Powiatu Konińskiego zdominowały sprawy bieżące. Porządek posiedzenia liczył 26 punktów. Radni podjęli siedem uchwał oraz przyjęli sześć informacji i pięć sprawozdań.
W drodze uchwały, Rada nadała statut Środowiskowemu Domu Samopomocy w Ślesinie, a także wyraziła swoje poparcie dla realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przerzut wód kopalnianych z odkrywki Jóźwin IIB do Jeziora Budzisławskiego i Wilczyńskiego”.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Koninie
mark dnia marzec 30 2012 17:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 240 czytań · Drukuj
Więcej emocji niż uczuć
Licheń"Jesteśmy krajem bardziej religijnym niż wierzącym, bardziej kierujemy się emocjami niż uczuciami" - powiedział podczas konferencji dla dziennikarzy, która trwa w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym ks. dr Jerzy Smoleń, wykładowca KUL.
Tegoroczne warsztaty w licheńskim Sanktuarium poświęcone są uczuiom religijnym. Prelegentami są zarówno osoby duchowne, jak i świeckie - publicyści i wykładowcy akademiccy. Wysłuchaj komentarzy.
Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny "Frondy", mówił o tym, że pojęcie tolerancja, nabrało dziś zupełnie innego znaczenia. Rozumiemy je jako relatywizm, gotowość do uznania wszystkich innych poglądów niż nasze za równie prawdziwe.
Źródło: konin24.info
mark dnia marzec 30 2012 17:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 148 czytań · Drukuj
Walne Zebranie członków LOT "Marina"
Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” było doskonałą okazją do podsumowania działalności Stowarzyszenia w 2011 roku. W poniedziałek 26 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej członkowie LOT-u zapoznali się m.in. z planem finansowym oraz planem działania organizacji na rok 2012. Galeria zdjęć.
Pisząc natomiast o planach na przyszłość należy zaznaczyć, iż Stowarzyszenie poprzez bezpośredni udział w targach i imprezach wystawienniczych promować będzie Ziemię Konińską, tworzyć wydawnictwa, a także aranżować życie turystyczne mieszkańców regionu poprzez wspólne działania z samorządami i organizacjami pozarządowymi.
Źródło: Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
mark dnia marzec 28 2012 16:44:29
Czytaj więcej · 1 komentarz · 261 czytań · Drukuj
Klucz do sukcesu
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinEFS w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ślesinie jego "KLUCZEM DO SUKCESU". W ramach projektu realizowane są działania służące wykluczeniu społecznemu oraz zapewnieniu równego dostępu do zatrudnienia osobom i grupom społecznym doświadczającym dyskryminacji na rynku pracy.
Nasz zamysł kierowany jest do osób biernych zawodowo, korzystających z pomocy społecznej, zamieszkujących gminę Ślesin. Zobacz szczegóły.
Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia marzec 28 2012 13:22:21
0 komentarzy · 209 czytań · Drukuj
Pożar w piwnicy
Ochotnicza Straż Pożarna27. marca 2012r. o godzinie 12:20 SKKM Konin zadysponowało jednostkę OSP Ślesin do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Półwiosek Stary. Zdjęcia.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody z linii szybkiego natarcia na palące się drewno składowane w piwnicy.
Źródło: ospslesin.pl
mark dnia marzec 28 2012 11:51:37
0 komentarzy · 233 czytań · Drukuj

Warunki meteo
Warunki pogodowe.
Temperatura wody
8.9 ° C
Pomiar:J.Mikorzyńskie 23.III.14
Okres fen.: wczesna wiosna

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Kupię odznaki wojskowe
Praca - sprzedaż gazu w butlach
Operator maszyny do szycia pasow do materacy (Lamowka, Piping, Kedra)
Sprzedam pralkę angielskiej firmy Bush
NIEPOWTARZALNY RZEŹBIONY PORTRET TWOJEJ WALENTYNKI JUŻ OD 19 PLN
Praca na stanowisku PAKOWACZ
SZYBKA GOTÓWKA
Sprzedam camping
Praca - odbiór dziecka z przedszkola
Wynajmę mieszkanie
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Aktualna pogoda
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy jesteś zadowolony z pracy swojego radnego na rzecz lokalnej społeczności?

Tak, jestem zadowolony/-a z jego działań i zagłosuję na niego ponownie w najbliższych wyborach

Nie, nie sprawdził się w tej funkcji dlatego w najbliższych wyborach zagłosuję na inną osobę do tego stanowiska

Nie wiem, nie orientuję się w tym co zrobił mój radny/radna

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wasze komentarze
Dysk pe\0142ny (/tmp/#sql_7440_0). Oczekiwanie na zwolnienie miejsca...
Dysk pe\0142ny (/tmp/#sql_7440_0). Oczekiwanie na zwolnienie miejsca...