Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kopalnia w Ościsłowie
06/03/2016 11:41
Pomimo negatywnych skutków jakie niesie za sobą budowa odkrywki węgla brunatnego, głosujący w naszej ankiecie zdecydowanie popierają te plany. Za taką decyzją opowiedziało się 80% internautów. Pozostałe osoby, 19%, negatywnie oceniło inwestycję.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
Wielkopolski Dzień Budowlanych
InformacjeWielkopolski Dzień Budowlanych odbył się w miniony piątek w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Wityng" w Mikorzynie. Zobacz relację.
Wielkopolski Dzień Budowlanych odbył się już po raz ósmy, co roku organizatorem spotkania jest inna delegatura, Konin gościł budowlanych w swoich progach po raz drugi.
Na uroczystość przybyło ponad trzysta osób, z czego około stu reprezentantów powiatu konińskiego. Dzień Budowlanych to święto ludzi z branż zawodowo związanych z budownictwem. Jak zdradziła starosta Konina, impreza ta jest jej niezwykle bliska, gdyż sama posiada tytuł inżyniera budownictwa, a jej pierwszy ukończony kierunek to geodezja – temat tegorocznego spotkania. Celem corocznych obchodów Dnia Budowlanych jest integracja środowisk budowlańców z terenu Wielkopolski, ale również doskonała okazja do podsumowania osiągnięć minionego roku i możliwość uhonorowania tych najbardziej zasłużonych.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 30 2014 22:08:53 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 433 czytań · Drukuj
Pompują wodę z Warty
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej pozytywnie odniósł się do apelu starosty konińskiego Małgorzaty Waszak dotyczącego alarmująco niskiego poziomu konińskich jezior Kanału Ślesińskiego. W miniony czwartek rozpoczęto zasilanie tych jezior wodą z rzeki Warty. W wyniku tych działań poziom wody w ciągu Jezior Ślesińskich podniósł się.
Według porozumienia Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu z 2003 roku strony zobowiązały się do utrzymania optymalnego poziomu wody, czyli wyższego niż minimalny poziom piętrzenia – 83,17 m n.p.m. W przypadku jego obniżenia, deficyty wody uzupełniane były poprzez uruchomienie pompowni Morzysław i Pątnów przerzucających wodę z rzeki Warty. Koszty tej operacji pokrywały w częściach równych (po dziesięć tysięcy złotych) strony porozumienia.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 30 2014 21:59:56
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 342 czytań · Drukuj
Stanisław Soyka dla hospicjum
Stanisław Soyka wystąpi w konińskim Oskardzie już w najbliższy piątek o godzinie 19.00, wszystko dla podopiecznych licheńskiego hospicjum.
Koncert charytatywny "Głosy dla hospicjów", związany jest z przypadającym na początku października Światowym Dniem Opieki Paliatywnej i Hospicjów. W trakcie występu artysty zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna, na której wystawione zostaną między innymi koszuli gwiazd sportu, odbędzie się też publiczna zbiórka do puszek. Cała zebrana podczas koncertu kwota zostanie przeznaczona na zakup leków i środków opatrunkowych dla podopiecznych Hospicjum imienia błogosławionego Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 30 2014 21:53:22
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 349 czytań · Drukuj
Więcej za odholowanie pojazdu
Powiat konińskiOd przyszłego roku wzrosną koszty usuwania i przechowywania pojazdów pozostawionych na drogach powiatu konińskiego. Wysłuchaj komentarza.
Dzisiejsza decyzja radnych związana jest z obwieszczeniem ministra finansów, który zmienił maksymalne stawki. Za usunięcie pojazdu, w zależności od jego rodzaju, zapłacimy więcej od 1 do 7 zł. Każda doba przechowywania zdrożeje o złotówkę.
Pojazdy takie trafiają na parking. Stamtąd są zazwyczaj zabierane przez właścicieli w ciągu 2-3 dni. Zdarza się jednak, że po odholowany samochód nikt się nie zgłasza. Wtedy pojazd decyzją sądu przechodzi na własność powiatu, a następnie zostaje zlicytowany bądź następuje jego kasacja.
- W naszym powiecie konieczność usunięcia pojazdu pojawia się średnio 2-3 razy w miesiącu. W przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy na ten cel 22 tysiące złotych – dodaje Wietrzykowski.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 30 2014 21:46:26
0 komentarzy · 455 czytań · Drukuj
Inauguracja roku OHP
LicheńZ udziałem ok. 800 młodych ludzi zrzeszonych w Ochotniczych Hufcach Pracy w licheńskim sanktuarium rozpoczął się kolejny rok szkoleniowy OHP. Zobacz zdjęcia.
W licheńskich uroczystościach wzięli udział przedstawiciele OHP szczebla centralnego, regionalnego, przedstawiciele duchowieństwa oraz władz samorządowych.
Po okolicznościowych przemówieniach uczestnicy przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II - patrona OHP znajdujący się na placu przed bazyliką, gdzie przy dźwiękach „Barki” - ulubionej pieśni Papieża - złożyli wiązankę kwiatów.
W trakcie nabożeństwa odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, natomiast na zakończenie został odmówiony Akt Zawierzenia Ochotniczych Hufców Pracy Matce Bożej Licheńskiej.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 30 2014 21:43:48
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 450 czytań · Drukuj
300 tysięcy przeszło koło nosa
„Ruina” to określenie, które najczęściej pojawia się, kiedy pytamy mieszkańców o ośrodek zdrowia w Ślesinie. Dlatego gmina zdecydowała o jego remoncie i modernizacji. I chociaż koszt przedsięwzięcia jest niebagatelny, to koło nosa władzom gminy przeszła dotacja do termomodernizacji w wysokości 300.000 złotych. Dlaczego?
Ośrodek zdrowia w Ślesinie to trzykondygnacyjny budynek. O tym, że jego stan pozostawia wiele do życzenia, wiadomo nie od dziś. Dlatego gmina zdecydowała o jego modernizacji w ramach zadania „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie miasta i gminy Ślesin”. Tym samym obiekt, razem z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, miał zostać poddany pracom. Plan był ambitny, bo – jak czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu – zakres rzeczowy robót obejmował między innymi budowę szybu windy czy przebudowę wewnątrz budynku oraz termomodernizację obiektu. Pracy sporo. Gmina postanowiła więc ubiegać się o dofinansowanie do tego ostatniego. Niestety, mimo dwukrotnie złożonego wniosku, nie udało się wsparcia otrzymać.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 30 2014 21:40:03
12 komentarze · 1210 czytań · Drukuj
Nielegalny billboard w Ślesinie
InformacjeByły burmistrz Ślesina Jan Niedźwiedziński, który po raz kolejny zawalczy o fotel, postawił swój billboard na prywatnej posesji, bez zgody właścicielki. Mieszkająca w Poznaniu Pani Karolina dowiedziała się o tym od swoich znajomych. Zobacz zdjęcie.
W związku z tym, że rozmowy z kandydatem nie dały efektu zwróciła się o pomoc do Radia Merkury. Billboard Niedźwiedzińskiego pojawił się w miejscu, gdzie dotąd reklamowała się jedna z sieci sklepów. Pani Karolina miała z nią podpisaną umowę. Kiedy dowiedziała się o tym co znalazło się na jej działce w Ślesinie, zaczęła się domagać od sieci wyjaśnień.
Źródło: radiomerkury.pl
mark dnia wrzesień 30 2014 21:32:21
Czytaj więcej · 10 komentarzy · 1157 czytań · Drukuj
Burmistrz kazał dać na karuzelę z funduszu korkowego
InformacjeNa spotkaniu wiejskim w Szyszyńskich Holendrach poinformowano o tym, że karuzela na placu zabaw została w dużym stopniu sfinansowana z funduszu korkowego. Burmistrz Mariusz Zaborowski nie oponował i potwierdził, że ,,kazał dołożyć”. I zaraz dodał, że ,,to zgodne z prawem”.
Mamy poważne wątpliwości, czy burmistrz może coś kazać Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I czy zachowana jest w Ślesinie podmiotowość tego ciała. Na pewno postępowanie burmistrza można zaliczyć do nagannych praktyk, niegodnych naśladowania.
Źródło: Konińska Gazeta Internetowa
mark dnia wrzesień 30 2014 21:29:08
Czytaj więcej · 4 komentarze · 613 czytań · Drukuj
Dobry interes na działce
InformacjeBurmistrz Mariusz Zaborowski ma szczęście do nieruchomości. W jego oświadczeniu majątkowym za 2007 rok pojawia się działka budowlana o powierzchni 0,1306 ha. Jej ówczesna wartość to 55 000 zł. A tytuł prawny to wspólnota majątkowa.
W oświadczeniu majątkowym za 2013 rok ta sama działka ma już wartość 150 000 zł. W ciągu 6 lat jej wartość wzrosła więc o 95 000 zł. Wypada pogratulować Zaborowskiemu, że jako sekretarz miasta i gminy, czyli urzędnik samorządowy, tak dobrze wiedział, co kupić. Oświadczenie majątkowe za 2007 rok i 2013 rok
Źródło: Konińska Gazeta Internetowa
mark dnia wrzesień 30 2014 21:26:41
16 komentarzy · 1183 czytań · Drukuj
O samorządowym rozwodzie Zaborowskiego i Królaka
InformacjeNa zebraniu wiejskim w Szyszyńskich Holendrach, na których przyjęto zadania finansowane z funduszu sołeckiego w 2015 roku, doszło do małego starcia kandydatów na burmistrza: Eugeniusza Szymczaka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Mariusza Zaborowskiego, kojarzonego z Platformą Obywatelską. Szymczak najpierw przypomniał, że samorządowe małżeństwo Zaborowskiego z Królakiem się rozleciało, a to wskazuje, że gmina też się rozlatuje. Podkreślił, że trzeba zainwestować w chodnik na odcinku Szyszyńskie Holendry – Ślesin, a władze samorządowe tego nie dostrzegają. I ocenił działalność burmistrza Mariusza Zaborowskiego, zwracając się wprost do niego: ,,Pan nic nie robi!”.
Sławomir Królak – w obecnej kadencji samorządu zastępca burmistrza Mariusza Zaborowskiego. Odwołany z tej funkcji, w związku z ogłoszeniem decyzji o kandydowaniu na najwyższy urząd w gminie w jesiennych wyborach samorządowych. Królaka poparł prezes Towarzystwa Samorządowego Ireneusz Niewiarowski, senator…Platformy Obywatelskiej.
Źródło: Konińska Gazeta Internetowa
mark dnia wrzesień 30 2014 21:24:47
4 komentarze · 885 czytań · Drukuj
Przybywa mieszkańców naszej gminy
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinPolska w najbliższych dekadach będzie musiała poradzić sobie nie tylko ze stopniowo starzejącym się społeczeństwem, ale i ubywaniem ludności. Obecny system socjalny coraz bardziej jest obciążany przez odpływ osób w wieku produkcyjnym, szukających pracy zagranicą, oraz niską liczbę urodzeń. Pocieszający jest fakt, że w skali kraju Wielkopolska ma jeden z najwyższych przyrostów naturalnych.
Gmina Ślesin pod względem liczby mieszkańców zachowuje słaby trend dodatni. W 2010 roku liczba mieszkańców gminy wynosiła 13 822 osób, w 2012 roku 13 924 os, a pod koniec 2013 - 13 946 osób.
Źródło: stat.gov.pl
mark dnia wrzesień 30 2014 21:21:43
8 komentarzy · 850 czytań · Drukuj
Kolejne zwycięstwo
SportW sobotnie popołudnie o godz. 16:00 Strażak Licheń wygrał kolejny mecz na wyjeżdzie z Hutą Łukomska (5:2). Bramki zdobyli:
- 13 sekunda! - Linartowski Mateusz
-27 min - Kantarowski Dawid
-47 min - Mateusz Kluga
-55 min - Kantarowski Dawid
-87 min - Andrzejczak Krystian
Skład: Kurczewski K., Woźniak D., Małecki T., Łęt D. (70' Sztamblewski K)., Andrzejczak K., Łukaszewski B. (60' Bultrowicz D)., Dul Z., Kluga M. (83' Dul M.), Kantarowski D., Linartowski M. (65' Lenartowski K.), Kwaśniewski Ł. Zdjęcia.
Źródło: Strażak Licheń
mark dnia wrzesień 27 2014 22:46:59
0 komentarzy · 618 czytań · Drukuj
Kolejne kradzieże
Z kroniki policyjnej23 września w Półwiosku Starym podczas imprezy wykorzystując nieuwagę mieszkańca Wrocławia skradziono mu telefon komórkowy o wartości 2000 zł.
W miniony weekend na terenie miasta 28-latkowi ze Ślesina zginął telefon komórkowy o wartości 300 zł. Natomiast w połowie września nad kanałem licheńskim sprawca wykorzystując nieprawidłowo zamknięte drzwi od renault ukradł z wnętrze radioodtwarzacz o wartości 350 zł. W Ślesinie skradziono 9 kapoków, kotwicę oraz wiosła, powodując 2000 zł strat. Na stacji paliw w Licheniu Starym 35-letni mężczyzna zatankował paliwo za 50 zł i odjechał nie płacąc. Został ukarany 100 zł mandatem. 61-letnia mieszkanka Ślesina zgłosiła, że skradziono jej pozostawiony przy sklepie rower o wartości 500 zł. Mieszkaniec gminy Ślesin zgłosił, że z niezamkniętego opla skradziono mu telefon komórkowy o wartości 300 zł.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia wrzesień 27 2014 22:05:21
1 komentarz · 696 czytań · Drukuj
Gimnazjaliści w Licheniu
LicheńBlisko 3,5 tysiąca gimnazjalistów zjechało do licheńskiego sanktuarium. Tam odbyła się coroczna pielgrzymka młodzieży z diecezji włocławskiej. Galeria zdjęć.
Uczniowie klas trzecich gimnazjum spotkali się w amfiteatrze pod trzema dzwonami. Wysłuchali tam koncertu ewangelizacyjnego zespołu Full Power Spirit z Bielska Białej. Artyści poza prezentowaniem swojej twórczości opowiadali o swoich doświadczeniach i błędach z czasów, kiedy byli nastolatkami.
Zaraz po koncercie młodzież z nauczycielami oraz 70 kapłanami, którzy wspólnie z gimnazjalistami przyjechali do Lichenia, uczestniczyła w mszy świętej jaka odbyła się w bazylice. Po niej, młodzi ludzie odczytali akt zawierzenia Matce Bożej Licheńskiej.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia wrzesień 27 2014 21:52:21
0 komentarzy · 456 czytań · Drukuj
Obecny tydzień na profilach kandydatów na burmistrza
InformacjeNa profilu Jana Niedźwiedzińskiego można dowiedzieć się o liście otwartym wystosowanym w sprawie katastrofy ekologicznej na konińskich jeziorach, a kierowanym do Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Starosty Powiatu Konińskiego Małgorzaty Waszak i redakcji lokalnych mediów. Związany był z systematycznym ubytkiem wody w jeziorach, prawie o 80 cm.
Natomiast Mariusz Zaborowski wspomina o debacie publicznej w Mielnicy na temat bezpieczeństwa, której organizatorem był Komendant Komisariatu Policji w Ślesinie, Maciej Antas i niemieckiej firmie produkującej łodzie typu Hausboot, w przyszłym roku udostępni trzy jednostki, które wypożyczać będzie z przystani w Ślesinie. Właściciele firmy przyjechali uzgodnić warunki oraz obejrzeć ślesińską Przystań. W minioną środę z Kierownikiem USC z Katarzyną Fryzą Mariusz Zaborowski dokonał odznaczenia Państwa Mądy, medalem przyznanym przez Prezydenta RP Bronisław Komorowski za Długoletnie Pożycie Małżyńskie, z okazji jubileuszu 50-lecia zawarcia małżeństwa.
Tekst w oparciu o informacje na profilu w portalu Facebook Mariusza Zaborowskiego i Jana Niedźwiedzińskiego.
mark dnia wrzesień 27 2014 21:43:51
4 komentarze · 934 czytań · Drukuj
Zapraszamy dzieci i młodzież do bibliotek szkolnych
BibliotekaKsiążki zakupione w ramach programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" zostały już przekazane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin jako depozyt do bibliotek w ZSP Ślesin, SP w Wąsoszach oraz do biblioteki w ślesińskim gimnazjum. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów tych szkół do korzystania z dostępnych książek i życzymy miłej lektury!
Informujemy również, że lista zakupionych nowości wydawniczych do każdej ze szkół została zamieszczona na naszej stronie internetowej w zakładce Program Biblioteki Narodowej- Priorytet 2.
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia wrzesień 27 2014 21:13:09
0 komentarzy · 531 czytań · Drukuj
Jesień w Szyszyńskich Holendrach
BibliotekaPoczątek roku szkolnego to czas, kiedy filię Biblioteki Publicznej w Szyszyńskich Holendrach odwiedzają przedszkolaki oraz dzieci chodzące do zerówki w miejscowej Szkole Podstawowej.
Dzieci z klasy "0" zapoznały się z biblioteką i książkami w niej dostępnymi. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wszelkie książki i encyklopedie tematycznie związane z ptakami, dlatego każdy z uczestników wycieczki wykona pracę przedstawiającą ulubionego ptaka. Wszystkie prace w formie wystawy będzie można podziwiać w bibliotece. Pani Ela przeczytała dzieciom wybraną prez nie książeczkę.
Natomiast przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią p. Małgorzata Trzymkowską po wysłuchaniu wierszy o jesieni obiecały rozweselić wystrój biblioteki rusunkami o jesiennej tematyce. Zapraszamy na wystawę prac jednej i drugiej grupy.
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia wrzesień 27 2014 21:11:02
0 komentarzy · 478 czytań · Drukuj
"Różne oblicza fantastyki" - konkurs

Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia wrzesień 27 2014 21:07:10
0 komentarzy · 400 czytań · Drukuj
XLVII sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinW dniu 30 września (wtorek) 2014 roku o godz. 13.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin.
W planach jest podjęcie uchwał w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w miejscowości Honoratka – część zachodnia, utworzenia odrębnego obwodu głosowania na terenie Miasta i Gminy Ślesin w związku z zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów w obrębie Sławęcinka i Kępa na obszarze Gminy Ślesin.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia wrzesień 27 2014 21:02:25
Czytaj więcej · 13 komentarze · 1588 czytań · Drukuj

Warunki meteo


Temperatura wody
zamarznięta tafla

Pomiar:J.Mikorzyńskie 28.I.2017
Okres fen.: zima

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Nauka jazdy = Rzetelne Przygotowanie Do Egzaminu
NOWA OFERTA - POŻYCZKA 500 ZŁ DLA KAŻDEGO!
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy popierasz rządowe plany likwidacji gimnazjum od przyszłego roku?

Tak, system edukacji z 8-letnimi szkołami powszechnymi, 4-letnim liceum i 5-letnim technikum znacznie poprawi poziom kształcenia

Nie, koszty reformy się zbyt wysokie, jest ona niepotrzebna, bo lepiej poprawiać obowiązujący system

Nie mam zdania na ten temat

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło