Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kopalnia w Ościsłowie
06/03/2016 11:41
Pomimo negatywnych skutków jakie niesie za sobą budowa odkrywki węgla brunatnego, głosujący w naszej ankiecie zdecydowanie popierają te plany. Za taką decyzją opowiedziało się 80% internautów. Pozostałe osoby, 19%, negatywnie oceniło inwestycję.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
Koncert dla Hospicjum w Licheniu i Koninie
LicheńDwa koncerty:Koncert dla Hospicjum w Licheniu i Koninie - tak minął piątkowy wieczór w naszym mieście. Zapełniona była sala DK Oskard i KDK. Imprezy - cykliczne organizowane są na początku października - miesiąca, w którym przypada Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Zobacz zdjęcia.
Konińskie hospicjum świętuje w tym roku 5 lat istnienia i jest jednym z ponad stu w kraju. Druga placówką w naszym regionie jest Hospicjum im. bl. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym, dla którego koncertowano w Oskardzie.
Źródło: konin.naszemiasto.pl
mark dnia październik 10 2014 21:46:47 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 562 czytań · Drukuj
Slawomir Królak za funduszem sołeckim
InformacjeKandydat na burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, Sławomir Królak, na swoim fanpage'u na Facebooku podkreśla znaczenie funduszu sołeckiego:
"Od kilku lat promuję fundusz sołecki. Przede wszystkim jako sołtys, ale też szef Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Wiem ile dobrego mogliśmy zrobić z tych pieniędzy w mojej wsi i w całej gminie. Jeśli wygram będę wspierał wszystkie inicjatywy służące wykorzystaniu funduszu sołeckiego. W załączeniu wywiad w TVP. Możecie mnie posłuchać od 7:42 do 8:25 sek." Zobacz materiał TVP.
Tekst w oparciu o fanpage Sławomira Królaka.
mark dnia październik 10 2014 21:37:24
1 komentarz · 820 czytań · Drukuj
Pętla Wielkopolski w "Pytaniu na sniadanie"
InformacjeZapraszamy do obejrzenia materiału o Wielkiej Pętli Wielkopolski, który zostanie wyemitowany w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 w najbliższą sobotę, 11.10.2014r., około godz. 9:30-10:00.
A skoro już o WPW mowa to tutaj można zobaczyć film o naszym odcinku pętli:
http://www.youtube.com/watch?v=3NELeTxBCzc
Źródło: Fanpage Gminy Ślesin na portalu Facebook
mark dnia październik 10 2014 21:30:47
0 komentarzy · 518 czytań · Drukuj
Jesienna Biblioteka
BibliotekaJesień. Tę przepiękną porę roku możemy obecnie podziwiać w pełnej okazałości. Dzięki przedszkolakom z ZSP w Ślesinie jesień zawitała także do Biblioteki. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac używając kolorowego papieru, farb a także zasuszonych liści. Wszystkie prace zostały przedstawione w formie wystawy pt.: „Skarby jesieni”, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Jest co podziwiać. Zobacz zdjęcia.
Ten niesamowity wystrój wnętrza zawdzięczamy dzieciom z V i VI grupy przedszkolnej, dlatego właśnie te dzieci zostały przez nas zaproszone na wyjątkowe spotkaniem ze znawcą lasu, którym niewątpliwie jest p. Grzegorz Bąk- przedstawiciel Lasów Państwowych. Spotkanie dotyczyło darów jakimi obdarza nas las oraz roli drzew w naszym życiu. Aktywny udział dzieci nagrodzony został książeczkami o tematyce leśnej oraz drobnymi upominkami.
mark dnia październik 10 2014 21:27:13
0 komentarzy · 470 czytań · Drukuj
Mecz ze Słupcą
LKS ŚlesinPo emocjach związanych z piłką kobiecą w ten weekend w Ślesinie następny mecz IV ligi wielkopolskiej. Już w sobotę o godz.15:00 na Stadionie Miejskim w Ślesinie, seniorzy LKS-u Ślesin rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie SKP Słupca.
Natomiast w sezonie 2012/2013 arbiter z Jarocina prowadził następujące spotkania z udziałem naszego zespołu:
LKS Ślesin - LKS Gołuchów 2:0
Sparta Konin - LKS Ślesin 0:1
Źródło: Fanpage Gminy Ślesin na portalu Facebook | lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia październik 10 2014 21:25:01
0 komentarzy · 462 czytań · Drukuj
Przygotowania dużyny KKPK Medyk Konin w Ślesinie
SportDrużyna KKPK Medyk Konin przygotowywała się do meczu na boisku w Ślesinie. Po wielu latach starań Liga Mistrzów zawitała do Konina. Dzięki zwycięstwie w zeszłym sezonie Ekstraligi kobiet, piłkarki Medyka staną naprzeciw europejskiej elity. Ich pierwszym przeciwnikiem był Glasgow City.
Transmisja dostępna m.in. na TVP Poznań.
http://sport.tvp.pl/17138805/rywal-z-glasgow-naprzeciw-mistrzyn-polski-transmisja-w-tvp
mark dnia październik 10 2014 21:17:48
0 komentarzy · 489 czytań · Drukuj
Konkurs "Różne oblicza fantastyki" rozstrzygnięty
BibliotekaSerdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Nagrodzone zostały trzy osoby:
I miejsce : Martyna Szyjkowska za opowiadanie pt.: „Ostatnia ofiara”
II miejsce : Patrycja Kopeć za opowiadanie pt.: „ Strażnicy”
III miejsce : Maria Garczyńska za opowiadanie pt.: „Lustro”
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia październik 10 2014 21:12:11
0 komentarzy · 496 czytań · Drukuj
Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk
BibliotekaBarbara Ciwoniuk - autorka kilkunastu książek dla młodzieży, spotkała się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesinie z uczniami ślesińskiego Gimnazjum. Zobacz zdjęcia.
W książkach skierowanych do młodzieży autorka porusza tak trudne tematy jak dysfunkcje, odtrącenie, brak zrozumienia ze strony najbliższych i otoczenia. Podejmuje niebanalny temat pierwszej miłości. Autorka nie narzuca jednak rozwiązań a skłania do przemyśleń. Stara się przekonać czytelnika do tego, że najskuteczniejszym antidotum na wszelkie zło tego świata jest po prostu szczera rozmowa. Z rodzicami, z przyjacielem, z nauczycielem, z kimkolwiek. Pani Barbara Ciwoniuk dała się poznać jako osoba niezwykle sympatyczna, uśmiechnięta, pełna ciepła, spokoju i zrozumienia.
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia październik 09 2014 19:07:25
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 491 czytań · Drukuj
Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum
Szachy - Gambit ŚlesinZapraszamy do udziału w Turnieju Szachowym - Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum, który odbędzie się 23 października 2014r o godz. 9.00. Pobierz regulamin.
Zgłoszenia udziału w mistrzostwach w M-GOK w Ślesinie do dnia 21.10.2014 na adres: mgok@slesin.pl lub dostarczyć do MGOK w Ślesinie(w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, data ur., klasa, kategoria szachowa). Każda szkoła może zgłosić dowolną ilość zawodników. Wszelkich informacji udziela Robert Majdecki sędzia główny mistrzostw pod numerem tel. 501-438-308
Źródło: M-GOK Gambit Ślesin
mark dnia październik 09 2014 13:14:24
0 komentarzy · 575 czytań · Drukuj
Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej Sołectw i Osiedli Gminy Ślesin
SportRozgrywki poszczególnych rund będą odbywać się w Środowiskowej Hali Sportowej przy Gimnazjum w Ślesinie w soboty lub niedziele każdego tygodnia w zależności od dostępności hali. Zgłoszenia do rozgrywek wraz z listami zawodników do 15 października 2014r. do godziny 12.00. Pierwsza runda odbędzie się 19 października od godz. 14.00.
Drużyna sołectwa Półwiosek Stary nie może uczestniczyć w rozgrywkach ze względu na wycofanie drużyny w lidze 2013/14.
Do rozgrywek zadeklarowały się drużyny: Szyszyńskie Holendry, Mikorzyn, Ignacewo, Głębockie, Osiedle Powstańców Wielkopolskich, Wygoda i Licheń.
Pobierz regulamin rozgrywek.
Źródło: M-GOK Ślesin
mark dnia październik 08 2014 21:49:38
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 581 czytań · Drukuj
Piotr Bałtroczyk


Źródło: KDK Konin
mark dnia październik 08 2014 21:41:56
0 komentarzy · 372 czytań · Drukuj
Burmistrz nie boi się walki
InformacjeTo będzie ciekawa kampania wyborcza. O najwyższy urząd w Ślesinie ubiegać się będzie obecnie urzędujący włodarz, były burmistrz Jan Niedźwiedziński i do niedawna wiceburmistrz Sławomir Królak.
- Jestem przygotowany na ostrą walkę – mówi Mariusz Zaborowski.

Burmistrz Zaborowski będzie ubiegał się o reelekcję. Zarejestrował już komitet wyborczy swojego imienia i przygotował listę kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Ślesin. Z jego komitetu będą startować w 15 okręgach sołtysi, rolnicy i ludzie Platformy Obywatelskiej.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia październik 06 2014 22:13:06
Czytaj więcej · 29 komentarzy · 2115 czytań · Drukuj
1 200 zł za koszulkę Gortata
Informacje12 tys. złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez hospicjum w Licheniu Starym. Pieniądze przeznaczone będą na działalność placówki. Komentarz i zdjęcia.
Niemal połowa pieniędzy pochodziła z licytacji, pozostałe - to efekt zbiórki do puszek.
Najwyższą cenę osiągnęła koszulka podarowana przez koszykarza Marcina Gortata z jego własnoręcznym podpisem. Sprzedano ją za 1 200 zł. Za 550 zł zlicytowano koszulkę drużyny Medyka Konin, mistrzyń Polski w piłce nożnej kobiet, z podpisami wszystkich piłkarek. 500 zł - to kwota za kolejną koszulkę Marcina Gortata, z kolei za t-shirt piłkarza Wisły Kraków, Arkadiusza Głowackiego, pozyskano 500 zł. Łącznie z licytacji udało się uzyskać kwotę 5350 zł.
Źródło: konin24.info
mark dnia październik 05 2014 22:14:43
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 401 czytań · Drukuj
Jeziora uratowane
InformacjeŻeglarze i turyści mogą spać spokojnie. Wyrównany został poziom wody w jeziorach Wielkiej Pętli Wielkopolski we wschodniej Wielkopolsce. Nadal jednak nie są znane powody drastycznego spadku, do którego doszło kilka tygodni temu.
Zobacz materiał TV Wielkopolska.
Komentarz kierownika Zarządu Zlewni Środkowej i Dolnej Warty w Poznaniu.
mark dnia październik 05 2014 22:02:42
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 493 czytań · Drukuj
Strażak zwycięża w kolejnym meczu
Dobra passa Strażaka nadal trwa. W sobotę 4 października podopieczni Bartosza Migdalskiego na własnym boisku pokonali Czarnych Ostrowite 6:3 po bramkach (14 min. Krystian Andrzejczak, 47 min. Kantarowski Dawid, Kluga Mateusz 67, 73 min oraz Linartowski Mateusz 70, 87 min). Zobacz galerię zdjęć.
Skład: Kurczewski K., Małecki T., Woźniak D., Kwaśniewski Ł., Sztamblewski K., Kantarowski D., Bultrowicz D., Dul Z., Andrzejczak K. (46 ŁĘT D)., Kluga M., (70 Lenartowaki K)., Linartowski M.
Rezerwa: Dobrychłop K., Dul M., Śpiewak D.
Źródło: Strażak Licheń
mark dnia październik 05 2014 11:26:07
0 komentarzy · 419 czytań · Drukuj
Sławomir Królak na Facebooku
InformacjeSławomir Królak, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, pod hasłem "Gmina jak rodzina" uruchomił swój fanpage. Jak pisze, "założyłem go, aby podzielić się moimi pomysłami i planami związanymi z funkcjonowaniem naszej gminy oraz zebrać Wasze opinie na ich temat. Gminę znam od ponad czterdziestu lat, bo tu się urodziłem i wychowałem, tu żyję i chcę pracować. Jestem gospodarzem z prawie 30-letnim doświadczeniem, dlatego znam i rozumiem potrzeby mieszkańców wsi."
Przedstawia na nim zdjęcia ze spotkania z paniami z kół gospodyń wiejskich na IV Ogólnopolskim Zjezdzie Kół Gospodyń Wiejskich. Pisze o swoich zainteresowaniach i podkreśla przywiązanie do rodziny i gminy. Przypomina swój wkład w organizacji pobytu w naszej gminie akademickiego mistrza Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej drużyny FC Dallas. W trakcie wizyty piłkarze m.in rozegrali mecz towarzyski z drużyną LZS Ślesin Po rozmowie z młodymi mieszkańcami gminy wspomina o pomyśle wybudowania w Ślesinie mini dworca autobusowego z elektroniczną informacją dla turystów o mieście i gminie. Wczoraj brał udział w oficjalnym otwarciu sali wiejskiej w Wygodzie.
Tekst w oparciu o informacje na profilu w portalu Facebook Sławomira Królaka.
mark dnia październik 04 2014 22:49:32
18 komentarzy · 2484 czytań · Drukuj
Oszustwo internetowe i uszkodzenie auta
Z kroniki policyjnej1 października 24-letnia mieszkanka Ślesina zgłosiła, że jej znajomy wybił jej dwie szyby w oknie. Straty wyceniła na 200 zł. Dzień później inna mieszkanka miasta została oszukana podczas zakupów przez internet. Przelała blisko 800 zł za telefon komórkowy i nie otrzymała towaru.
30 września mieszkance Ślesina podczas zakupów skradziono portfel, w którym miała 150 zł. 28 września w lokalu w Licheniu Starym uszkodzono trzy skrzydła drzwi do toalet. Straty oszacowano na 1000 zł.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia październik 04 2014 22:26:41
0 komentarzy · 603 czytań · Drukuj
Ostatnie tygodnie w OSP Ślesin
Ochotnicza Straż Pożarna23 września doszło do wypadku drogowego w Lubomyślu. Zabezpieczeno miejsce zdarzenia, odcięto dopływ prądu w pojazdach, zmyto plamy oleju oraz sprzątnięto pas ruchu z pozostałości karoserii i szkła. Do zderzenia się dwóch aut osobowych doszło też 17 września na ul. Napoleona w Ślesinie.
24 września strażacy interweniowali do pożaru budynku mieszkalnego w Skulskiej Wsi. Pożar powstał poprzez pęknięty przewód kominowy.
Usuwano również gniazda os - 15 i 17 września na cmentarzu w miejscowości Kijowiec, 16 września w Biskupiu, 22 września w Żułwieńcu, 23 września w Lubomyślu, 29 września przy ul.Knieja w Ślesinie.
Źródło: ospslesin.pl
mark dnia październik 04 2014 22:19:54 · Drukuj
Bezczelna agitacja wyborcza burmistrza Mariusza Zaborowskiego
Informacje,,Gazeta Ślesińska” to miesięcznik finansowany z pieniędzy publicznych z budżetu gminy Ślesin. We wrześniowym numerze ukazał się w nim wywiad z burmistrzem miasta i gminy Ślesin Mariuszem Zaborowskim. W wywiadzie tym są jednoznaczne elementy agitacyjne, związane z kampanią wyborczą.
Konińska Gazeta Internetowa będzie sprawę monitorować. I sprawdzać, czy w Urzędzie Miasta i Gminy Ślesin są jakiekolwiek egzemplarze ,,Gazety Ślesińskiej”. Bo w naszym głębokim przekonaniu będzie to naruszenie art. 65 Ordynacji wyborczej. Uważamy też, że Mariusz Zaborowski powinien zwrócić kwotę równoważną kosztom wydania wrześniowego wydania ,,Gazety Ślesińskiej”, przekazując odpowiednią dotację na rzecz gminy Ślesin.
Źródło: Konińska Gazeta Internetowa
mark dnia październik 04 2014 21:55:59
Czytaj więcej · 5 komentarzy · 1228 czytań · Drukuj

Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: przedwiośnie

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Zatrudnię młodą uczącą się osobę do pracy sezonowej
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Nauka jazdy = Rzetelne Przygotowanie Do Egzaminu
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy popierasz rządowe plany likwidacji gimnazjum od przyszłego roku?

Tak, system edukacji z 8-letnimi szkołami powszechnymi, 4-letnim liceum i 5-letnim technikum znacznie poprawi poziom kształcenia

Nie, koszty reformy się zbyt wysokie, jest ona niepotrzebna, bo lepiej poprawiać obowiązujący system

Nie mam zdania na ten temat

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło