Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kopalnia w Ościsłowie
06/03/2016 11:41
Pomimo negatywnych skutków jakie niesie za sobą budowa odkrywki węgla brunatnego, głosujący w naszej ankiecie zdecydowanie popierają te plany. Za taką decyzją opowiedziało się 80% internautów. Pozostałe osoby, 19%, negatywnie oceniło inwestycję.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
Debata społeczna
Z kroniki policyjnejKomendant Komisariatu Policji w Ślesinie zaprasza na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa z udziałem starosty konińskiego, władz samorządowych oraz komendanta miejskiego policji w Koninie.
Debata odbędzie się dnia 22.09.2014 r. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej 32A.
Źródło: umig.slesin.pl
mark dnia wrzesień 15 2014 20:49:43 · 3 komentarze · 845 czytań · Drukuj
"Tramwaj zwany pożądaniem" na żywo w polskich kinach
Koniński Dom KulturyJuż w najbliższy wtorek (16.09, godz. 20:00) transmisja na żywo londyńskiej inscenizacji głośnej sztuki Tennessee Williamsa pt. „Tramwaj zwany pożądaniem”. Przedstawienie zostanie pokazane w kilkuset kinach świata, w ramach popularnego cyklu „National Theatre Live” (youtube.com/watch?v=zCMou5vTP-k). W Polsce zobaczą je na żywo widzowie Wrocławia i Konina, a później – na przełomie października i listopada – mieszkańcy blisko 20 miast.
Londyński Teatr Narodowy – czołowa scena Wielkiej Brytanii – tym razem nie pokazuje swojej inscenizacji, a zaprosił do współpracy inną kompanię: „Tramwaj...” został przygotowany przez zespół Young Vic. Reżyserii podjął się BENEDICT ANDREWS, a w obsadzie gwiazdy małego i dużego ekranu: GILLIAN ANDERSON („Z archiwum X”) jako Blanche DuBois, BEN FOSTER („Sześć stóp pod ziemią”) jako Stanley Kowalski i VANESSA KIRBY („Wielkie nadzieje”) jako Stella Kowalski.
Źródło: KDK Konin
mark dnia wrzesień 15 2014 20:11:45
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1712 czytań · Drukuj
Cenny remis w Kaliszu...
LKS ŚlesinPo wczorajszych meczach w IV lidze, mamy już tylko dwie niepokonane drużyny w grupie południowej. Są to: Obra Kościan, która pokonała LKS Gołuchów 2:0 oraz nasz LKS Ślesin, który wczoraj wywiózł cenny punkt z ciężkiego terenu w Kaliszu. Tam ślesiński zespół zremisował z KKS-em 1:1 i w ten sposób zanotował szósty mecz z rzędu bez porażki w obecnym sezonie.
Bramki: Paweł Błaszczak (27’), 1:1 Tobiasz Kupczyk (45’+2) >>>
W następnej kolejce LKS podejmie na własnym boisku swojego imiennika z Gołuchowa, który z dorobkiem 4 punktów znajduje się na 14-tym miejscu w tabeli.
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 14 2014 21:23:05
0 komentarzy · 506 czytań · Drukuj
Piranię złowili w naszym jeziorze
InformacjeWażącą prawie pół kilograma piranię wyłowili z kanału w Wąsoszach dwaj 15-letni gimnazjaliści z Konina. Skąd drapieżna ryba, zamieszkująca naturalnie wody Ameryki Południowej, znalazła się w naszym jeziorze? Zdjęcie. Relacja LM.pl Komentarze na konin24.info
– Prawdopodobnie komuś znudziła się hodowla w domu i po prostu ją wypuścił – podejrzewa ichtiolog z Gospodarstwa Rybackiego w Gosławicach.
Chłopcy wybrali się na ryby w ubiegły czwartek. Zabrali wędki i kukurydzę, którą później nadziali na haczyki. Po jakimś czasie poczuli szarpnięcie.
– Było bardzo silne, myśleliśmy, że to duży karaś. Musieliśmy użyć podbieraka – mówi Jakub Janyszak.
Gdy ryba wylądowała w końcu na trawie, okazało się, że ma dziwny kształt, charakterystycznie zniekształcony pysk i… zęby.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 14 2014 17:00:00
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 959 czytań · Drukuj
Polityczne starcie w Ślesinie
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinSławomir Królak - były już zastępca burmistrza Ślesina - ogłosił swój start w wyborach. Poinformował o tym na konferencji prasowej, mówiąc, że jego dalsza współpraca z Mariuszem Zaborowskim nie jest możliwa.
W specjalnym oświadczeniu Sławomir Królak tłumaczył, dlaczego zdecydował się kandydować i dlaczego nie może dłużej współpracować z obecnym burmistrzem. Wysłuchaj oświadczenia.
Tymczasem Mariusz Zaborowski - na wieść, że jego zastępca staruje w wyborach - nie dał Królakowi szansy pójścia na urlop. Zwolnił zastępcę z pracy.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 12 2014 22:10:52
Czytaj więcej · 37 komentarzy · 4262 czytań · Drukuj
Jubileuszowe sympozjum
LicheńSiedemdziesięciu księży - profesorów, wykładowców akademickich, naukowo zajmujących się liturgiką bierze udział w trwającym na terenie licheńskiego sanktuarium 50. Sympozjum Liturgistów Polskich.
Tematyka spotkania związana jest z badaniami nad liturgią po Soborze Watykańskim II. Komentarz ks. prof. Czesława Krakowiaka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W związku z tym, iż w tym roku przypada jubileuszowe sympozjum podczas dyskusji duży nacisk kładziony jest na podsumowanie dotychczasowego dorobku corocznych spotkań.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 12 2014 22:08:43
0 komentarzy · 511 czytań · Drukuj
Rekolekcje dla narzeczonych
LicheńRekolekcje przygotowujące do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego trwają w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (11-14.09). W jesiennej sesji rekolekcyjnej bierze udział 7 par.
Rekolekcje rozpoczęły się w miniony czwartek, 11 września. Uczestniczy w nich 7 par narzeczeńskich z Polski oraz z Niemiec. Z miasta Bielefeld, leżącego w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia, przyjechała Lisa Rozkwitalski, która w rekolekcjach uczestnicy wraz ze swoim narzeczonym, Krzysztofem Wirkusem pochodzącym z Kaszub. Decyzja o wyborze Lichenia jako miejsca wspólnych rekolekcji przedmałżeńskich nie była trudna, gdyż Lisa od wielu lat przyjeżdża do Sanktuarium wraz ze swoimi rodzicami. Jej zdaniem „licheńskie Sanktuarium bardzo przybliża ją osobiście do Maryi, Jezusa i Kościoła”.
Źródło: lichen.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 22:03:52
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 522 czytań · Drukuj
Szóste spotkanie ligowe w Kaliszu
LKS ŚlesinW sobotę piłkarze LKS-u Ślesin rozegrają szóste w tym sezonie spotkanie ligowe. Tym razem nasi piłkarze udadzą się do Kalisza, by rozegrać mecz z tamtejszym KKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godz.17:00 na Stadionie Miejskim w Kaliszu (zdjęcie poniżej), na którym do niedawna występowała drugoligowa Calisia Kalisz >>>
W sobotnim meczu na szczycie 5 kolejki IV ligi, LKS Ślesin zremisował w Kościanie z tamtejszą Obrą 1:1 i jest nadal niepokonany w lidze w obecnym sezonie >>>
Natomiast 9 września LKS Ślesin pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. W Kole, nasz zespół przegrał w ćwierćfinale z tamtejszą Olimpią po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a konkurs "jedenastek" wygrali gospodarze 4:3>>>
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 22:01:20
0 komentarzy · 438 czytań · Drukuj
Inspektorzy się szkolą
InformacjePrzedwczoraj zakończyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa dla pracowników pionu higieny komunalnej, w której wzięli udział pracownicy sanepidów z terenu województwa wielkopolskiego. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Wityng" w Mikorzynie.
Szkolenie otworzyła Agnieszka Dybała-Kamińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie oraz Miariola Bissinger, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. W trakcie szkolenia omówiono bieżące zagadnienia merytoryczne realizowane przez pion higieny komunalnej, a w szczególności: zarządzanie danymi w systemie monitoringu jakości wody w kąpieliskach, czynniki warunkujące wzrost mikroorganizmów w sieci wodociągowej. Poruszono także temat bieżącego nadzoru nad jakością wody i obiektami użyteczności publicznej i program akredytacji dla szpitali.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 12 2014 21:51:34
0 komentarzy · 437 czytań · Drukuj
Warsztaty techniczne "Mój przyjaciel robot"
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się kolejny rok szkolny z warsztatami technicznymi dla dzieci „Mój przyjaciel robot”. Podczas cyklicznych zajęć uczestnicy tworzą różnego rodzaju maszyny i urządzenia wykorzystując zestawy LEGOŸEducation.
Chętnych zapraszamy w każdą sobotę w godz. 11.30-13.30. Szczegółowe informacje: www.mojprzyjacielrobot.pl.
Źródło: mojprzyjacielrobot.pl
mark dnia wrzesień 11 2014 19:06:42
0 komentarzy · 420 czytań · Drukuj
Minione dwa miesiące w OSP Ślesin
Ochotnicza Straż Pożarna20 sierpnia na ślesińskiej obwodnicy doszło do kolejnego wypadku auta osobowego z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Działania OSP Ślesin polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdu osobowego, odcięciu dopływu prądu w aucie osobowym i ciężarowym, sprzątnięciu jezdni z pozostałości karoserii pojazdów, pomocy w załadunku rozsypanego zboża oraz zmyciu jezdni przy użyciu linii szybkiego natarcia. Zdjęcia.
21 sierpnia interwencji wymagało powalone drzewo w Ślesinie przy ul.Napoleona, a 23 sierpnia pożar trawy w miejscowości Sarnowa.
Ostatnie akcje to płonący konar 4 września nad jeziorem przy ulicy Kościelnej w Ślesinie i pożar stodoły wraz z budynkiem inwentarskim w miejscowości Koszewo w gm.Skulsk. Zdjęcia.
Źródło: ospslesin.pl
mark dnia wrzesień 11 2014 18:26:44
Czytaj więcej · 535 czytań · Drukuj
Narodowe Czytanie
BibliotekaW sobotę w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wśród osób, które chętnie zgodziły się na wspólne odczytanie fragmentów dzieła znaleźli się p. Elwira Jeglińska, Łucja Owczarek, Andżelika Kuligowska oraz p. Piotr Rumiński. Wszystkim, którzy stawili czoła temu zadaniu serdecznie dziękujemy! Zobacz zdjęcia.
Ze względu na projekt łączący instytucje, Biblioteka uczestniczyła także w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez S.P. w Wąsoszach. Do osób czytających utwór należeli uczniowie szkoły, p. Krzysztof Kędziora oraz pracownik naszej Biblioteki.
Źródło: slesin.naszabiblioteka.com
mark dnia wrzesień 11 2014 17:56:30
0 komentarzy · 536 czytań · Drukuj
Sołtysi i urzędnicy na taczkach
InformacjeNa festynie w Biskupiu rozegrano m.in. Turniej Sołtysów. Jedna z konkurencji była typowo komunikacyjna. Jeden sołtys pchał drugiego sołtysa ulokowanego na taczce.
Pomysł się spodobał. Dlatego przewiduje się zorganizowanie tego rodzaju publicznego systemu dowozu urzędników gminnych do pracy.
Zobacz zdjęcie.
Źródło: Konińska Gazeta Internetowa
mark dnia wrzesień 11 2014 17:51:42
1 komentarz · 732 czytań · Drukuj
Na pomoście siedzą tylko ptaki
InformacjeNa otwartym niedawno pomoście w Ślesinie, który miał być dumą miejscowości, najchętniej wypoczywają… ptaki, skutecznie odstraszając turystów.
– Na molo jest brudno, a z umieszczonych nad ławeczkami głośników dobywa się taki jazgot odstraszający ptaki, że ludzie nie mogą tego wytrzymać
– mówi nasz czytelnik.
Pomost w Ślesinie miał być dumą miejscowości. Z latarniami, wygodnymi ławeczkami, idealny, by odpocząć, podziwiając panoramę jeziora. Niestety, jeśli ktoś estetycznie wrażliwy lub nie lubi ptasiego towarzystwa – nie odpocznie, a wręcz przeciwnie. Może się obrzydzić. Powód? Wszechobecne na barierkach i deskach ślady ptasiej obecności. Gmina postanowiła walczyć z intruzami, montując głośniki, z których miały wydobywać się dźwięki odstraszające ptactwo. Wydobywają się i owszem, ale odstraszają… spacerowiczów.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia wrzesień 10 2014 21:09:49
Czytaj więcej · 2 komentarze · 789 czytań · Drukuj
Budowlani świętowali
InformacjeW podkonińskim Mikorzynie świętowali pracownicy branży budowlanej. Jedną z czołowych firm w tej części Wielkopolski jest Kon-Bet.
Prowadząca działalność na ogólnopolską skalę spółka, bardzo optymistycznie patrzy w przyszłość. Z kryzysem w budownictwie poradziła sobie bowiem bez większych problemów.
Zobacz materiał TV Wielkopolska.
mark dnia wrzesień 10 2014 21:04:09
0 komentarzy · 419 czytań · Drukuj
Kampania nabiera rumieńców
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinW Ślesinie pojawił się kontrkandydat dla burmistrza Mariusza Zaborowskiego.
W miniony weekend w Biskupiu odbył się gminny piknik sołtysów. Biskupie to wieś, której sołtysem jest Sławomir Królak - zastępca burmistrza Ślesina. Na festynie pojawił się prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów - senator Ireneusz Niewiarowski, który w rozmowie z Pawłem Pachulskim dość jednoznacznie udzielił Królakowi poparcia, rekomendując go jako dobrego organizatora i lokalnego lidera. Wysłuchaj senatora Ireneusza Niewiarowskiego.
Dodajmy, Sławomir Królak jest sołtysem wsi Biskupie, prezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów i zastępcą burmistrza Ślesina. W zmaganiach o fotel burmistrza tej miejscowości liczyć się będą zapewne trzej kandydaci: obecny burmistrz Mariusz Zaborowski,były burmistrz Jan Niedźwiedziński i Sławomir Królak.
Źródło: konin24.info
mark dnia wrzesień 10 2014 20:43:01
13 komentarze · 1829 czytań · Drukuj
Z Holandii do Ślesina
InformacjeNowe krzesła, ławki i szafy. Holenderskie meble trafią do szkół w Ślesinie. Do niedawna stanowiły wyposażenie części szkół w Holandii. Jednak ze względu na małą liczbę uczniów, placówki musiały zostać zamknięte, a meble znalazły nowe miejsce. Do Ślesina trafiły dzięki Anneke Mulder z Holenderskiej Fundacji Help dr Polen, która od 35 lat organizuje pomoc dla domów dziecka, szpitali, organizacji pozarządowych i samorządów w całej Wielkopolsce.
Meble dotarły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Zostaną rozdysponowane do ślesińskich szkół, gdzie zastąpią zniszczony sprzęt. Zobacz zdjęcia.
Źródło: konin.LM.pl
mark dnia wrzesień 10 2014 19:54:44
3 komentarze · 658 czytań · Drukuj
W środę ćwierćfinał Pucharu Polski OZPN Konin
LKS ŚlesinW środę 10 września LKS Ślesin przystąpi do kolejnej fazy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin. Tym razem będzie to mecz ćwierćfinałowy, a rywalem naszego zespołu będzie Olimpia Koło. Gospodarzem spotkania, które rozpocznie się o godz.17:00 będzie kolska Olimpia.
Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany 17 września, ale na prośbę naszego przeciwnika spotkanie zostanie rozegrane tydzień wcześniej. Warto dodać, że obie drużyny już raz spotkały się w tym sezonie. Lepszy okazał się LKS Ślesin, który na własnym boisku rozgromił Olimpię aż 7:1.
Źródło: lks-slesin.futbolowo.pl
mark dnia wrzesień 10 2014 15:18:04
0 komentarzy · 439 czytań · Drukuj
Gospodynie przyjadą do sanktuarium
LicheńJuż po raz czwarty marianów odwiedzą kobiety zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13 i 14 września. Gościem specjalnym zjazdu będzie Katarzyna Żak, aktorka znana z serialu "Ranczo".
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w sobotę, 13 września, na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym można będzie uczestniczyć w jarmarku kulturowym. Podczas imprezy organizacje wiejskie z całego kraju zaprezentują ludowe rękodzieło, regionalne potrawy a na scenie wystąpią artyści prezentujący folklor ludowy. Bez wątpienia ogromną popularnością będą cieszyły się regionalne stroje gospodyń, a więc góralskie, kurpiowskie, wielkopolskie, śląskie, mazowieckie, podlaskie, lubuskie, czy podkarpackie.
Źródło: wirtualnykonin.pl
mark dnia wrzesień 08 2014 23:11:25
Czytaj więcej · 2 komentarze · 595 czytań · Drukuj

Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: zima

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Nauka jazdy = Rzetelne Przygotowanie Do Egzaminu
NOWA OFERTA - POŻYCZKA 500 ZŁ DLA KAŻDEGO!
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy popierasz rządowe plany likwidacji gimnazjum od przyszłego roku?

Tak, system edukacji z 8-letnimi szkołami powszechnymi, 4-letnim liceum i 5-letnim technikum znacznie poprawi poziom kształcenia

Nie, koszty reformy się zbyt wysokie, jest ona niepotrzebna, bo lepiej poprawiać obowiązujący system

Nie mam zdania na ten temat

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło