Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć


Promocja

******
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
Wypadek i kradzież w miniony weekend
Z kroniki policyjnejW miniony weekend na terenie gminy doszło do wypadku drogowego i kradzieży.
11. sierpnia w Żółwieńcu o godz. 19.35 42-letni mężczyzna jadąc motorowerem uderzył w przydrożne drzewo. Pasażer 7-letni chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do konińskiego szpitala. Kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wykonania dalszych czynności procesowych.
W nocy w Ślesinie na terenie ośrodka wypoczynkowego mieszkance okolic Konina wyrwano z ręki telefon komórkowy o wartości 300 zł.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia sierpień 13 2007 10:36:24 · 0 komentarzy · 1073 czytań · Drukuj
Uroczystości 15. sierpnia
LicheńCzterdziestą rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej obchodzić będzie w środę, 15.sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Maryjne w Licheniu.
Uroczystości rozpoczną się we wtorek, 14. sierpnia. Zainaugurują je popołudniowe nieszpory odpustowe z udziałem ordynariusza diecezji włocławskiej bp. Wiesława Meringa. Tego dnia wierni będą mieli możliwość całonocnego, indywidualnego czuwania i modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Główna Msza św. zostanie odprawiona następnego dnia, w środę 15 sierpnia, o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył bp sandomierski Andrzej Dzięga, który wygłosi również homilię.
Wspomnienie 40. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu przez Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego przypada 15 sierpnia. W księdze pamiątkowej Prymas napisał wówczas: „Wdzięczny za łaski otrzymane u stóp Matki Bożej Licheńskiej w czasach seminaryjnych (1920-22) polecam się szczególnej opiece Matki Miłosierdzia”.
Źródło: lichen.pl
mark dnia sierpień 12 2007 14:31:43
Czytaj więcej · 3 komentarze · 992 czytań · Drukuj
14 dzieci trafiło do konińskiego szpitala - tajemnicza choroba kolonistów
Informacje14 kolonistów z Torunia spędziło noc na oddziale zakaźnym konińskiego szpitala. Karetki pogotowia przywiozły dzieci prosto z Lichenia, gdzie były na wycieczce. Nastoletni pacjenci mdleli, słaniali się na nogach, skarżyli na bóle głowy, brzucha i oczu. – Wszczęliśmy w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, które wykaże, co było przyczyną takich objawów – informuje Zygmunt Jasiński, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Koninie.
Dzieci przebywały na dwutygodniowym wypoczynku w Toruniu. W piątek około 100 osób wybrało się dwoma autokarami na wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Niestety, nie wszystko udało się im zobaczyć. – Jako pierwszy w kościele zemdlał nasz kolega – mówi jedna z hospitalizowanych dziewczynek. – Potem, gdy oglądaliśmy bazylikę, ja poczułam się źle. W głowie mi kołowało, przed oczami robiło się czarno. Opiekun oblał mnie wodą i zaprowadził do pielęgniarki.
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia sierpień 11 2007 17:36:01
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 980 czytań · Drukuj
Roztrzaskali butelkę na głowie - pobili wczasowiczów przez pomyłkę
InformacjePechowo rozpoczęły się wakacje turystów z Pleszewa, którzy przyjechali na wczasy do Ślesina. Ledwie zdążyli rozpakować walizki, napadła na nich kilkunastoosobowa grupa oprychów w kapturach. Bandyci bez słowa wtargnęli na taras letniskowego domku i rozbili butelkę na głowie jednego ze stojących tam mężczyzn. W ruch poszły też noże i siekierki. Chwilę potem napastnicy zorientowali się, że nie o nich im... chodziło i po cichutku zniknęli w ciemnym lesie.
To miał być zasłużony odpoczynek po męczącym maturalnym maratonie i chwila wytchnienia przed rozpoczynającymi się wkrótce studiami. W domku w prywatnym ośrodku zamieszkało ośmioro młodych ludzi (cztery dziewczyny i czterech chłopców). – Miejsce to polecił nam znajomy moich rodziców – opowiada jeden z wczasowiczów. – Zapewniał, że jest tu pięknie, cicho i spokojnie. Niestety, już kilkadziesiąt minut po przybyciu poznaliśmy obyczaje tubylców – nie przyjęli nas chlebem i solą...
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia sierpień 11 2007 17:32:26
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 852 czytań · Drukuj
Urwanie chmury w Wielkopolsce
InformacjeGwałtowne i ulewne deszcze przechodzą nad Wielkopolską. Strażacy mają pełne ręce roboty. Usuwają powywracane drzewa, wylewają wodę z piwnic i ulic. Największe szkody burze uczyniły w Nowym Tomyślu, Szamotułach, Wrześni, Chodzieży i Poznaniu.
W naszej gminie oberwanie chmury miało miejsce ok. godz. 17., kiedy to ściana deszczu spowodowała lokalne i chwilowe podtopienia i zalania. Deszczowa chmura nadeszła dość nagle ze wschodu i na szczęście nie towarzyszył jej silny wiatr, a intensywne opady skończyły się po parunastu minutach. Po pewnym czasie nadeszła słaba burza.
Burze przesuwają się na północ, jednak przelotne deszcze będą padały w Wielkopolsce także w weekend. Zalecane jest unikanie przebywania na otwartych przestrzeniach, pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi.
Źródło: SZKI - Głos Wielkopolski
mark dnia sierpień 10 2007 19:11:17
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 920 czytań · Drukuj
Małżeństwa na medal - Niech żyją 100 lat
InformacjeW OSiR-ze w Ślesinie 4 małżeńskie pary z naszej gminy otrzymały medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadane przez prezydenta RP w 60. rocznicę ślubu wraz z listami gratulacyjnymi, które wręczył burmistrz Jan Niedźwiedziński w towarzystwie Ewy Przybylskiej, skarbnik miasta i gminy, i Ireny Olejniczak, kierownik Urzędu Cywilnego. Szczęśliwymi jubilatami są: Stefania i Józef Słodkiewiczowie z Pogorzeli, Kazimiera i Alojzy Kamińscy z Ostrowąża, w 50. rocznicę małżeństwa zostali uhonorowani też Janina i Jan Gostyńscy z Mikorzyna oraz Irena i Józef Przybylscy z Ostrowąża.
Artykuł na życzenie osób zainteresowanych tematem.
mark dnia sierpień 10 2007 12:45:00
Czytaj więcej · 5 komentarzy · 2064 czytań · Drukuj
RENESANS KOLEJKI - Ciuchcia - reaktywacja
InformacjeKolejka wąskotorowa przeżywa renesans. W Polsce jeździ dwadzieścia kolejek dojazdowych - głównie dla turystów. W Wielkopolsce działają trzy linie. Wkrótce może do nich dołączyć następna Ślesin-Koło.
Sompolińska Kolej Dojazdowa świetnie prosperowała przez kilkadziesiąt lat. Z Sompolna można było wąskotorówką dojechać do Koła i dalej do Krośniewic, a w innych kierunkach do Nieszawy lub do Jabłonki, a stąd do Gniezna. Wagonikami ciągniętymi przez parowozy, a potem lokomotywki spalinowe wożono towary dla miejscowych GS-ów, węgiel, buraki cukrowe, a także sporo pasażerów.
Sprzedali parowozy
Transport przestał być opłacalny już kilkanaście lat temu, ale ostateczny krach wąskotorówki z Sompolna nastąpił na początku obecnego stulecia. PKP zaczęły pozbywać się majątku wąskotorowych bankrutów, a samorządy nie chciały przejąć kolejki.
Im się udało
Obsługujące linie z Pleszewa, Śmigla i Krośniewic Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych, które operuje w pięciu województwach i korzysta z blisko 350 km torów, chce "reanimować" kolejkę z Sompolna. Jego prezes Tomasz Strapagiel przyznaje, że nie będzie to łatwe, bo wiele odcinków tej wąskotorówki już nie istnieje.
- Jesteśmy zainteresowani prowadzeniem linii pomiędzy Kołem, Sompolnem, a także w kierunku Tomisławic i być może do Ślesina. Odtworzenie linii do Kleczewa z różnych przyczyn jest teraz niemożliwe. Rozmawiamy na ten temat z gminami. Samorządowcy widzą, że udało się to w Krośniewicach i pomaga w ożywieniu biznesu – mówi Tomasz Strapagiel.
Gmina na pół gwizdka
Odbudowa sompolińskiej kolejki może być dość kosztownym przedsięwzięciem. Samorząd, choć jest pomysłem zainteresowany, nie zamierza angażować się finansowo.
Tomasz Strapagiel ma już jednak pomysł na sfinansowanie reaktywacji kolejki z Sompolna. - To nie będą pieniądze ani samorządów, ani stowarzyszenia. Trzecia droga - ucina enigmatycznie. A więc, jak można się domyślać, znowu pieniądze z Unii.
Planom tym kibicują konińskie stowarzyszenia turystyczne. - Marzyliśmy kiedyś, żeby pociągnąć kolejkę w stronę Lichenia. Byłaby to jakaś atrakcja turystyczna. Ale między Sompolnem a Kołem również jest co zwiedzać. Przy dobrej promocji i przychylności samorządów, powinno się udać - ocenia Andrzej Łącki.
Radosław Grzelak, Marta Robak, Izabela Kolasińska - Głos Wielkopolski - Życie Konina
mark dnia lipiec 27 2007 11:26:42
Czytaj więcej · 16 komentarzy · 1789 czytań · Drukuj
Informacje o gminie Ślesin
InformacjeJest wiele informacji o Ślesinie w internecie. Niestety wiele z nich jest przedstawionych w dość nieuporządkowany sposób. Brakuje też miejsca, gdzie ukazywałyby się bieżące wydarzenia z gminy i gdzie toczyłyby się dyskusje na dotyczące tutejszych problemów.


Ślesin to gmina miejsko - wiejska we wschodniej Wielkopolsce. Jest nieprzeciętna. Posiada 13 523 mieszkańców, choć rokrocznie napływa do niej przynajmniej 1,5 mln turystów i pielgrzymów. Choć miastem gminnym jest Ślesin to popularnością bije je o głowę, nie mówiąc o turystach, Licheń Stary. Jest to obszar na którym stykają się tereny poeksploatacyjne górnictwa węgla brunatnego w Koninie, korytarz ekologiczny ciągnący się przez środek gminy w postaci rynny jezior goplańskich i jedno z najważniejszych sanktuariów w Polsce. Warto przyjrzeć się mu bliżej!
mark dnia lipiec 11 2007 18:00:00
0 komentarzy · 1158 czytań · Drukuj

Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: wiosna właściwa

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca sezonowa w barze przy plaży
Zatrudnię młodą uczącą się osobę do pracy sezonowej
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Czy popierasz rządowe plany likwidacji gimnazjum od przyszłego roku?

Tak, system edukacji z 8-letnimi szkołami powszechnymi, 4-letnim liceum i 5-letnim technikum znacznie poprawi poziom kształcenia

Nie, koszty reformy się zbyt wysokie, jest ona niepotrzebna, bo lepiej poprawiać obowiązujący system

Nie mam zdania na ten temat

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło