Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Ważne adresy
Gminne linie PKS
PKS
Pogoda
Archiwum
Forum
Regulamin portalu
Linki
Kontakt
Szukaj
Warto zajrzeć
Porozmawiajmy
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Ślesina 2015
26/07/2015 11:59
Zdania co do organizacji tegorocznej edycji Dni Ślesina są podzielone. 23% ankietowanych uznało imprezę za bardzo udaną, a 14% głosujących oceniło jej poziom za porównywalny z ubiegłorocznym. Jednak już 32% ankietowanych chciałoby odświeżenia formuły święta miasta, w tym na przykład wprowadzenia wystąpień kabaretowych. 19% internautów nie było zadowolonych z zabawy w czasie Dni Ślesina. Natomiast 13% nie brało w niej udziału. Relacja pod adresem: http://tvwielkopo.
..dni-lesina

Likwidowane 'Termy Ślesińskie'
07/07/2015 20:29
Internauci nie mają zdecydowanego zdania na temat losów "Term Ślesińskich", które rokrocznie przynoszą gminie straty. Większość głosujących jest jednak za pozostawieniem spółki w rękach samorządu (50%). Nieco mniej internautów (44%) uznało za korzystniejsze rozwiazązanie sprywatyzowanie ośrodka i odciążenie budżetu gminy dodatkowymi kosztami (ok. 260 tys. zł rocznie). Zgodnie z zapowiedziami burmistrza spółka ma być do końca roku zlikwidowana.

Monitoring uliczny
10/02/2015 19:58
Pomimo pewnego ograniczenia prywatności mieszkańcy gminy Ślesin są za wprowadzaniem w miejscach publicznych monitoringu. 52% głosujących uznało to za dobry sposób na uspokojenie brawury na drodze, czy walkę z przedstępstwami lub wandalizmem. Z drugiej strony 32% mieszkańców sprzeciwia się wprowadzaniu do przestrzeni publicznej kolejnych kamer, które wpływają na inwigilowanie obywateli. 16% internatów uznało takie działania za nieskuteczne.

Ocena rozwoju gminy
20/10/2014 00:27
Większość mieszkańców, 70%, negatywnie oceniła minione lata pod wględem inwestycji i rozwoju gminy. Brak większych zmian zauważyło 10% osób. Czas pokaże, czy te opinie przełożą się na wyniki w wyborach samorządowych. 20% ankietowanych uznało jednak, że wiele pozytywnych przemian zaszło w ostatnich latach i można je uznać za udane.

Bezpieczeństwo
11/09/2014 18:37
Wakacje minęły dość spokojnie. Pomimo to większość ankietowanych, 49%, uznało, że nie jest bezpiecznie i warunki sprzyjają wypadkom nad wodą. 28% osób stwierdziło jednak, że korzystanie z kąpieli było bezpieczne pod warunkiem, że kąpiący przestrzegali zasad bezpieczeństwa, np. nie pływali po spożyciu alkoholu. 17% internautów bardzo pozytywnie oceniło gminne kąpieliska i poziom ich kontroli. Natomiast 6% głosujących nie korzystało latem z naszych jezior.

Dni Ślesina 2014
11/08/2014 17:59
Ankietowani nie uznali tegorocznej imprezy za udaną. Większość, bo 67% głosujących, była zawiedziona atrakcjami. Przyznawali, że brakowało gwiazd na wieczornych koncertach. 13% osób jednak stwierdziło, że Dni Ślesina była bardziej atrakcyjne niż rok temu, a kolejne 10% internautów bawiło się równie dobrze jak w 2013 roku. Oddano 194 głosów.

Ocena naszych radnych
28/06/2014 21:36
Za parę miesięcy wybory samorządowe i jak wynika z ankiety możemy liczyć na spore zmiany w Radzie Miasta i Gminy Ślesin. Aż 81% głosujących nie jest zadowolonych z pracy swojego radnego i deklaruje oddanie głosu na inną osobę. Z drugiej strony 13% ankietowanych wyraziło zadowolenie z działań swojego radnego i będzie na niego głosować 16 listopada. Natomiast 6% mieszkańców nie interesuje się tym, co robi jego gminny reprezentant. /Wyniki na podstawie 501 oddanych głosów./

20/06/2014 19:12
Uzyskanie opinii mieszkańców gminy Ślesin na temat wykorzystania środków unijnych przez Gminę Ślesin jest celem jednej z pisanych prac magisterskich. Jej autorka prosi o pomoc w zbieraniu opinii na ten temat. Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.interan
kiety.pl/interanki
eta/23882272a4e19a
41b99bb20453304280
.xml

Nowy dyskont spożywczy
23/02/2014 12:01
Wiele osób cieszy się z wybudowania znanego dyskontu spożywczego przy obwodnicy Ślesina. Zadowolenie wyraziło 45% głosujących. Nie zabrakło jednak bardziej krytycznego spojrzenia - 22% osób obawia się o mniejsze prywatne sklepy spożywcze, które mogą mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowej liczby klientów. 11% ankietowanych nie zauważyło wpływu owego sklepu na ceny produktów w mieście. Z ankiety dowiadujemy się również o tym, że 22% internautów nie robi zakupów w Ślesinie.

Komunikacja publiczna
21/01/2014 22:28
Po ponad roku od wprowadzenia promocyjnych kursów liniowych PKS nadal większość głosujących wolałoby podróżować autobusami MZK. 65% osób opowiada się za przywróceniem poprzednich linii. 26% internautów jest jednak zadowolonych z usług PKS - przewoźnika, który nadal będzie obsługiwać kursy gminne. 8% ankietowanych wolałoby jeździć autobusami innej firmy.

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 93
Najnowszy użytkownik: Matthewot
Informacje
XII Sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin
Urząd Miasta i Gminy Ślesin30 listopada 2007r. o godzinie 14.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie odbędzie się XII Sesja Rady Miejskiej Gminy Ślesin.
W czasie obrad m.in. burmistrz poinformuje o swojej pracy w okresie międzysesyjnym. Podjęte zostaną uchwały dotyczące obniżenia ceny skupu żyta do wymiaru podarku rolnego na rok 2008, stawek podatku od nieruchomości, stawek podatku od środków transportowych, ustalenia opłaty targowej, Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ślesin na rok 2008, Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Ślesin na rok 2008, rocznego programu współpracy Gminy Ślesin z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, nadania nazw nowopowstałym ulicom w miejscowości Różopole. Dokonana zostanie też zmiana budżetu.
Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia listopad 30 2007 14:17:19 · Czytaj więcej · 1 komentarz · 893 czytań · Drukuj
Medale za Zasługi Dla Obronności Kraju
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinDnia 29 listopada 2007r. odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Podchorążego" i wręczenia medali Za Zasługi dla Obronności Kraju Rodzicom, których synowie odbywali wzorowo zasadniczą służbę wojskową. Zobacz galerię zdjęć z uroczystości.
Z terenu Gminy Ślesin medale otrzymali:
Bożena Lipińska
Wojciech Lipiński
Krystyna Sosnowska
Jadwiga Jaśkowiak
Ze strony urzędu gratulacje złożył Mariusz Zaborowski - Sekretarz Miasta i Gminy Ślesin.
Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia listopad 30 2007 14:10:45
0 komentarzy · 949 czytań · Drukuj
Książka o kulturze ochweśnickiej
InformacjeKsiążkę o kulturze ochweśnickiej wraz ze słownikiem gwary przygotowuje do druku Stowarzyszenie ,,Dwa Mosty” działające w ramach Leadera Plus w Ślesinie.
Jak podkreśla Mariusz Zaborowski, sekretarz miasta i gminy Ślesin, osoby pracujące w stowarzyszeniu mają wiele pomysłów na promocję Ślesina i gminy. Koordynatorem pracy nad książką jest ślesinianin Paweł Pachulski. Jak mówi celem wydania książki jest oczywiście promocja gwary ochweśnickiej, ale także pokazanie ludzi, którzy gwarą tą się posługiwali. Książka poświęcona gwarze ochweśnickiej na rynku pojawi się na początku przyszłego roku.
Źródło: Radio Flash Konin
mark dnia listopad 26 2007 16:34:42
1 komentarz · 873 czytań · Drukuj
EKOLOGIA - Niewykorzystane geotermy
InformacjeŹródła geotermalne licznie występują wzdłuż Doliny Warty. Jednak jak na razie tylko w Uniejowie wykorzystuje się naturalną energię. Wody geotermalne, to ciepłe źródła, które można wykorzystywać do celów grzewczych. Tak zrobiono w niewielkim Uniejowie, gdzie za unijne pieniądze zbudowano specjalistyczną kotłownię. Podgrzewa ona wodę kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera. Z naturalnego ogrzewania korzysta ponad 60 procent mieszkańców miasta, podłączone są wszystkie budynki użyteczności publicznej i bloki wielorodzinne, a także część domów jednorodzinnych.
Marcin Pamfil z Urzędu Gminy w Uniejowie, mówi że tego typu ogrzewanie jest tańsze od tradycyjnego, gdyż nie ma kosztów związanych z utrzymaniem kotłowni. – Eksploatacją zajmuje się spółka, w skład której wchodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz gmina. Na inwestycje pozyskaliśmy pieniądze unijne, wyłożyliśmy też z własnego budżetu.
Źródła geotermalne są także w innych miejscach wzdłuż Warty. Jednak samorządy w Kole, Ślesinie czy Koninie twierdzą, że nie stać ich na tego typu inwestycje. Dlatego szukają inwestorów. W Kole temperatura wody dochodzi do 85 stopni Celsjusza, czyli więcej niż w Uniejowie. W poprzednich kadencjach prowadzono prace mające na celu wykorzystanie energii. Jednak pomysł upadł. Według Floriana Olejniczaka, wiceburmistrza w latach 1998- 2002, o fiasku inwestycji zaważyły osobiste ambicje samorządowców.
Na terenie gminy Ślesin znajdują się niewykorzystane do tej pory złoża wód geotermalnych. Wody te można wykorzystać gospodarczo na wiele sposobów, między innymi do stworzenia całorocznego kompleksu basenów leczniczo-rekreacyjnych. Gmina podjęła już pierwsze kroki w celu wykorzystania tych złóż co pozwoliło by uporać się z sezonowością ruchu turystycznego, ale jak dotąd nie widać efektów.
Źródło: POLSKA Głos Wielkopolski, www.dwamosty.pl
mark dnia listopad 23 2007 12:15:48
Czytaj więcej · 2 komentarze · 838 czytań · Drukuj
Włamanie w Mikorzynie
Z kroniki policyjnejWczoraj w Mikorzynie włamano sie do altany na działce rekreacyjnej i skradziono grzejnik elektryczny oraz rury metalowe, powodując straty w wysokości 300 zł.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia listopad 20 2007 13:06:07
0 komentarzy · 963 czytań · Drukuj
16. kolejka Konińskiej Klasy Okręgowej
SportW najciekawszym spotkaniu LKS Ślesin przegrał w sobotę na własnym boisku z ZKS-em Zagórów 1:2. Goście objęli prowadzenie w 19 minucie, po golu Jerzego Orchowskiego. Zawodnikom LKS-u udało się wyrównać zaraz na początku drugiej części gry. Strzelcem bramki został Krzysztof Siedlecki. Gdy wszystkim się wydawało, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, drugiego gola dla ZKS-u zdobył Wiktor Graczyk i trzy punkty pojechały do Zagórowa.
LKS Ślesin po 16. meczach pozostaje na szóstym miejscu w tabeli z 26 punktami i z 27 wbitymi golami. Kolejny mecz na wiosnę.
Źródło: LM.pl - Krystian Kubiak
mark dnia listopad 20 2007 12:56:58
0 komentarzy · 869 czytań · Drukuj
Przed nami 16. kolejka Konińskiej Klasy Okręgowej
SportW najbliższy weekend zostanie rozegrana pierwsza kolejka spotkań rundy wiosennej sezonu 2007/2008 Konińskiej Klasy Okręgowej.
Najciekawiej zapowiada się pojedynek pomiędzy szóstym w tabeli LKS-em Ślesin, a czwartym ZKS-em Zagórów. W poprzedniej kolejce obie drużyny odniosły cenne remisy. LKS zremisował u siebie ze Zrywem Dąbie 0:0, ZKS natomiast zremisował w spotkaniu wyjazdowym z Olimpią Koło 1:1. W pierwszym spotkaniu sezonu 2007/2008 pomiędzy tymi drużynami, rozegranym w Zagórowie, lepsi okazali się zawodnicy ZKS-u, którzy wygrali 4:1.
Mecz LKSu Ślesin z ZKSem Zagórów odbędzie się w sobotę o godz. 13.00.
Źródło: Krystian Kubiak - LM.pl
mark dnia listopad 16 2007 12:00:40
1 komentarz · 920 czytań · Drukuj
Powiat koniński - „Powiat Przyjazny Środowisku”
Powiat konińskiW listopadzie br.,Powiat koniński otrzymał nominację w IX edycji Konkursu Ekologicznego w kategorii „Powiat Przyjazny Środowisku”. Starostwo Powiatowe w Koninie, od kilku lat, odnosi sukcesy w konkursach o tematyce ekologicznej.
Po uzyskaniu tytułu „Promotora Ekologii” w trzech edycjach Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" oraz zdobyciu w roku ubiegłym najwyższego wyróżnienia - „Mecenas Polskiej Ekologii”, w listopadzie br., otrzymaliśmy nominację w IX edycji Konkursu w kategorii „ Powiat Przyjazny Środowisku” za projekt o nazwie „ Realizacja Programu ochrony środowiska dla powiatu konińskiego w zakresie zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego, poprzez działania zmierzające do minimalizacji zanieczyszczenia terenu powiatu azbestem oraz w zakresie edukacji ekologicznej i promocji ochrony środowiska”.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Koninie
mark dnia listopad 15 2007 17:42:30
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1762 czytań · Drukuj
Ceny żywności napędzają inflację
InformacjeAż o trzy procent wzrosły w ciągu ostatniego roku ceny towarów i usług - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej zdrożały paliwa - o 7,6 proc. i żywność - 6,6 proc. To nie koniec podwyżek. Ekonomiści prognozują, że inflacja na koniec roku może sięgnąć 3,5 proc.
- W dalszym ciągu będą drożały paliwa i żywność - uważa Mateusz Szczurek, główny ekonomista ING Banku. Przed jeszcze wyższą inflacją chroni nas dodatkowo rekordowo silny złoty. Nasza waluta w odniesieniu do dolara jest najmocniejsza od 11 lat.
- Dzięki temu nie uderzają nas po kieszeniach rosnące ceny ropy, która jest rozliczana w tej walucie - mówi Maciej Kossowski. Aby zapobiec wzrostowi cen, RPP podniosła w tym roku stopy procentowe już trzy razy - w kwietniu, czerwcu i sierpniu. W sumie o 0,75 proc. Tańsze są także towary sprowadzane z Unii Europejskiej, bo złoty jest również najmocniejszy od sześciu lat wobec euro. To częściowo niweluje wzrost cen żywności. W Polsce drożeje ona, bo coraz droższa jest też na świecie. To skutek nieurodzaju (susza) w Europie. Z kolei ceny żywności z Ameryki Południowej rosną z powodu coraz większego popytu na biopaliwa. Jeżeli złoty będzie się dalej umacniał, ceny paliw nie będą szybko rosły. Można się jednak spodziewać dużego tempa wzrostu cen żywności, a także usług.
Źródło: Polska Głos Wielkopolski - Łukasz Pałka
mark dnia listopad 15 2007 17:35:19
0 komentarzy · 771 czytań · Drukuj
Od stycznia zdrożeją bilety MZK
InformacjeOd 1 stycznia 2008 roku zdrożeją najprawdopodobniej bilety MZK. Projekt uchwały w tej sprawie trafi pod obrady konińskich rajców podczas najbliższej sesji. Sprawa dotyczy jednak oczywiście i naszej gminy, gdzie kursuje linia 56. Możemy się spodziewać podwyżki w wysokości około 5 procent (10 groszy).
– Zmiany ceny biletów podyktowane zostały znacznym wzrostem cen paliw w latach 2006-2007 – czytamy w uzasadnieniu do projektu. – Zwiększyły się też koszty części zamiennych, olejów, napraw starzejącego się i znacznie wyeksploatowanego taboru, wynagrodzenia pracowników.
Przypomnijmy, że ostatnio ceny biletów jednorazowych podniesiono 1 stycznia 2006. Wówczas nie zdrożały jednak okresowe. Jeśli rada przyjmie uchwałę, to od nowego roku do kasownika będziemy musieli wkładać bilet za 2,20 zł. Ulgowy kosztować będzie 1,10 zł, a na linii nocnej 4,40 zł. Jeśli ktoś postanowi kupić bilet u kierowcy zapłaci 2,60 zł (za normalny) i 1,30 zł (za ulgowy).
Źródło: Przegląd Koniński
mark dnia listopad 13 2007 13:05:42
1 komentarz · 830 czytań · Drukuj
Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
Urząd Miasta i Gminy ŚlesinW dniu 11 listopada 2007r. o godzinie 12.00 odbędą się Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości Polski w Gminie Ślesin.
W programie:
- Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Ślesinie
- przemarsz uczestników pod Pomnik Wdzięczności za Odzyskaną Niepodległość Św. Rodziny
- okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy
- program słowno muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum w Ślesinie - sala widowiskowa nowego Domu Kultury na ulicy Młodzieżowej 11.
Zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin.
Źródło: UMiG Ślesin
mark dnia listopad 09 2007 14:55:00
2 komentarze · 855 czytań · Drukuj
Wypadek drogowy w Ślesinie
Z kroniki policyjnejDziś nad ranem w Ślesinie na skrzyżowaniu dróg, kierujący pojazdem marki VW Sharon, wyjeżdżając z drogi Kleczewskiej, zderzył się z pojazdem marki Fiat SC. Kierujący Fiatem oraz dwie pasażerki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie
mark dnia listopad 09 2007 14:53:13
0 komentarzy · 1812 czytań · Drukuj
Wywieś polską flagę 11. listopada !
Zbliża się 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w rocznicę przekazania przez Radę Regencyjną władzy nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. Tego dnia, po pertraktacjach Marszałka z Centralną Radą Żołnierską wojska niemieckie zaczęły się wycofywać z Królestwa Polski. W nocy rozbrojono również niemiecki garnizon stacjonujący w Warszawie. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.
Z tej też okazji każdy z nas powinien wywiesić polską flagę, by uczcić starania o niepodległość naszego kraju. Na ulicach miasta flagi będą wprawdzie wywieszone, ale każdy mieszkaniec naszej gminy może pokazać, że 11. listopada nie jest kolejną zwykłą niedzielą. Niestety najgorzej z okazywaniem polskich barw narodowych jest na wsi. Jest to jednak pewien wskaźnik stanu świadomości społeczeństwa obywatelskiego. Daleko nam do Francuzów czy Amerykanów, gdzie na wielu domach na stałe montuje się stojaki z narodowymi flagami.
mark dnia listopad 09 2007 12:06:50
4 komentarze · 801 czytań · Drukuj
Nowe książki w bibliotekach
InformacjeBiblioteki szkolne w gminach powiatu konińskiego otrzymają dotacje na zakup nowych książek. Księgozbiory wzbogacą lektury zakupione dzięki pieniądzom przekazanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Biblioteki szkolne w Wielkopolsce dostaną na te ważne zakupy blisko pół miliona złotych. Wśród placówek, które znalazły się na liście bibliotek objętych pomocą, są także placówki z naszego regionu. W sumie Wielkopolskie Kuratorium Oświaty rozdzieliło pośród biblioteki 468 tys.849 zł. Wnioski o pomoc finansową składane były przez samorządy gminne. Ogółem z pomocy skorzysta 1051 bibliotek. Zgodnie z założeniami, pieniądze przekazane zostały do bibliotek znajdujących się w miastach i gminach wiejskich do 20 tysięcy mieszkańców. Na liście podmiotów, które uzyskały dotację, znalazły się gminy powiatu konińskiego: Golina, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto i Ślesin.
Źródło: Radio Flash Konin
mark dnia listopad 05 2007 12:55:36
0 komentarzy · 739 czytań · Drukuj
„Gambit” w półfinałach - Szczęście dopisuje ślesińskim szachistom
InformacjeNasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: 5. Tomasz Bruch (grupa C-10), 15. Nikola Królak (D-11), 11. Joanna Czerniejewska (D-13), 5. Małgorzata Bruch (D-15) i 7. Anna Grabowska (D-15). Z tego grona Tomek awansował do Mistrzostw Polski w Ustroniu, a Małgosia do Mistrzostw Polski w Łebie. Zarówno pierwsze, jak i drugie odbędą się na początku 2008 roku.
Zajęcie wysokich lokat przez naszych zawodników zasługuje na pochwałę, bowiem ich faworytami byli reprezentanci tak prężnych klubów, jak AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska, Baszta Szamotuły, Gens Kołobrzeg czy UKS Polan Poznań. Z powiatu konińskiego w półfinałach zagrali też zawodnicy TS-R Hetman Konin. Warto dodać, że nasi przedstawiciele zakwalifikowali się również do III Ligi Wielkopolskiej Juniorów. Gratulujemy! (u)
Źródło: Przegląd Ślesiński nr 10/85
mark dnia październik 31 2007 08:00:00
0 komentarzy · 757 czytań · Drukuj
Przed powrotem do codziennych zajęć - Kobiety na tratwach i w jaskini
InformacjeNa zakończenie wakacji panie z Koła Gospodyń w Półwiosku Starym zorganizowały wycieczkę na południe Polski.
Jako pierwszy na trasie znalazł się Kraków. W byłej stolicy Polski zwiedzano Kościół Mariacki, bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława położoną na wzgórzu wawelskim, słynne Sukiennice oraz Dzwon Zygmunta, który po raz pierwszy zabrzmiał 13 lipca 1521 roku. Wieczorem grupa zatrzymała się w pensjonacie w Białym Dunajcu. Kolejny dzień rozpoczął spływ Dunajcem. – Piękno Pienin widzianych z tratwy flisackiej to niezapomniane przeżycie – opowiadały uczestniczki wycieczki. Po rzecznej eskapadzie udano się do Zakopanego. Najpierw zwiedzano kościół na Krzeptówkach, wzniesiony jako wotum wdzięczności za cud ocalenia życia Janowi Pawłowi II po zamachu 13 maja 1981 roku. Czas wolny wykorzystano na spacer po Krupówkach – reprezentacyjnej ulicy miasta. Stamtąd już tylko krok dzielił wszystkich od wjazdu kolejką na Gubałówkę. Wieczorem grupa delektowała się pieczonymi na grillu kiełbaskami i bawiła przy muzyce dyskotekowej. Ostatniego dnia jako pierwsza w programie była eskapada do Jaskini Nietoperzowej, bogatej zarówno w szczątki kopalne, jak i współcześnie żyjące gatunki tych lubiących mrok ssaków. Następnie zwiedzano zamek w Pieskowej Skale, skąd roztacza się przepiękny widok na Dolinę Prądnika. Po drodze podziwiano Maczugę Herkulesa, a ostatni postój nastąpił w Ojcowie. Koło Gospodyń w Półwiosku Starym składa serdeczne podziękowania burmistrzowi Janowi Niedźwiedzińskiemu za udostępnienie gminnego autokaru.
Źródło: Przegląd Ślesiński nr 10/85
mark dnia październik 31 2007 06:00:00
0 komentarzy · 733 czytań · Drukuj
Kolejna wygrana LKSu Ślesin
SportW miniony weekend piłkarze Konińskiej Klasy Okręgowej rozegrali trzynastą serię spotkań.
W sobotnim meczu LKS Ślesin odniósł zdecydowane zwycięstwo z Victorią II Września 5:0. LKS ma teraz 24 punkty i awansował na 5. miejsce. W Nekli zajmujący siódmą lokatę Płomień podejmować będzie w sobotę piąty LKS Ślesin.
Źródło: LM.pl - Krystian Kubiak
mark dnia październik 30 2007 12:05:36
1 komentarz · 821 czytań · Drukuj
Ostatnie zawody w sezonie - Wędkarska przerwa
InformacjeKończące tegoroczny sezon wędkarski zawody spławikowe Koła nr 25 zorganizowano 30 września nad Jeziorem ślesińskim. Uczestniczyło w nich pięciu juniorów i szesnastu seniorów. Plon kilkugodzinnych zmagań w większości stanowiły okonie i płocie.
W gronie juniorów zwyciężył Paweł Stasiak. Drugi był Łukasz Gołdyn, a na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Damian Skórzewski i Mateusz Jesiołowski. Spośród seniorów najwięcej szczęścia miał Mariusz Gruchalski, następnie Wojciech Moskal i Włodzimierz Kachelski. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Juniorom, tak jak w ubiegłym roku, nagrody ufundował Alan Cootes z Wielkiej Brytanii. Hojny sponsor pracuje przy budowie Pątnowa II, a wolny czas poświęca wędkowaniu. W podziękowaniu prezes ślesińskiego koła Włodzimierz Dzikowski wręczył panu Cootesowi statuetkę wędkarza. Natomiast dla seniorów nagrody ufundował Zarząd Koła nr 25. Spotkanie podsumowano degustacją grochówki serwowanej przez właściciela restauracji "Ochweśnicka" - Andrzeja Plutę, również zapalonego wędkarza.
Źródło: Przegląd Ślesiński nr 10/85 - T. Kucharski
mark dnia październik 30 2007 08:00:00
5 komentarzy · 904 czytań · Drukuj
Najciemniej bywa pod latarnią - Olbrzym na skraju lasu
InformacjeOlbrzymiego prawdziwka niedaleko OSiR-u znalazł Zdzisław Kwiatkowski ze Ślesina. Średnica grzybowego kapelusza wynosiła 25 cm, a waga 65 dag. O dziwo, pan Zdzisław odkrycia dokonał nie w gęstej kniei, lecz na skraju lasu obok OSiR-u. Sprawdza się zatem powiedzenie, że „najciemniej jest pod latarnią”. Szczęśliwy znalazca z jednego grzyba mógł przyrządził sporą porcję jedzenia.
Źródło: Przegląd Ślesiński nr 10/85
mark dnia październik 29 2007 06:00:00
3 komentarze · 907 czytań · Drukuj

Ostrzeżenie IMGW

Burze z gradem

(stopień I)

Obszar:województwo wielkopolskie
Ważność: od 2017-07-20 7:30 do 2017-07-21 7:30
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
Warunki meteo


Warunki pogodowe.
Okres fen.: pełnia lata

Parametry pogodowe
O stronie...
Drodzy Internauci! Niniejsza witryna powstała z prywatnej inicjatywy, a jej twórca nie otrzymuje korzyści finansowych z jej prowadzenia. Nie jest też związany w żaden sposób z UMiG Ślesin. Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia do treści tego Serwisu proszę kierować na adres: mark014@gazeta.pl
Tą drogą można podać do publikacji informacje lub aktualne dane związane z podmiotami działającymi na terenie gminy Ślesin.

Jedynymi oficjalnymi stronami prowadzonymi przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ślesin są gmina.slesin.pl i umig.slesin.pl i tylko za nie odpowiadają. Proszę o rozróżnienie tych adresów! Portal gminaslesin.hostpark.pl nie jest z nimi powiązany.
Ogłoszenia
Ostatnio dodane:
Praca sezonowa w barze przy plaży
Zatrudnię młodą uczącą się osobę do pracy sezonowej
DOM W MIEJSCOWOŚCI DĄB KOŁO ŚLESINA
MDM Osiedle "Leśny Zakątek" koło Ślesina
Zatrudnię opiekunkę dla rocznej dziewczynki
Kompletny zestaw komputerowy na sprzedaż
Nowy dom w Ślesinie
SKomp SKLEP I SERWIS KOMPUTEROWY
Trampoliny na sprzedaż
Szukam kierowcy na solo prawo jazdy kat "C" i na Tandem "C+E"
Chcesz dodać ogłoszenie? Napisz jego treść i prześlij na adres: mark014@gazeta.pl
Gmina Ślesin
bullet Położenie
bullet Historia
bullet Kuchnia ochweśnicka
bullet Rzeźba terenu
bullet Krajobraz
bullet Klimat
bullet Jezioro Licheńskie
bullet Jezioro Ślesińskie
bullet Jezioro Mikorzyńskie
bullet Kanał Ślesiński
bullet Wody podziemne
bullet Ochrona środowiska
bullet Surowce mineralne
bullet Gleby
bullet Szata roślinna
bullet Zwierzęta
bullet Środowisko geograficzne
bullet Środowisko przyrodnicze
bullet Komunikacja
bullet Funkcje
bullet Przekształcenia antropologiczne
bullet Mapa gminy Ślesin
Aktualna pogoda
Licheń
bullet Bazylika NMP
bullet Inne obiekty
bullet Historia sanktuarium
bullet Program posługi
bullet Dojazd
Baza turystyczna
bullet Zabytki
bullet Noclegi
bullet Szlaki rowerowe
bullet Ośrodki rekreacyjne
bullet Punkty gastronomicze
bullet Gospodarstwa agroturystyczne
Ankieta
Po 10 latach istnienia Serwisu Gminy Ślesin portal powinien...

zachować swoją obecną formę, ale pod innym adresem

zamienić się w stronę na portalu społecznościowym Facebook

zakończyć swoje funkcjonowanie

Fotogaleria
bullet Zaśmiecone brzegi Jeziora Mikorzyńskiego
bullet Zapomniany pagórek
bullet Wysoki poziom wody w jeziorach - maj 2010
bullet Galeria zdjęć
bullet Suchy czerwiec 2008
bullet Pamiątka minionych wakacji
Współpraca
Kibicujesz LKSowi Ślesin lub śledzisz inne gminne rozgrywki sportowe, organizujesz, wiesz lub byłeś na imprezie w twojej miejscowości, możesz podzielić się z innymi wydarzeniami ze swojej parafii lub po prostu chcesz poinformować o tym co dzieje się w twojej okolicy?
Napisz artykuł (lub choćby krótką informację) do naszego serwisu o gminie Ślesin. Dzięki Twojej pomocy, miejsce to może być cennym źródłem wymiany informacji między mieszkańcami. Nie musisz podawać swoich danych, wystarczy kontakt poprzez mail lub zalogowanie do serwisu i wysłanie wiadomości. Twórzmy ten portal razem!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło